blog

Sürgülü Kapı Kullanımının Doğurduğu Avantajlar

Sürgülü Kapı Kullanımının Doğurduğu Avantajlar

Birçok noktada çevreleme elemanları arasında, sürgülü kapı kullanımı birçok avantaj doğurur. En büyük özelliği sahip olduğu sürgü mekanizması sayesinde, kolay açılabilir olmasıdır. Bunun yanında hızlı giriş-çıkış sağlamak için de faydalı bir üründür. Bu noktalar dışında, avantajları, kullanım alanları farklılaştıkça farklılaşan sürgülü kapının avantajları ilk olarak yerden tasarruf ettirmesidir. Standart kapılar açıldığında belirli bir açılma açısını işgal eder. Bu noktada yerden tasarruf sağlamaz.

Fakat sürgülü kapılar, çevreleme uygulamasına paralel olarak açıldığı için çok az yer işgal edecektir. Bu da çevrelenen alanın daha efektif kullanılmasını sağlar. İkinci olarak artırılmış güvenliğe uygun bir üründür. Çünkü sürgülü kapı hem kilitlenebilir özelliği bulunabilen bir kapıdır hem de farklı çevreleme elemanlarıyla birlikte kullanılabilir. Ayrıca kapı, belirli parçalarla birlikte otomatik bir hale getirilerek de güvenliği artırma noktasında kullanılabilir.

Üçüncü olarak, estetik açıdan hoş bir görünümü olabilir. Bu durum, aynı zamanda yapıların estetik görünümlerini bozmayarak giriş-çıkışları sağlayan bir ürün haline gelmesini sağlar. Ayrıca ferforje denilen demir işleme teknikleriyle de daha güzel bir görünüm kazandırılabilir. Son olarak ise, galvanizli malzemelerden üretildiği için başta korozyon olmak üzere, rüzgar ve su gibi doğal etkenlerin sebebiyet verdiği zararlara karşı oldukça dayanıklıdır. Ayrıca uygulanacak büyük bir yük mukavemeti sırasında oldukça fazla ağırlık dayanımı vardır. Bu durumda, kapı, profilini koruyarak herhangi bir eğilme veya bükülmeyle karşılaşmaz.

Sürgülü kapı hakkında daha detaylı bilgi için diğer başlıklara hemen şimdi göz atabilirsiniz.

Sürgülü Kapı Kullanım Alanları

Sürgülü Kapı Kullanım Alanları

Sürgülü Kapı Kullanım Alanları

Kullanım alanları farklılaştığı için sürgülü kapı kullanım alanları birçok avantajı beraberinde getirir. Aslında bu avantaj kullanım alanlarına göre belirlenebilen avantajlardır. Bir avantajı, diğer bir kullanım alanında dezavantaja dönüşebilen sürgülü kapılar, yaya kapı yerine sıklıkla aşağıdaki alanlarda tercih edilir:

  • Ticari Binalar: Ofisler, mağazalar, restoranlar, vb. gibi ticari binalarda, sürgülü kapılar, depo alanlarına kolay erişim ve alan kazanma amacıyla kullanılabilir. Özellikle forklift ve benzeri depo araçlarının da depolara hızlı giriş-çıkış yapmalarını sağlar.
  • Evler: Sürgülü kapılar, evlerde garaj gibi alanları kapatmak için kullanılabilir. Bunun yanında bazı durumlarda, evin etrafındaki çevrelenen alanın giriş çıkışını sağlamak için de kullanılabilir.
  • Endüstriyel Tesisler: Endüstriyel tesislerde, sürgülü kapılar, üretim alanlarına giriş çıkışları güvenli bir şekilde sağlamak amacıyla kullanılır.
  • Konaklama Yerleri: Otel, motel, kamp yerleri, vb. gibi konaklama yerlerinde özellikle bu alanların otopark girişlerinde, herhangi bir hırsızlık karşısında önlem almak amacıyla kullanılır.
  • Sanayi Bölgeleri: Sanayi bölgelerinde, sürgülü kapılar, üretim alanlarını ve depoları kapatmak amacıyla kullanılabilir.
Otomatik Sürgülü Kapı

Otomatik Sürgülü Kapı

Otomatik Sürgülü Kapı

Manuel olarak açılıp kapatılması gerekmeyen, elektronik sensör veya kumanda sistemi tarafından açılıp kapatılan otomatik sürgülü kapı, bir tür sürgülü kapıdır. Otomatik sürgülü kapılar, manuel sürgülü kapıdan farklı olarak, daha kolay ve konforlu bir kullanım sağlar. Kapıyı açmak için bir butona basmak gereklidir veya sensör tarafından algılanan bir hareket ile açılır. Bu durumda, özellikle giriş-çıkışları sistemler tarafından yönetmek mümkündür. Bu niteliğiyle birlikte, yüksek güvenlik gerektiren alanlarda, araç giriş-çıkışlarının kontrollü bir şekilde sağlanması için sıklıkla kullanılan bir üründür. Ayrıca, otomatik sürgülü kapılar, manuel sürgülü kapılardan daha güvenli ve kendi içinde enerji tasarrufu yaratabilir. Çünkü kapıyı açmak ve kapatmak için manuel müdahale gerekmez ve kapının açık kalması halinde otomatik olarak kapatılması mümkündür. Bu özelliğini sağlayacak enerjiyi de güneş enerjisi gibi tasarruflu elektrikle sağlamak mümkündür.

Sürgülü Kapı Fiyatları

Sürgülü Kapı Fiyatları

Sürgülü Kapı Fiyatları

Kapının tipi, üretim boyutları, üretimde kullanılan malzeme ve çeşitli parçaların kalitesi gibi konularla birlikte sürgülü kapı fiyatları değişiklik gösterecektir.

Kapı tipi: Metal veya galvanizli çelik gibi kapı malzemelerinden hangisiyle üretildiği konusu, direkt olarak fiyatları etkiler. Bunun yanında ferforje gibi demir işlemlerde fiyatları etkileyen bir diğer husustur.

Kapı boyutu: Kapının boyutları (genişliği, yüksekliği ve kalınlığı) fiyatları doğrudan etkileyen bir diğer konudur. Çünkü kullanılan malzeme miktarı fazla olacaktır.

Kapı aksesuarları: Kapıda bulunan aksesuarlar (çelik profil, çerçeve, kilitleme sistemi vb.), fiyatı farklılaştıracaktır. Aynı zamanda otomatik sürgülü kapı da normal modellere nazaran daha pahalı olabilir.

Sürgülü kapı ve daha fazlası için Telfence internet sitesi üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Sürgülü Kapı Kullanımının Doğurduğu Avantajlar

Sürgülü Kapı Kullanımının Doğurduğu Avantajlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir