blog

Çit Teli Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çit Teli Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çit Teli Seçerken Dikkat Edilmesi GerekenlerTelfence panel çit fiyatları, çim çit fiyatları, tel örgü fiyatları

Birçok çevreleme elemanı, farklı kullanım alanlarına sahiptir ve bu kullanım alanlarına göre farklı kullanım şekilleri olması çit teli seçiminin dikkatli yapılmasını gerektirir. Bu noktada bakılması gereken bazı konular vardır. Bu konular, genellikle boyutlar, şekiller ve uygulama biçimleriyle alakalıdır. İlk olarak, telin üretimi sırasında kullanılan malzemeye dikkat edilmelidir. Bu malzemenin galvanizli tel olarak seçimi büyük bir avantaj sağlar. Daha sonra tel çapı gelecektir.

Tel çapı artıkça güvenlik ihtiyaçlarını daha iyi karşılamanın yanı sıra daha fazla mukavemete sahip bir ürün ortaya çıkar. Boyutlar konusunda, çevreleme projesinin ihtiyaçları ön planda olmalıdır. Desen konusunda, ihtiyaçlardan ziyade, kişisel tercihlerin önemi büyüktür. Çünkü bu unsur, genellikle estetik görünümde farklılık yaratacaktır. Aynı şekilde tel açıklığı da çevrelenen alanın içerisindeki görüşü kısıtlayacağı ya da görüş açısını artıracağı için, bu durum da kişisel tercihlere bırakılmalıdır.

Son olarak bütçe ve montaj hizmetine dikkat etmek gerekir. Bu iki unsur, çevreleme projesinin ne kadar masraflı olacağının hesabını yapmak için önemlidir. Ayrıca montaj hizmeti de sağlıklı bir çit projesi için elzem bir noktadır.

Çit teli hakkında daha detaylı bilgi için diğer başlıklara göz atabilirsiniz.

Çit Teli Ölçüleri

Çit Teli Ölçüleri

Çit Teli Ölçüleri

Yerleştirilecek alanın boyutlarına ve gerekli güvenliğin sağlanmasına göre çit teli ölçüleri, belirlenmelidir. Bu belirlemeler yapılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilirse, daha iyi ve sağlam bir çit uygulaması gerçekleştirilmiş olacaktır.

  • Yükseklik: Çit tellerinin yüksekliği, güvenliğin sağlanması için yeterli düzeyde olmalı ve aynı zamanda estetik görünüm için uygun olmalıdır. Bunu seçerken projenin planlarına dikkat edilmelidir.
  • Kalınlık: Çit tellerinin kalınlığı, güvenliğin sağlanması için önemlidir. Aynı zamanda ağırlığı da belirler. Bu nedenle tercihlerden ziyade ihtiyaçlara göre bir belirleme yapılmalıdır.
  • Açıklık: Çit tellerinin arasındaki boşlukların boyutu, güvenliğin sağlanmasının yanı sıra görünürlük açısını da etkiler. Bu nokta, kişisel tercihlere göre belirlenirse, daha özelleştirilmiş bir proje ortaya çıkar.
  • Uzunluk: Çit tellerinin uzunluğu, yerleştirilecek alanın boyutlarına uygun olmalıdır. Uygun olmadığı taktirde bazı dezavantajlar doğurabilir.

Her durumda, çit telleri için gerekli olan ölçüler yerel yasalar ve standartlar doğrultusunda belirlenmelidir. Bilirkişi bir çit uzmanından danışmanlık almak bu konuda faydalı olabilirken bir çit teli firmasıyla da iletişime geçilmesi tavsiye edilir.

Çit Teli Yeşil

Çit Teli Yeşil

Çit Teli Yeşil

Yeşil renkli olarak boyanmış Çit teli yeşil bir çit türüdür. Fakat bu yeşil, standart bir çit genellikle arazi sınırlarını belirlemek, hayvanların hareketlerini sınırlamak veya güvenli bir alan oluşturmak için kullanılır. Çit telinin yeşil renk seçimi, çevredeki doğal alanlarla uyumlu görünmesini ve daha güzel bir görüntü oluşmasını sağlar. Ayrıca, yeşil renkli çit teli, zamanla çürüme ve paslanmaya karşı dayanıklıdır.

Bahçe çit için yeşil rengi, bahçelerin görsel olarak daha estetik ve doğal görünmesini sağlar. Çevredeki bitkilerle uyumlu görünür ve daha doğal bir görüntü oluşmasına yardımcı olur. Aynı zamanda bahçenin güvenliğini ve gizliliğini sağlamak için de kullanılabilir. Bahçede evcil hayvanları veya çocukları kontrol altında tutmak, bahçe bitkilerinin ve ağaçların korunması için kullanılabilir.

Çit Teli Fiyatları

Çit Teli Fiyatları

Çit Teli Fiyatları

Birçok noktada özellikle tedarikçilerdeki farklılığa bağlı olarak çit teli fiyatları farklı olabilir. Bu durum lokasyonla da alakalıdır. Bu fiyatlar, aşağıdaki faktörlere göre belirlenir:

  • Malzeme: Kullanılan malzeme türüne göre değişebilir. Demir, galvanizli tel, nikel alaşımlı çelik gibi farklı malzemelerin fiyatları değişebilir. Bu nedenle fiyat farklıları oluşacaktır.
  • Boyut: Boyutlarına göre değişebilir. Daha uzun çit teli, daha fazla malzeme gerektiğinden daha pahalı olacaktır. Bu yüzden projenin ihtiyaçlarına göre belirleme yapılmalıdır.
  • İşçilik: Çit telinin montajı, boyama veya kaplama gibi işçilik gerektiren adımların maliyetine göre değişebilir.
  • Üretici: Üreticiden üreticiye fiyatlar değişebilir. Büyük üreticilerin fiyatları, küçük üreticilere göre daha yüksektir.
  • Lokasyon: Satın alınan bölgenin vergi, nakliye gibi maliyetlerine göre değişebilir. Bu durumda, projenin gerçekleştirileceği şehrin önemi vardır.
  • Özelleştirme: Özel tasarım gereksinimlerine göre değişebilir. Örneğin, özel boyutlar, özel renkler veya özel malzemeler için fiyat artışı beklenebilir. Bu durum hakkında tedarikçi ile görüşmek daha mantıklı bir hareket olacaktır.

Siz de çit teli ve daha fazlası için Telfence internet sitesini ziyaret edebilir, ya da doğrudan iletişim kurabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir