blog

Tel Çit Çeşitleri

Tel Çit Çeşitleri

TEL ÇİT ÇEŞİTLERİ

Tel çit çeşitleri aklınıza gelebilecek hemen her alanda kullanabileceğiniz tel sistemleridir. Bu kadar çok alanda kullanıyor olması, sık tercih edilmesinin sebeplerindendir.

Çit teli yaptırmak istediğinizde, öncelikle yapmanız gereken şey kullanım amacınıza hizmet eden bir model seçmektir. Örneğin estetik amaçlı tel yaptırmak istiyorsanız farklı bir tel seçerken, güvenlik sağlamak için farklı bir tel seçebilirsiniz.

Yaptıracağınız tellerin renklerine de siz karar verebilirsiniz. Plastik, demir, çelik gibi farklı yapı malzemelerinden yapılmış teller bulunmaktadır. Tel sistemlerinin genel olarak nerelerde kullanıldığını hemen söyleyelim;

 • Bahçelerinizde,
 • Bağlarınızda,
 • Yol kenarlarında,
 • Okullarda,
 • Parklarda,
 • Arazilerde

Ve daha pek çok yerde çitleri kullanabilirsiniz. Yaptırmaya karar verdiğiniz zaman online bir şekilde sipariş edebilirsiniz. Sipariş ettikten sonra kurulumu çok kısa bir süre içerisinde gerçekleşecektir.

Kurulum aşamasında uzman birinden yardım almanızı tavsiye ederiz. Uzman olan kişiler, bu kurulumu günde defalarca yaptıkları için her türlü detaya da hakimdirler. Bu sebeple de koşulsuz bir şekilde güvenebilirsiniz.

Tel Çitlerin Özellikleri Nelerdir?

Tel çit çeşitleri farklılık gösterdiği gibi tellerin farklı özellikleri de vardır. Öncelikle yaptırdığınız tellerin hava koşullarından herhangi bir şekilde etkilenmediklerini belirtmek istiyoruz. Yağmur, kar demeden hangi hava koşulu olursa olsun telleriniz zarar görmemektedir. Aynı zamanda teller UV korumalıdır. Bu sebeple de güneşin zararlı ışınlarından da etkilenmemektedirler.

Tellerin yapım aşamasında galvaniz kullanıldığı için zaman geçtikçe paslanma, oksitlenme gibi bir durum da olmamaktadır. Yapısında galvaniz olması onları daha sağlam bir hale getirmektedir.

Tellerin aralıklarına da siz karar verebilirsiniz. Bakımı için herhangi bir maliyet ayırmanıza gerek yoktur. Kurulum aşamaları ne kadar kolaysa, sökme ve farklı bir yere monte etme aşamaları da o kadar kolaydır. Aynı zamanda sık sık söküp çıkarmanız da tellere zarar vermemektedir.

Tel Çitlerin Fiyat Aralığı Nedir?

Tel çit çeşitleri hakkında araştırma yapan kişilerin sordukları sorulardan biri de fiyatlardır. Fiyatların belirlenmesinde etkili olan bazı etmenler vardır. Bu etmenlerin neler olduğundan bahsetmek istiyoruz.

Öncelikle teli yaptırmak istediğiniz alan büyük bir alan mı yoksa daha küçük olan bir alana mı yaptırmak istediğiniz önemlidir. Diğer yandan tellerinizin kalınlığı, sağlamlığı, kalitesi gibi unsurlar da fiyatların belirlenmesinde etkilidir.

Pek çok tel çeşidi bulunduğu için, seçtiğiniz telin modeli de fiyatların belirlenmesinde etkilidir. Bazı modeller daha uygunken bazı modeller çok daha uygundur. Aynı zamanda seçtiğiniz firma da önemlidir. Her firmanın kendine uygun bir fiyat tarifesi vardır. Firmadan firmaya değişkenlik göstermektedir. Bazı firmaların indirim dönemleri de vardır. Bu indirim dönemlerine denk geldiğiniz zaman da daha uygun fiyatlarla yaptırabilirsiniz.

Tel Çitlerin Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Tel yaptırmaya karar verdiğiniz zaman sizleri bekleyen pek çok model vardır. Seçim yapmakta zorlanabileceğinizi söyleyebiliriz. Öncelikle en sık tercih edilen çit modellerinden biri panel çitlerdir. Panel çitlerin pek çok kullanım alanı vardır.

 • Bahçelerde,
 • Bağlarda,
 • Arazilerde,
 • Tarlalarda,
 • Villalarda

Ve daha pek çok yerde muazzam yapıdaki çitleri kullanabilirsiniz. Çitlerin farklı renkleri vardır. teller hava koşullarından da herhangi bir şekilde etkilenmemektedir. Hava koşulları ne olursa olsun telleriniz her an ilk gün yaptırdığınız gibi kalmaktadır.

Bir diğer yaptırabileceğiniz tel modeli de çim çitlerdir. Çim çitler sizlere oldukça fazla avantaj sağlayan çitlerdir.

 • Fiyatları çok uygundur.
 • Yaptırdıktan sonra çok uzun zamanlar boyunca kullanabilirsiniz.
 • Yaptırdıktan sonra sizlere mahremiyet sağlamaktadır.
 • Toz tutmayan güzel bir yapıları vardır.
 • Temizlenmesine ayrıca vakit ayırmanıza gerek yoktur.
 • Bakım yaptırmanıza da gerek yoktur.
 • Çitlerin yapısında kullanılan suni çimler oldukça kalitelidir.

Çim çitleri aklınıza gelebilecek her alanda kullanabilirsiniz. Bu tel modellerini gün içerisinde dışarıda gezdiğiniz zamanlarda da görebilmeniz mümkündür.

Seçim yapabileceğiniz tel modellerinden bir diğeri PVC kaplı olan tellerdir. PVC kaplı tel yaptırdığınız zaman hava koşullarından etkilenmediklerini göreceksiniz. Aynı zamanda ani bir sıcaklık veya ani bir soğuklukta da etkilenmemektedirler.

Jiletli teller, dikenli teller, elektrikli teller, kafes bahçe telleri, kümes teller ve daha pek çok modelde tel yaptırabilirsiniz. Hepsinin ayrı özellikleri ve ayrı bir avantajları vardır. dilediğiniz zaman istediğiniz modeli seçmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda online tel çit çeşitleri yazıp araştırma da yapabilirsiniz.

 

Ankara tel çit çeşitleri-Ankara tel çit modelleri-Ankara tel çit montajı-Ankara bahçe tel çit -Ankara tel çit fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir