blog

PVC Tel Örgü Kullanım Alanları

PVC Tel Örgü

Özellikle halı saha gibi spor komplekslerinde sıklıkla kullanılan PVC Tel örgü kullanım alanları konusunda çok geniş bir skala sunan bir üründür. Bu anlamda, geniş bir kullanım alanı, beraberinde geniş bir avantajlar dizisini de getirir. Genellikle bir çevreleme elemanından ziyade, spor komplekslerinin alanlarını belirleyen ve bu alanlara çeşitli nitelikler kazandıran ürünlerdendir. İşte bu nedenlerle, ilk olarak tarım alanlarında kullanılır. Tarım alanlarında çiftlik hayvanlarının hareketlerini sınırlamak ve güvenli bir şekilde kapatmak için PVC tel örgü kullanılır. Yine bir başka tarım alanı olan bahçelerde estetik görünümü bozmamasıyla birlikte ağaçların ve bitkilerin korunması için de kullanılacaktır. Beraberinde file gölgelik gibi ürünlerle de kullanıma uygundur. Bunun yanında endüstriyel sahalarda da kullanılır. Güvenlik ve sınırları belirlemek amacıyla sıklıkla kullanılsa da bu alanlarda pek tercih edilmez. Halı sahalar ve çeşitli spor kompleksleri gibi alanlarda da kullanılır. Genellikle en sık bu alanlarda tercih edilen ürünler, plajlar, yürüyüş yolları ve farklı sosyal alanlarda kullanılır.

Siz de PVC Tel Örgü Hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, yazımızın devamında yer alan başlıklara göz atmayı unutmayın.

PVC Tel Örgü Avantajları

Kullanım alanlarında yaşanan farklılaşmaların etkisiyle PVC tel örgü avantajları da sıklıkla değişiklik gösterir. Bu nedenle, bu avantajlara bakarak ürünün hangi alanlar için daha uygun olup olmadığı tespitini yapmak mümkündür. Böylece, daha az maliyetle daha etkili bir ürün kullanımı anlayışıyla hareket ederek bir çevreleme projesi yürütmek mümkün olacaktır. İşte kullanım alanlarına göre farklılaşmayan genel avantajlar da şu şekilde sıralanabilir:

  • Dayanıklı yapı: PVC malzemesi suya, rüzgara ve diğer dış etkenlere karşı dayanıklıdır ve uzun ömürlü bir performans sunar. Bu nedenle, ürünler korozyon gibi herhangi bir aşınmaya maruz kalmaz.
  • Basit montaj: Diğer tel örgü sistemlerine göre daha kolay kurulum ve monte edilme özelliğine sahiptir. Bu nedenle sıklıkla tercih edilir ve montaj maliyetleri azdır.
  • Uygun maliyet: Diğer malzemelerle karşılaştırıldığında uygun maliyetli bir seçenektir. Çevreleme projelerinde, kullanım alanlarına göre uygun bir seçenek olabilir.
  • Görünümde estetik: Farklı renk ve desen seçenekleri sunarak estetik bir görünüm kazandırabilir. Bu niteliğiyle birlikte sosyal alanlarda kullanıma uygundur.
  • Su gibi doğal unsurlara karşı dayanıklılık: PVC tel örgü suya karşı dayanıklı olduğundan, su altında kalma riski olan alanlarda kullanımı uygundur.
  • Dayanıklığın yanında hafiflik: Diğer tel örgü sistemlerine göre daha hafif olduğundan, kolay taşınabilir ve bu sayede, kurulumu daha kolay hale gelir.

PVC Tel Örgü Halı Saha Kurulumu

Birçok alanda kullanılan ürün, en çok halı saha kurulumunda kullanılır. Tabii ki her montaj işleminde olduğu gibi sağlıklı bir PVC tel örgü halı saha kurulumu yapmak için bu adımlara dikkat etmek gerekecektir. İlk olarak alanın hazırlanması gereklidir. Özellikle kurulacak alanın düz ve temiz olması idealdir. İkinci olarak, halı sahayı ayakta tutacak ve PVC tel örgü sabitlemesini artıracak destekler yerleştirilmelidir. Bu destekler, halı sahanın düz ve stabil olmasını destekler. Halı saha boyutlarına uygun olarak paneller hazırlanması ve montajlanmalıdır. Bu yerleştirme uygun vidalar araçlığıyla yapılır. Gerekli yerlerde kaynak desteği alınabilir. Ardından bağlantı noktaları kontrol edilir. Herhangi bir sorun olmaması için bu adımda dikkatli olunmalıdır. Ardından halı saha yerleştirilir ve test edilerek kullanıma hazır hale getirilir.

PVC Tel Örgü Fiyatları

Halı saha projesinin büyüklüğü, tel örgü tipi, montaj maliyetleri ve ek malzemeler gibi birçok faktöre bağlı olarak PVC Tel örgü fiyatları değişiklik gösterebilir. Maliyet, projenin tasarımı, kurulum yerinin fiziksel özellikleri, tel örgü ürününün kalitesi ve tedarikçinin fiyatları gibi faktörlere göre de değişebilir. Kurulumun yapılacağı alanın büyüklüğü, tel örgü tipi ve ek malzemelerin miktarı da maliyeti etkileyecektir. Maliyeti hesaplamak için, projeyi detaylı olarak incelemek ve gerekli malzemeleri ve hizmetleri dikkate almak gerekir. Tedarikçiden teklif almak ve farklı alternatifleri karşılaştırmak da maliyeti daha doğru bir şekilde hesaplamanıza yardımcı olabilir. Bu nedenle, projeye başlamadan önce, bütün maliyet kalemlerini not tutmalı ve bir pazar araştırması mutlaka yapmalısınız.

Siz de PVC tel örgü hakkında detaylı bilgi almak ve fiyat araştırması yapmak istiyorsanız, Telfence firmasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir