blog

Jiletli Tel Nedir

ankara telfence jiletli tel

Jiletli tel nedir, nerelerde kullanılır, fiyatları ve avantajları nelerdir gibi sorular oldukça sık bir şekilde merak ediliyor. Siz de bu soruların yanıtlarını araştırıyorsanız en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz. Jiletli tellere ilişkin aklınıza takılan tüm soruların ayrıntılı yanıtlarına içeriğimiz boyunca yer vereceğiz. Jiletli tel caydırıcı güvenlik önlemleri açısından oldukça faydalıdır. Genel itibariyle yüksek güvenlik gerektiren alanların çevrelenmesinde kullanılan bir çit sistemidir.

Bu telin en büyük avantajı çevrelenen alanın güvenlik açısından ihlal edilmesinde caydırıcı özellik taşımasıdır. Çünkü tellerin üzerinde yer alan keskin doku hırsızların ve alana zarara vermek isteyen kişilerin caymasına neden oluyor. Jiletli teller nasıl yapılır, avantajları nelerdir, fiyatları ne kadar ve benzeri merak ettiğiniz tüm soruların ayrıntılı yanıtlarına hemen içeriğimizin devamından erişim sağlayabilirsiniz…

Jiletli Tel Kullanım Alanları Nelerdir?

Jiletli tel sistemleri pek çok alanda kullanılabilir. Ancak daha çok özel güvenlik gerektiren alanlarda tercih edildiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Haneye tecavüz, hırsızlık ya da yüksek güvenlik gerektiren tehlikeleri alanların tümünde tercih edilebilir. Bu alanlardan bazılarına örnek vermek gerekirse de;

  • Hapishane bahçelerinin çevrelenmesinde kullanılabilir.
  • Özel sitelerin ya da özel mülk alanlarının çevrelenmesinde kullanılabilir.
  • Tehlikeli madde içeren bölgeler ve girilmesi yasak alanlarda caydırıcı olması için kullanılabilir.
  • Özel mülk evlerin, villaların bahçelerini çevrelemek için kullanılabilir.
  • Okul vb. alanlarda kullanılabilir.

Tüm bu alanlarda ve aynı zamanda güvenlik önemi almak istediğiniz diğer alanlarda jiletli tel montajı için güvenle hizmet alabilirsiniz. Ancak bu konuda profesyonel bir firmadan hizmet almaya özen göstermeniz tavsiye edilir. Özellikle de montaj ve malzeme kalitesi açısından tercih edeceğiniz firmanın tecrübesi oldukça elzemdir. Dilerseniz sektörün en iyi çit sistemi firmalarından biri olan Telfence ile irtibata geçerek anında hizmet talebinizi iletebilirsiniz.

Jiletli Tel Özellikleri Nelerdir?

Jiletli tellerin en temel ve başlıca özelliği caydırıcı olmasıdır. Örneğin jiletli telle çevrelenmiş özel bir alana girmeyi düşünen hırsızlar bu telleri görünce zarar göreceği için alana girmekten vazgeçecektir. Böylece mevcut alanın ve canınızın güvenliği sağlanmış olacaktır. Jiletli tel özellikleri elbette ki bununla da sınırlı değildir. Genel olarak neden jiletli tel sistemleri tercih edilmelidir sorusuna yanıt verelim;

  • Jiletli teller paslanmaz çeliklerden üretilir. Bu nedenle yağmur vb. dış etkenlere karşı oldukça dayanıklı olma özelliği taşırlar.
  • Üzerinde jilet yer alır. Düz hatlar şeklinde montajı yapılır. Jiletli olduğu için caydırıcı olma özelliği taşır.
  • Diğer tel sistemlerine oranla daha cazip fiyatlıdır.
  • Darbelere karşı dayanıklıdır.
  • Yıpranma, solma ve kısa vadede kırılma gibi durumlar söz konusu değildir. Çünkü üretilen tellerin kalitesi ve dayanıklılığı oldukça yüksektir.

Tüm bu özellikleri taşıyan jiletli tellerin montaj şekli de oldukça önemlidir. Eğer doğru ve profesyonel şekilde monte edilmezse dayanıklılık açısından zayıf kalacaktır. Bu nedenle de hem malzeme hem de montaj açısından doğru yerden hizmet almaya ultra özen göstermeniz gerekiyor. Telfence Firması sektörün en iyi çit sistemlerini yapan ve cazip fiyat sunan firmalar arasında yer alıyor. Hemen irtibata geçerek jiletli teller hakkında aklınıza takılan soruların yanıtlarını alıp hizmet talebinizi iletebilirsiniz.

Jiletli Tel Nasıl Çekilir?

Jiletli teller için hizmet almadan evvel hizmet alacağınız firma adresi görmeye gelir. Yani jiletli tellerin nasıl bir alan ve zemine kurulacağına dair keşif yapılır. Bu keşif neticesinde ekip jiletli tel nasıl çekilir sorusuna cevap verir. Montaj yapılacak alanın koşullara uygun olup olmadığı kontrol edildikten sonra yapılması gereken ek imalatlarla ilgili bilgi verilir. Alanın özelliklerine ve talep edilen jiletli tel türüne göre montaj süreci netlik kazanır.

Jiletli Tel Montajı ve Fiyatları

En sık merak edilen bir diğer konu ise jiletli tel montajı fiyatlarıdır. Bu noktada peşinen net bir rakam söylemek kesinlikle mümkün değildir. Çünkü fiyatlar tamamen jiletli tel ölçüleri ve alanın ölçülerine göre netlik kazanıyor. Eğer hem cazip fiyatlı hem de profesyonel bir hizmet almak istiyorsanız hızlıca Telfence ile irtibata geçmenizi öneriyoruz. Hizmet almak istediğiniz alana dair detaylı bilgileri verip net fiyat teklifleri hakkında bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Telfence uzman ekibi aklınıza takılan tüm sorulara yanıt verirken sizi fiyat ve hizmet detayları hakkında da bilgilendirecektir.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir