blog

Çim Çit Bahçe İçin Uygun mu?

cim-cit-bahce

Düzen ve özel alanlarınızda harikalar yaratmak için çim çit bahçe ürünü olarak öne çıkıyor. Bahçenizde özel alanlar yaratmak için çim çit bahçe kullanabilirsiniz. Bunun yanında, özellikle, çim çit bahçe ve ev için estetik bir görünüm sağlar. Buralara hem içeriden hem de dışarıdan bakıldığında gerçekten büyüleyici bir etki bırakacaktır. Ayrıca, çim çitler bahçenizde güzel bir güneşlenme alanı oluşturmak için de kullanılabilir. Çünkü doğru kullanıldığında gölgeleme özelliği de vardır. Ancak, bahçenizin ölçeğine ve ihtiyaçlarına göre, çim çitlerin bahçeniz için uygun olup olmadığını değerlendirmeniz gerekir. Örneğin, eğer bahçeniz çok büyükse, çim çitlerin tüm bahçeyi kaplaması zor olabilir. Bu nedenle öncelikle bahçenin ihtiyaçlarını öngörmeli ve buna göre bir peyzaj planlaması yapmalısınız.

Çim çitler hakkında detaylı bilgi için yazının devamında bulunan başlıkları okumaya devam edin.

Çim Çit Nereden Alınır?

çim çit bahçeGenellikle çim çit bahçe mağazalarında ve ev eşyası satış noktalarında satılır. Ayrıca, çim çitleri online olarak e-ticaret siteleri üzerinden de satın alabilirsiniz. Örneğin, Amazon, eBay ve Koçtaş gibi e-ticaret sitelerinde çim çitlerin farklı çeşitleri ve farklı nitelikteki ürünleri bulunur. Ayrıca, çim çitleri üreten ve bununla birlikte satan özel şirketler de bulunmaktadır. Bu şirketlerin çim çitlerini satın almak isterseniz, internette arama yaparak bulabileceğiniz gibi, yerel rehberlerden de bilgi alabilirsiniz. Çim çitlerin fiyatları genellikle çitin uzunluğu, kalitesi ve malzemesi gibi faktörlere göre değişir. Öncelikle, ne kadar çim çitine ihtiyacınız olduğunu ve hangi tür çim çitleri aradığınızı belirleyin. Daha sonra, farklı satıcılardan fiyat teklifleri alın ve en uygun fiyatı bulmaya çalışın. Bu sizlere daha az maliyetle daha iyi bir çevreleme deneyimi yaşatacaktır.

Çim Çit Seçenekleri

Birçok internet sitesi üzerinden satın alınabilir ürünlerden birisi olan çim çit Koçtaş gibi mağazalardan alınması iyi ir fikir gelebilir. Bu ürünler, Koçtaş mağazalarından veya internet sitesi üzerinden de satın alınabilir. Fakat burada dikkat etmeniz gereken bir nokta vardır. E-ticaret siteleri, satıcılar üzerinden belirli bir komisyon alır. Bu durumda, satıcılar bu komisyonları fiyatlara doğrudan yansıtacaktır. Bu yüzden, birçok markanın ürününü satan firmaları bir kenara bırakarak direkt olarak üretici firmanın kendi online mağazasından alışveriş yapmak daha karlı olacaktır. Çünkü firmanın online mağazasındaki fiyatlarda komisyon bulunmaz. Ayrıca direkt olarak satıcıyla muhatap olabilir ve özel dileklerinizi iletebilirsiniz. Özetle, çim çit Koçtaş gibi firmalar yerine direkt olarak firmadan alınması gereken bir üründür.

Çim Çit Fiyatları

Telfence panel çit fiyatları, çim çit fiyatları, tel örgü fiyatlarıFiyat aralıkları sürekli değişken olan ürünlerden olan çim çit fiyatları da değişkenlik gösterebilir. Fakat bu noktada, fiyatlar genellikle bütün çevreleme ürünlerinde olduğu gibi boyutlarla alakalı değişiklik gösterir. Bunun yanında üretim malzemesinin kalitesi de fiyatları etkileyecektir. Çim çit bahçe için farklı boyutları olan bir üründür. İşte boyutlar şu şekilde sıralanabilir:

  • 75 santimetre x 10 metre
  • 100 santimetre x 10 metre
  • 120 santimetre x 10 metre
  • 150 santimetre x 10 metre
  • 200 santimetre x 10 metre

Boyutlar arttıkça fiyatlar da doğru orantılı olarak artacaktır.

Yeşil Çit Teli

Genellikle bahçeler ve tarım alanlarında çitlerin görünümünü daha estetik hale getirmeye yönelik kullanılan bir malzemedir ve yeşil çit teli, standart panel çit telinin yeşil renge boyanmış halidir. Bu sayede, çit estetik anlamda doğayla daha uyumlu gözükür ve daha az dikkat çeker. Doğal görünüme uyumu sayesinde de ortamın doğal görünümünü bozmaz. Genellikle galvanizli telden imal edilir ve statik boyayla kaplanır. Bu durumda da suya dayanıklı hale gelerek uzun ömürlü bir ürün olacaktır. Ayrıca çim çit bahçe içindeki uyumluluğunu da artıran bir üründür.

Yeşil Çim Çit

Çitlerin üzerine yeşil çimle kaplanır. Fakat yeşil çim çit üzerindeki bu çim yaşayan bir çim değildir. Bu nedenle doğal çimler gibi sürekli bakıma ihtiyaç duymaz. Bu özellik ona aynı zamanda, uzun ömürlülük kazandırır. Ayrıca az bir eforla gerçekleştirilebilen bakımları da yapıldığı taktirde daha iyi bir görünüme sahip olacaktır. Yeşil çim çitler, tıpkı çim çit bahçe ile nasıl uyumluysa o denli doğal görünüme sahip olabilir.

Sizler de Telfence sitesi üzerinden çim çit bahçe hakkında detaylı bilgi alabilir veya sorularınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir