blog

Sürgülü Kapı Kullanımının Avantajları Nelerdir?

sürgülü kapı

Kullanıldığı alanda güvenli sağlayan çevreleme sistemlerindeki giriş çıkışları kontrol etmek, bunun yanında güvenliği arttırmak, özellikle de açık alanlarda sıklıkla tercih edilen sürgülü kapı, kullanım sırasında, her üründe olduğu gibi bazı avantaj ve dezavantajlara sahiptir. İşte “Sürgülü kapı kullanımının sağladığı avantajlar nelerdir?” sorusunun cevabı:

  • Güvenlik: Öncelikle giriş çıkışları kontrol ettiği için, güvenliği artıran bir husus olarak karşımıza çıkar.
  • Özel alana erişim kontrolü: Çevrelenen alanlarda güvenliği artırmanın yanı sıra, giriş çıkışların istenilen kişilere açılmasını sağlar.
  • Estetik: Bu görevleri yerine getirirken aynı zamanda, estetik kaygıları da giderir.
  • Maliyet: Diğer çevreleme ürünleri ve kapı modellerine göre çok daha uygun bir fiyata sahip olduğu için daha az maliyetlidir.
  • Alan: Kullanım alanlarında, sürgü teknolojisi sayesinde, çok fazla yer kaplamadan görevini yerine getirir.
  • Bakım: Bakım masrafları diğer kapı modellerine göre daha azdır. Bu da doğrudan kullanım maliyetlerini azaltarak büyük bir tasarruf sağlar.

Sürgülü Kapı Modelleri

Birçok farklı kullanım amacı olan bu ürün çeşitli sürgülü kapı modelleri bulundurur. Bu geniş ürün skalası, kullanıcı dostu bir özelliktir. İstenilen tarzda, ebatta ve amaca uygun olarak farklı modeller mevcuttur. İşte sürgülü kapı anlamında farklı modeller:

Manuel sürgülü kapılar: Bu kapılar, elle açılıp kapatılır ve genellikle diğer ürünlere göre ucuzdur. Otomatik herhangi bir aksamı yoktur. Kullanımı pek de ergonomik değildir.

Otomatik sürgülü kapılar: Bu kapılar, sensörler, kumandalar veya telefon uygulamaları gibi teknolojik araçlar kullanılarak açılır. Aynı zamanda elektrik tesisatına bağlıdır ve bir motoru vardır. Bu nedenle daha maliyetli ve bakımı zor bir üründür. Fakat diğer ürünlere nazara daha ergonomiktir.

Demir sürgülü kapılar: Bu kapılar, demir veya çelikten yapılır ve güvenliği arttırmak için en ideal modellerdir. Üstteki gibi otomatik ya da manuel olabilirler. Sadece üretim malzemesi değişecektir.

Ahşap sürgülü kapılar: Bu sürgülü kapı, yalnızca estetik amaçlı olarak ahşap parçalar barındırır. Temel olarak kapı iskeleti ahşaptan oluşmaz ve genellikle villa tarzında estetik kaygıların ön planda olduğu alanlarda kullanılır.

Telfence panel çit fiyatları, çim çit fiyatları, tel örgü fiyatları

Sürgülü Bahçe Kapısı

Ev veya iş yerlerinin güvenliğini arttırmak için kullanılabilecek en ideal kapı modellerinden biridir. Genellikle bu yapıların kendilerine ait bir bahçeler bulunur. Bu bahçelere araç girişi veya yaya girişi için, sürgülü kapılar tercih edilebilir. Özellikle bahçe alanları dar olan yapılarda sürgülü kapılar az yer kaplaması ve ergonomik olması dolasıyla sıklıkla tercih edilir. Bu kapılar, özel alana erişimi kontrol etmek için ve genellikle açık alanlarda kullanılır. Sürgülü bahçe kapısı, manuel veya otomatik olarak açılıp kapatılabilir ve farklı malzemelerden üretilebilir. Bunun yanında, diğer sürgülü kapılar gibi bazı avantaj ve dezavantajları bulunur. Hangi sürgülü modellerin tercih edildiğine göre fiyat hususu da değişiklik gösterecektir.

Sürgülü Kapı Yedek Parça

Sürgülü kapıların işlevini sürdürmelerini sağlamak için gerekli olan bazı yedek parçalar vardır. Bunlar kapılarda bir sorun yaşandığında değiştirilmesi gerektiği gibi bazen rutin bakımlar sırasında da sürgülü kapı yedek parça ihtiyacı duyabilir. Bu parçalar arasında en yaygın olarak kullanılanlar şunlardır: sürgüler, sürgülü kapı takozları, sürgülü kapı rayları, sürgülü kapı kilitleri, sürgülü kapı kolu, sürgülü kapı menteşeleri ve sürgülü kapı tekerleği. Bunlar dışında, otomatik sürgülü kapı gibi modellerin de motor gibi ayrı parçaları bulunur. Bu nedenle, bu modellerin daha fazla yedek parçası vardır.

Sürgülü Kapı Tekerleği

sürgülü kapı tekerleği

sürgülü kapı tekerleği

Sürgülü kapıların açılıp kapanmasını sağlamak için kullanılan parçalardan en önemlisi sürgülü kapı tekerleği parçasıdır. Bu tekerlekler ya da tekerlek, kapının modeline ve tasarımına göre farklı konumlarda olabilir. Genellikle metal olarak üretilir. Fakat bazı durumlarda, plastik tekerleklerin de kullanıldığı görülür. Hangi malzeme kullanılırsa kullanılsın zamanla yıpranabilir veya arızalanabilir bir parçadır. Bu durumda, tekerleklerin değiştirilmesi gerekir. Ayrıca, sürgülü kapı düzgün ve rahat bir şekilde açılıp kapanması için yağlanmalıdır.

Değiştirilmesi için, sürgülü kapının tekerleklerin çıkarılması ve yeni tekerleklerin yerleştirilmesi gerekir. Bu işlem, genellikle bir usta veya kapı tamir ustası tarafından yapılmalıdır. Aksi taktirde, kapının denge sistemi bozulabilir ve sürtünme artabilir. Bu durumda kapı daha çabuk yıpranacaktır.

Sizler de Telfence internet sitesini ziyaret ederek sürgülü kapı hakkında daha detaylı bilgi edinebilir ve iletişim bilgileri aracılığıyla bağlantı kurabilirsiniz.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir