blog

Çit Teli Örgü Sistem

Çit Telinin En Önemli Faydaları

Çit Teli Örgü Sistem

Çit Telinin En Önemli Faydası

Çit Telinin En Önemli Faydası

Birbirine sıkıca bağlı örgü tellerinden oluşan bir güvenlik çiti sistemi olan çit teli örgü sistem, bahçeler, siteler, fabrikalar, okullar, havaalanları, stadyumlar ve diğer birçok alanda kullanılmaktadır. Bu örgü sistemi, birçok avantajı nedeniyle popüler bir güvenlik çiti seçeneğidir.

Bu avantajlardan ilk güvenlik ihtiyaçlarını tam ve doğru biçimde karşılıyor oluşudur. Yüksek güvenlik sağlamak için tasarlanmıştır. Teller sıkıca birbirine bağlı olduğundan, bu sistem zorlukla aşılabilir ve izinsiz girişlere karşı etkili bir engel oluşturur. Bununla birlikte, jiletli tel ve dikenli tel gibi ürünlerle de oldukça başarılı bir şekilde kullanılır.

İkinci olarak birbirine sıkı sıkıya bağlı olan örgüler üst düzeyde bir dayanıklılık sergiler. Ayrıca bu sistem, genellikle dayanıklı malzemelerden üretilir. Bu nedenle, doğa olaylarına ve diğer etkilere karşı oldukça dayanıklıdır ve uzun ömürlüdür. Korozyon gibi, doğal etkenlere bağlı olarak gelişen durumlara karşı da oldukça başarılı bir dayanım sergiler.

Kurulumu esnasında kolay montaj edilebilir yapısı da sıklıkla tercih edilmesi sebepleri arasındadır. Bunun yanında montajın kolay olması, beraberinde dayanımı yüksek ve güvenlikli sistemlerin daha kolay ortaya çıkmasını getirir.

Sınırları belirlemek ve izinsiz girişleri önlemek için etkili bir yol olmasının yanı sıra, içerideki alanın görünürlüğünü de korur. Bununla birlikte file gölgelik gibi ürünler, bu görünürlüğü minimuma indirmek ve mahremiyet sağlamak için kullanılabilir.

Siz de çit teli hakkında daha detaylı bilgi için yazını devamına göz atmayı unutmayın.

Çit Teli Modelleri

Çeşitli amaçlar için farklı malzemelerden ve özelliklerden üretilen farklı çit teli modelleri vardır. En yaygın olarak kullanılan çit telleri arasında galvanizli çit, PVC kaplı çit, örgü çit, barınak tipi çit, kafes tipi çit ve telli çit bulunur. Bu sistemlerin sırasıyla özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Galvanizli Çit: Çinko kaplama sayesinde paslanmaz ve dayanıklı hale getirilir. Çok yönlü bir kullanım alanına sahiptir ve genellikle bahçeler, siteler, fabrikalar ve havaalanları gibi açık alanlarda kullanılır. Korozyona karşı oldukça dayanıklıdır.
  • PVC Kaplı Çit: Telin üzerine uygulanan bir plastik kaplama ile kaplanmıştır. Bu kaplama, telin dayanıklılığını artırır ve telin ömrünü uzatır. Ayrıca, çeşitli renk seçenekleri sunar, bu nedenle peyzajın renkleriyle uyumlu olabilir. Bu özellikleriyle birlikte, halı saha kurulumu gibi alanlarda sıklıkla tercih edilirken farklı açık hava alanlarında da kullanılır.
  • Örgü Çit: Birbirine sıkıca bağlı ince tellerden yapılmıştır ve güvenlik çitleri ve sınır çitleri olarak kullanılır. İç mekanlarda, bahçelerde ve parklarda kullanımı yaygındır. Özellikle tarımsal alanları korumakta da ucuz ve dayanıklı seçenekler olarak sıklıkla kullanılır.
  • Barınak Tipi Çit: Hayvan barınakları, ahırlar ve çiftliklerde kullanılır. Daha kalın tellerden yapılmıştır ve daha dayanıklıdır. Örgü sistemlere benzer yapıdadırlar. Fakat hayvanların gücüne karşı dayanabilmesi için daha kalın tellerden üretilir.
  • Kafes Tipi Çit: Kümes hayvanları, tavuklar ve diğer hayvanlar için kullanılır. Tellere sıkıca birbirine bağlanan bir örgü şeklinde yapılır. Bu da yine tıpkı barınak tipi çit gibi örgü sistemle üretilir ancak ondan daha ince bir yapıdadır.

    Çit Telinin En Önemli Faydası

    Örgü Çit Teli

Örgü Çit Teli

Birbirine sıkıca bağlanmış ince tellerden yapılmış bir çit türü olan örgü çit teli, bahçeler, siteler, fabrikalar, okullar, havaalanları, stadyumlar ve diğer birçok alanda yaygın olarak kullanılır. Bu tür bir çit teli, güvenlik, sınır çiti, bölge ayırıcı veya peyzaj amaçlı kullanılabilir. Farklı amaçlarla da kullanımı yaygın olan bir üründür.

Örgü çit, tellerin sıkıca birbirine bağlanmasıyla birlikte güçlü bir yapı kazanır. Bu sayede çitin dayanıklılığını artar. Aynı zamanda bu sistemler, hava koşullarına ve diğer etkilere karşı oldukça dayanıklıdır. Ayrıca, çit tellerinin arasındaki boşluklar, içerideki alanın görünürlüğünü korurken, yabani hayvanların veya diğer istenmeyen ziyaretçilerin girişini de önler.

Çeşitli yüksekliklerde, tel kalınlıklarında ve renklerde üretilen çit teli, müşteriye geniş bir seçenek ağı sunacaktır. Bazı örgü çit telleri, çinko kaplama veya PVC kaplama ile kaplanır, bu durum da çitin dayanıklılığını artıran bir husustur. Ayrıca, bu hususlar aynı zamanda tellerin korozyona karşı dayanıklı olmasını sağlar. Bu durumda, uzun ömürlü bir kullanımı beraberinde getirir.

Siz de çit teli ve daha fazlası hakkında bilgi almak için Telfence internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir