blog

Bahçe İçin Tel Örgü

Bahçe İçin Tel Örgü

BAHÇE İÇİN TEL ÖRGÜ

Bahçe için tel örgü yaptırmak istiyorsanız, öncelikle en doğru yerde olduğunuzu belirtmek istiyoruz. Tel örgüler konusunda bilmek istediğiniz her şeye bu yazımız aracılığıyla ulaşmanız gayet mümkündür.

Tel örgüler genel olarak baktığımız zaman;

 • Sınırların belirlenmesi amacıyla,
 • Bahçeleri bölümlere ayırmak için,
 • Güvenlik sağlamak için,
 • Dekorasyon için

Gibi nedenlerle yaptırılmaktadır. Ben tel örgü yaptırmak istiyorum ama süreç çok uzun gibi geliyor, o yüzden de kalkışamıyorum diyecek olursanız da hemen belirtelim. Online bir şekilde sipariş veriyorsunuz. Daha sonrasında da ekip arkadaşlarımız alanda inceleme yapmak için geliyor. Ve oldukça kısa bir süre sonra da tellerinize kavuşuyorsunuz. Süreç tam anlamıyla bu kadar basit.

Tel Örgülerin Montaj Aşaması

Tel örgü yaptırmak, oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşen bir süreçtir. Bu noktada montaj işlemlerinden anlıyor olabilirsiniz. Ancak bu işlerden ne kadar anlarsanız anlayın, uzman olan birinin kurulum yapması çok daha iyi olacaktır. Nedenini merak edenler için de hemen anlatmak isteriz.

Ekip arkadaşlarımız montaj konusunda oldukça deneyimlidirler. Gün içerisinde de pek çok farklı yerde kurulum gerçekleştirmektedirler. Bilinmesi gereken teknik detayların hepsini bildikleri için de sorun yaratabilecek olan durumlara karşı her türlü önlemi almaktadırlar.

Örneğin arazinizin yapısı kurulum esnasında sorun yaratabilir. İşinde uzman olan biri bu sorunun giderilmesi adına gereken her türlü önlemi alacaktır. Bu sebeple de çitlerinizin çok daha sağlam olması mümkün olacaktır. Diğer yandan çitlerinizin kurulumu yapıldıktan sonra taşınmanız gibi bir durum söz konusu olduğunda da kolay bir şekilde çitlerinizi sökebilirsiniz. Yeni taşındığınız yere de yine aynı kolaylıkla montaj edebilirsiniz. Montaj işlemleri ve demonte işlemler sürecinde çitlerinize herhangi bir zararın gelmesi de söz konusu olmayacaktır.

Bahçe Tel Örgüleri Nerelerde Kullanılmaktadır?

Bahçe için tel örgü yaptırmaya karar verdiğiniz zaman, oldukça fazla kulanım alanı olduğunu göreceksiniz. Bu kullanım alanlarının nereler olduğundan sizlere yazımızın bu bölümünde bahsetmek istiyoruz. Ancak şu noktada özellikle belirtmeliyiz ki bazen tel örgüsü kullanmanızın zorunlu olduğu zamanlar da olabilir. Ne kadar işlevsel olan bir ürün yaptırdığınızı tam bu noktada siz de anlayacaksınız.

Genel olarak baktığımızda;

 • Evlerinizde,
 • Bahçelerinizde,
 • Sitelerinizde,
 • Okullarda,
 • Parklarda,
 • Otellerde,
 • İş yerlerinde,
 • Havuzların çevresinde,
 • Yolların kenarlarında,
 • Sanayi bölgelerinde,
 • Girilmesi yasak olan yerlerde

Ve daha pek çok yerde tel örgü kullanımı mümkün olmaktadır. Hem toprak olan zeminlere hem de beton zeminlere kurulumları sağlandığı için alan kısıtlaması neredeyse yoktur da dememiz mümkün olacaktır.

Bahçe Tel Örgülerinin Özellikleri Nelerdir?

Bahçe için tel örgü yaptırmaya karar verdiğiniz zaman oldukça fazla özelliği olduğunu göreceksiniz. Henüz aklınızda tel örgü yaptırmak gibi bir düşünce yoksa da bu özellikleri gördükten sonra bir an önce tel yaptırabilirsiniz.

Genel olarak baktığımız zaman oldukça fazla model vardır. Kullanım amacınızı iyi bir şekilde belirledikten sonra hangi modeli yaptıracağınıza da karar verebilirsiniz. Örneğin tel yaptırmaktaki amacınız şık bir görünüm sağlamaksa daha çok çim çitlere yönelebilirsiniz. Diğer yandan amacınız yüksek güvenlik sağlamak olduğunda da jiletli teller sizin için uygun olan bir seçim olacaktır.

Panel çitler, dikenli teller, kafes bahçe telleri, elektrikli teller, galvanizli teller ve daha pek çok model vardır. Bu modeller arasından dilediğiniz gibi seçim yapabilirsiniz.

Yaptırdığınız tel modelleri hava koşullarından etkilenmemektedir. Dilediğiniz renkte yaptırmanız mümkündür. Yapım aşamasında kaliteli olan ürünler kullanıldığı için aradan zaman geçse de tellerinizde herhangi bir paslanma, aşınma, oksitlenme gibi bir durum olmayacaktır.

Telleriniz her an sağlam olacaktır. Aradan ne kadar zaman geçerse geçsin eğilmeleri veya bükülmeleri gibi bir durum yaşamanız da mümkün değildir. Tel yaptırmaya karar verdiğiniz ilk andan başlayarak her anlamda avantajlı olan kişi siz olacaksınız.

Teller her türlü zemine uyum sağladığı için ve yapım aşamasında da her türlü önlem alındığı için sonradan sorun yaşamanız gibi bir durum da söz konusu olmayacaktır. Aynı zamanda tellerin fiyatlarının pahalı olduğunu düşündükleri için tel yaptırmayan müşterilerimiz varsa bu konuda yanıldığınızı söylemek istiyoruz. Teller gayet bütçe dostu olan fiyatlara sahiptir. Herhangi bir şekilde bütçenizi sarsmadan ödemeniz mümkün olacaktır. Direkt olarak tellere sahip olmak için online bahçe için tel örgü siparişi verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir