blog

Beton Duvar Yerine Bahçe Çiti Kullanmanın 5 Avantajı

Bahçe Çiti

Beton Duvar Yerine Bahçe Çiti Kullanmanın 5 Avantajı

Bahçe Çiti

Bahçe Çiti

Estetik açıdan hoş bir görünüm sağlayan bahçe çiti, beton duvarlara göre daha doğal ve estetik bir görünüm sağlar. Özellikle galvanizli telden üretilen çitler, doğal bir güzellik sunmanın yanı sıra dayanıklılıklarıyla birlikte uzun ömürlü bir kullanım sağlar.

Havalandırma ve ışık sağlayan çitler, beton duvarlara göre daha hafif bir yapıya sahiptir. Bu sayede bahçeye daha fazla ışık ve havanın girmesine olanak tanır. Ayrıca çitlerin arasından gözlem yapmak da daha kolaydır. Bu kimi zaman bir avantaj kimi zaman bir dezavantaj olabilir.

Daha çevreci bir seçenek olan çitler, beton duvarlara göre doğaya çok daha az zararı vardır. İnşası için kullanılan malzemelerin çoğu doğal kaynaklardan elde edilir ve üretimi sırasında çevreye zarar vermez. Bu anlamda geri dönüşümü mümkün ürünlerdir.

Beton duvarlar, beton malzemeden üretildiği için, galvanizli telden üretilen çitlere nazaran daha pahalı seçenekler olarak karşımıza çıkar.

Özelleştirilebilir bir seçenek sunan çitler, beton duvarlara nazaran daha fazla kişiselleştirilebilir. Farklı malzemelerden üretildiği için ahşap, PVC ve galvanizli tel gibi birçok farklı türü vardır.

Siz de bahçe çiti hakkında detaylı bilgi almak için yazının devamına göz atabilirsiniz.

Bahçe Çiti Tel

Bahçe sınırını belirlemek ve güvenliği artırmak için genellikle galvanizli telden üretilen örgü biçiminde bahçe çiti tel seçenekleri tercih edilir. Tel bahçe çitleri genellikle galvanizli çelik veya alüminyum tellerden üretilir. Bazı tel çitler, ayrıca PVC veya polimer kaplama ile kaplanarak daha uzun ömürlü hale getirilir. Bu durumda seçenek kullanıcının ihtiyacına göre belirlenmelidir.

Kolayca kurulabilen bir yapıya sahip olan bu çitler, beton duvarlara kıyasla daha uygun maliyetlidirler. Ayrıca, havalandırmalı bir yapıya sahip olduklarından bahçeye daha fazla hava ve ışık girmesine olanak tanırlar. Ayrıca, tel bahçe çitleri yüksekliği ve malzeme seçimi açısından özelleştirilebilirler ve kolayca demonte edilerek taşınabilir ürünlerdir.

Pvc Tel Örgü Üretimi

Bahçe Çiti Tel

Bahçe Çiti Fiyatları

Birçok değişkene bağlı olan ve farklı tedarikçi firmalara göre bahçe çiti fiyatları birçok değişkenden doğrudan etkilenir. İlk olarak üretildiği malzeme bu noktada önem teşkil eder. Galvanizli tel dayanıklı yapısıyla diğer seçeneklere göre daha pahalı olacaktır. Sonrasında çit boyutları, hangi alana kurulacağı ve alanın kaç m2 olduğu gibi konular da fiyatları etkiler. Çünkü alan metrekaresi büyüdükçe kullanılacak çit miktarı artacaktır.

Tasarım hususları ayrı bir yer tutar. İşlevsel tasarımlarda fiyatlar değişkendir. Ayrıca ferforje gibi ince işçilik gerektiren türlerde de fiyatlar daha fazla olacaktır. Son olarak tedarikçi firma ve montaj maliyetleri de fiyatları etkileyen hususlar olarak karşımıza çıkar. Bu noktada, en kaliteli ürünü en uygun fiyata sunan tedarikçiyle çalışmak iyi olacaktır.

Bahçe Çiti Beton Direk Fiyatları

Birçok noktada farklı türler olsa da en sık tercih edilen tel örgü sisteminin vazgeçilmez unsurlarından olan bahçe çiti beton direk fiyatları konusunda önemli bir üründür. Bu noktada bu fiyatlar, çit sistemlerinin maliyetlerini belirler.

Beton direkler, bahçe sınırlarının belirlendiği aralıklarla dikilir ve aralarına tel gerilir. Bu noktada daha az direk, sistemin zayıf olmasına daha sık direk sistemin maliyetli olmasına neden olabilir. Bu durumda, beton direklerin bazı avantajları vardır. Özellikle güvenlik açısından, diğer bahçe çiti seçeneklerine göre daha yüksek bir güvenlik ihtiyacını karşılayabilir. Ayrıca, dayanıklı bir yapıya sahip olduklarından, uzun yıllar boyunca bakım gerektirmeden kullanılan bir üründür. Bunun dışında, çevresel faktörlere karşı dayanıklıdır ve güçlü bir rüzgar ya da diğer ekstrem hava koşullarına karşı da dayanıklıdır.

Bütün bunlar dışında tabii ki bazı dezavantajları vardır. Öncelikle, kurulumu oldukça zor ve zaman alıcı bir üründür. Bu noktada uzman bir montaj ekibiyle çalışmak önemlidir.

Diğer bahçe çitlerine göre daha maliyetli olan bu ürünler, fiyatları belirlenirken, üretimi esnasında kullanılan beton türüne bakılır. Bu noktada daha kaliteli bir beton direk daha maliyetli bir üretime sahip olacağı için, daha yüksek fiyatlara satılır. Bu noktada, toplu alımlarda tedarikçi firmalar bazı avantajlar sunarlar. Bu avantajlardan yararlanarak maliyet hesaplarınızda tasarruf yaratabilirsiniz.

Siz de bahçe çiti ve daha fazlası için Telfence internet sitesi üzerinde bulunan iletişim bilgilerini kullanarak firmayla kontak kurabilirsiniz.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir