blog

Panel Çit Direği Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Panel Çit Teli

Çit sistemleri arasında sık tercih edilen sistemlerden birisinin en önemli elemanlarından birisini seçerken, birçok kullanıcı “Panel çit direği seçerken dikkat edilmesi gerekenler” konusunu merak ediyor. Bu anlamda birçok farklı noktaya dikkat etmek gereklidir. Bu noktalar şu şekilde sıralanabilir:

Malzeme: Galvanizli telden üretilen ürünler olmasına dikkat edilmelidir. Özellikle uzun ömürlü olması için bu çok önemlidir.

Boyutlar: Panel çit sisteminin yüksekliği ve genişliği direklerin boyutlarını etkileyebilir. Bu nedenle, direklerin boyutları sistemin ölçülerine uygun olarak seçilmelidir.

Montaj: Genellikle, panel çit direği toprak veya beton temel üzerine monte edilir.

Alan seçimi: Kurulum için, sağlam ve düz bir zemin seçilmelidir. Aksi taktirde, sistemin kuvvet dayanımı az olabilir.

Güvenlik: Dayanıklılığın yanı sıra güvenli olarak montajlanmalıdır. Bu durum, sistemin dayanıklılığını ve ömrünü artıran bir husustur.

Panel çit ve direkler hakkında daha detaylı bilgi için, yazının devamında bulunan başlıklara göz atabilirsiniz.

Panel Çit Ölçüleri ve Direkler

Geniş bir yelpazede farklı ölçülerde ürün skalasına sahip olan panel çit ölçüleri çit sisteminin kurulacağı alanın büyüklüğü, amaç ve güvenliği gibi faktörlere göre değişebilir. Örnek vermek gerekirse, bir evi çevrelemekte kullanılan sistemle, ev çevrelemede kullanılacak sistemin ölçüleri farklı olacaktır. Bu ölçüler genişlik standart olacak şekilde, boylardan meydana gelir.

Direkler ise panel çit sisteminin iskeletini oluşturur. Bu noktada, genellikle toprak ya da beton zemin üzerine montajlanan panel çit direği galvanizli malzemelerden üretilir. Ayrıca direk boyutları da sistemin genel ebatlarıyla doğru orantılıdır.

Bütün bunlar dışında, panel çit sistemleri sadece direklerle oluşmaz, Paneller de önemli bir yer tutar ve genellikle galvanizli çelik gibi dayanıklı malzemelerden imal edilir. Bu nedenle direkler ve panel çit sistemi birlikte düşünülmelidir.

Hangi Alanda Hangi Panel Çit Ölçüleri Kullanılır?

Ankara panel çit

Ankara panel çit

Çevrelenecek alan doğrudan, çit sisteminin ölçülerini etkileyebilir. Yukarıda da örneğini verdiğimiz gibi, kullanım sahası değiştikçe boyutlarda, artış veya azalma yaşanabilir. Bu nedenle panel çit direği de buna uygun seçilmelidir.

Aşağıda bazı kullanım sahalarında, genel kullanım ölçüleri verilmiştir. Bu ölçüler, standart ölçüler olmayıp çoğunlukla tercih edilen ölçülerdir. Amaca göre farklılık gösterebilir

  • Ev ve özel arazilerde, genellikle 1,5-2 metre yüksekliğinde ve 1-1,5 metre genişliğinde kullanılır.
  • Okul ve kamu binalarında, genellikle 2-2,5 metre yüksekliğinde ve 1-1,5 metre genişliğinde kullanılır.
  • Sanayi ve üretim tesislerinde, genellikle 2,5-3 metre yüksekliğinde ve 2-2,5 metre genişliğinde kullanılır.
  • Açık alanlarda, genellikle 1,5-2 metre yüksekliğinde ve 1-1,5 metre genişliğinde kullanılır.

Bu ölçüler sadece öneri niteliğinde olduğu için, önemli olan alan için uygun ölçüleri seçmek ve sistemi sağlıklı kurmaktır. Bu noktada da panel çit direği seçerken ölçülere dikkat etmek gerekir.

Panel Çit Fiyatları

Ankara panel çit fiyatları

Ankara panel çit fiyatları

Birçok üründe özellikle çevreleme ürünlerinde olduğu gibi panel çit fiyatları da belirli noktalara bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Bunlardan ilki üretim malzemesidir. Kaliteli panel çit galvanizli telden imal edilir. Bunun yanında sistem ölçüleri arttıkça fiyatlar da artacaktır. Bu duruma panel çit direği de dahildir. Montaj gereksinimleri veya zorluğu gibi satış sonrası etmenler de fiyatları etkiler. Fiyatlarda değişiklik yaratan son nokta ise, üretici fiyatlarıdır. Üretici farklı olursa fiyatlarda farklı olacaktır.

Panel çit sistemi, montaj maliyeti ile değerlendirmelidir. Özellikle özel ölçülerde ya da özel ihtiyaçlara göre tasarlanmış panel çit sistemi için fiyatlar daha yüksek olabilir.

Panel Çit İzmir

Birçok firma tarafından panel çit İzmir şehrinde, üretilmekte ve satılmaktadır. İzmir ve çevresinde panel çit sistemleri için birçok seçenek mevcuttur.  Bu seçenekler malzeme, ölçüler, fiyat ve kalite gibi faktörler dikkat alınarak değerlendirilmelidir.

Panel çit sistemleri için İzmir’de üreticiler ve tedarikçiler arasında araştırma yaparak, güvenilir ve kaliteli bir firma bulabilirsiniz. Bunun yanında e-ticaret sitelerinden de faydalanabilirsiniz. Fakat her zaman üretici sitesinden alınacak ürün, e-ticaret sitelerinde satılan ürünlerden ucuz olacaktır. Ayrıca, montaj için profesyonel hizmeti de doğrudan üretici sitelerinden alabilirsiniz. Çünkü montaj kalitesi, sistemin doğrudan önemini belirleyecektir.

Sizler de panel çit direği satın almak istiyor fakat karasız kalıyorsanız, detaylı bilgi için Telfence internet sitesi üzerinde bulunan iletişim bilgileri aracılığıyla firmayla bağlantı kurabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir