blog

Tel Örgü Nedir

Telfence panel çit fiyatları, çim çit fiyatları, tel örgü fiyatları

Tel örgü herhangi bir açık alanın çevrelenmesi için kullanılan, tamamen metalik tellerin birleştirilmesiyle oluşan malzemedir.  Günlük hayatta pek çok yaşam ve çalışma alanının tel örgü ile çevrelendiğini görebilirsiniz. Tel örgüler genel itibariyle bahçelerin, tarlaların, spor alanlarının, evlerin etrafını çevrelemek, alan sınırlarını belirlemek ve dış tehlikelerden korumak için kullanılır. En basit çit sistemi olduğunu söylemek de mümkündür.

Tel örgüler hem kaliteli ve dayanıklı hem de diğer sistemlere oranla daha cazip fiyatlı olduğu için sıkça tercih ediliyor. Eğer siz de tel örgüler yaptırmak ve buna dair detayları öğrenmek istiyorsanız o halde en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz. Tel örgülerin nasıl yapıldığını, özelliklerini ve fiyatlarını içeriğimizin devamında bulabilirsiniz.

Tel Örgü Kullanım Alanları

Tel örgülerin kullanım alanları oldukça geniştir. Neredeyse sınırlarını belirlemek istediğiniz tüm dış alanlarda kullanabilirsiniz demek mümkündür. Ancak genel itibariyle daha çok arazi, bağ ve bahçe gibi alanların çevrelenmesi için kullanılıyor. Kullanıldığı alanların zemin türüne göre montaj şekli de farklılık gösterebiliyor. Tel örgülerin yaygın bir şekilde kullanıldığı bazı alanları hızlıca sıralayalım;

 • Bahçeler
 • Araziler
 • Arsalar
 • Bağlar
 • Açık spor alanları
 • Fabrikalar ve inşaat alanları (şantiyeler)
 • Özel mülk alanların tümü

Tel örgülerin kullanım alanları bunlarla da sınırlı değildir. Çünkü her alana uygun ölçülerle üterim yapılabiliyor. Yükseklik ve en ölçülerinde bir sınırlama olmadığı için çevrelemek istediğimiz her türlü yüzey ve alanda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Oldukça ergonomik bir çit sistemi olduğunu da belirtmek gerekiyor. Tel örgü çekme fikriniz varsa profesyonel hizmet almak üzere Telfence Firması ile irtibata geçebilirsiniz.

Tel Örgü Kullanmanın Avantajları
Tel örgülerin kullanım alanlarını listeledik. Bu kullanım alanlarının yanı sıra neden tel örgü tercih edilmelidir sorusuna da yanıt vermek gerekiyor. Genel itibariyle tel örgü kullanımının birden fazla avantajı bulunuyor. Ancak en dikkat çeken avantajları ise şunlardır;

 • Her türlü alanda kullanıma müsaittir.
 • İstenen yükseklik, en, boy ve renk seçeneği ile üretilebilir.
 • Dış etkenlere karşı oldukça dayanıklıdır.
 • Uzun ömürlü bir kullanım deneyimi sunar.
 • Diğer çit sistemlerine oranla daha cazip fiyatlıdır.

Bu ve benzeri nice avantajı olduğunu ifade edebiliriz. Ancak tüm bu avantajlar tel örgümün kalitesine göre değişebilir. Bu noktada alanında uzman bir firmadan doğru tel örgüleri satın alarak montaj hizmeti almanız gerekiyor. Çünkü tel örgülerin farklı kalitede türleri mevcuttur. Eğer kalitesiz ve zayıf kalan tel örgüleri tercih ederseniz uzun vadeli bir kullanım deneyimi sunmayacaktır. Ancak profesyonel ve doğru bir firmadan hizmet alırsanız en kailiteli ve dayanıklı tel örgüleri yaptırma olasılığınız olacaktır.

Tel Örgü Çeşitleri Nelerdir?

Tel örgü çeşitleri birden fazladır. Nitekim en çok önerilen ve tercih edilen türü ise fens tel örgüler olarak dikkat çekiyor. Fens tel örgü türünde örgünün aralık oranları kişinin talebine göre değişiyor. Kullanım alanına ve talebinize göre 2 mm ya da 3mm aralığında üretim yapılabiliyor. Bunun yanı sıra bir diğer tel örgü türü ise PVC kaplı tel örgüler olarak biliniyor.

Bu tel örgüler ise 3mm veya 4mm aralığında üretilebiliyor. Bir diğer türü ise galvanizli tel örgü olarak biliniyor. Tel örgü çeşitlerinde öne çıkan en önemli ayrıntı telin kalınlığı, aralık ölçüsü ve yükseklik-en ölçüleridir. Bu unsurlar tel örgünün kalitesini ve dayanıklılığını da belirleyen temel faktörlerdir. Yani hangi ter örgü türünü kullanırsanız kullanın kalınlığı ve dış kaplama malzemesi en önemli detay olarak yansıyor.

Tel Örgü Fiyatları Nedir?

Tel örgü yaptırmak isteyen herkesin en çok merak ettiği bir diğer konu ise tel örgü metre fiyatı olarak yansıyor. Tel örgülerde genel geçer bir fiyat vermek ne yazık ki mümkün değildir. Çünkü fiyatların oluşmasında etkin rol oynayan birden fazla faktör bulunuyor. Net fiyatların çıkması için öncelikle tel örgü türüne karar verilmelidir.

Bunun yanı sıra kaç metrekarelik bir alana uygulanacağı netlik kazanmalıdır. Bu iki unsur ve montaj hizmeti detaylarından sonra net fiyat tekliflerini öğrenebilirsiniz. Tel örgülerin fiyatları metre bazlı hesaplanıyor. Eğer hem cazip fiyatlı hem de kaliteli tel örgü sistemi için hizmet almak istiyorsanız hemen Telfence Firması ile irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir