blog

Çit Kurulumunda Beton Direk Önemi

Telfence panel çit fiyatları, çim çit fiyatları, tel örgü fiyatları

Çevreleme ürünleri arasında çitler büyük önem arz ettiği gibi çit kurulumunda beton direk önemi de yadsınamaz. Bu noktada, direk çeşitleri çit kurulumunun en önemli parçası olduğu için dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Özellikle nitelikleri ve nasıl kurulduğu bütün çit sistemini ya da tel örgü sistemini doğrudan etkileyecektir. Bir binanın kolonları bina için ne kadar büyük bir öneme sahipse, beton direkler de çit sistemleri için o kadar önemlidir.

Yani sistemin bütün dengesini, bu direkler sağlar. Direkler sağlam olmadığı taktirde, bütün çit sisteminin de sağlam olmadığı anlamına gelir. Bu yüzden direk seçimi, kritik bir noktadır.

Bu noktada nasıl bir direk seçeceğiniz hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, yazımızın diğer başlıklarına göz atabilirsiniz.

Beton Direk Nasıl Olmalıdır?

Telfence panel çit fiyatları, çim çit fiyatları, tel örgü fiyatlarıGenellikle belli bir kurulum şeması izlenerek kurulan çit sistemleri için “beton direk nasıl olmalıdır?” sorusu sıklıkla sorulur. Bu sorunun cevabı, aslında tavsiye edilen kurulum şemasında açıkça dile getirilmiştir. İlk olarak direkler arasındaki mesafe ne uzun ne de kısa olmalıdır. Kısa olduğu taktirde, tel örgü gergin durmayacak ve kuvvet dayanımı zayıf olacaktır. Ayrıca alttan geçişleri de mümkün kılacaktır.

Çok gergin olduğunda da yıkılmaya elverişli bir yapısı olabilir. Bu nedenle ortalama olarak 3 metre arayla dikilmesi tavsiye edilir. Direklerin dikildiği boşlukların da 40×40 santimetre genişliğe sahip olması, yarım metre derinlikte çukurlar açılarak betonlama işlemine tabii tutulması gereklidir. Betonlama işleminin ardından direkler çok daha sağlam bir yapı kazanacaktır. Betonlama işleminin de belirli ölçülerde ve belirli niteliklerde yapılması gerekir. Betonlama, çivilemeyle birlikte yapıldığı taktirde, çok daha başarılı bir montaj işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Çit Kurulumunda Beton Direk Kalıbı

Birçok noktanın çevreleme işlemlerinde kullanılan az maliyetli ürünlerden birisi olan beton direk kalıbı önemli olan bir üründür. Bu anlamda, kalıbının ne kadar kaliteli olduğu, betonun da o kadar birbirinden ayrılmaz parçalara sahip olacağı anlamına gelir. Birçok kalıpta üretilebilen beton direklerin standart ölçüleri bulunmaz. Genellikle çevrelenmek istenilen alanda elde edilmek istenilen tel örgü yüksekliğine oranla bir beton direk seçimi yapılır. Bu yüzden, çit kurulumunda beton direk ölçüleri de direkt olarak tel örgü boyutlarıyla doğru orantılı olarak değişecektir.

  • Bunun yanında, beton direk, diğer çevreleme ürünlerine nazaran daha az bakım ister. Bu da satış sonrası masrafların azalmasını sağlayacaktır.
  • Ayrıca dış etkenlerden minimum düzeyde etkilenir. Yağmur ve kar gibi yağışlardan en minimum şekilde etkilenen bir ürün olduğu için de sıkça tercih edilir. Ayrıca diğer atmosferik olaylardan etkilenmez.
  • Tepe kuvvetleri büyük olduğu için, çit sistemini daha sağlam hale getirir.
  • Ayrıca bunun yanında kuvvet dayanımı yüksek bir üründür. Bu niteliğiyle birlikte kolay kolay yıkılamaz.

Çit Kurulumunda Beton Direk Fiyatları

cit-kurulumunda-beton-direk-fiyatlariÇevreleme sistemlerinin vazgeçilmez ürünlerinden olan çit kurulumunda beton direk fiyatları merak edilen konuların başında gelir. Bu noktada, sağlamlığından ziyade, masraflarını hesaplamak daha önemlidir. Çünkü ürün kalitesinin, fiyatlarla doğru orantılı olduğu bilinen bir gerçektir.

Bu noktada, en fiyat performans ürünü seçmek, her kullanıcı için en ideal seçim olacaktır. Bunun içinse, detaylı bir pazar araştırması yapmanız gerekecektir. Fakat bu pazar araştırmasını yaparken, önünüze genellikle Amazon, Trendyol veya bilumum e-ticaret siteleri çıkar. Fakat bu tarz ürünlerin fiyatları, sitelerin aldıkları komisyonlar sebebiyle yüksektir. Üreticilerin kendi internet sitelerinde, ürünlerin fiyatları bu tarz online alışveriş sitelerine nazaran çok daha düşüktür. Ayrıca bunun yanında, şirkete özel siteler aracılığıyla üreticiye ulaşarak özel üretim talebinde de bulunulabilir.

Çit Kurulumunda Beton Direk Fiyatları Ankara

Çevreleme ürünleri bazında bazı şehirler, fiyatlar konusunda farklılık yaratabilir. Bu anlamda da çit kurulumunda beton direk fiyatları Ankara şehrinde, diğer şehirlere oranla daha yüksektir. Özellikle başkent olması dolayısıyla yoğun bir talebin karşılanması, fiyatlarda artışa sebep olurken, aynı zamanda, tarım gibi alanların Ankara’da yoğun olarak gerçekleştirilmesi de fiyatları artıran hususların başında gelir. Talebin çok olduğu ürünlerde fiyatların bu denli artması normaldir. Fakat İstanbul ve İzmir’e oranla Ankara’da çevreleme sistemlerinin maliyetleri daha azdır. Ayrıca arazilerinde düz olması, montaj hizmetlerinin de daha ucuz olmasını sağlar.

Sizler de çevreleme sistemi kurdurmak istiyor fakat çit kurulumunda beton direk konusunda endişe duyuyorsanız, Telfence internet sitesi üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir