blog

Kafes Tel Çeşitleri

Kafes Tel Çeşitleri

KAFES TEL ÇEŞİTLERİ

Kafes tel çeşitleri nelerdir? Adı altında pek çok soru almaktayız. Kafes teller hakkında merak ettiğiniz her türlü bilgiye yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Alanda koruma sağlamak ve şık bir görünüm sunabilmek amacıyla yaptırılan çitlere kafes tel denmektedir. Aklınıza gelebilecek her alanda kullanmanız mümkündür. Hem dayanıklı hem de çok sağlam oldukları için yaptırdıktan sonra çok uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Özellikle de son zamanlarda kullanımının hızlı bir şekilde yayıldığını söyleyebiliriz. Şimdiye kadar kafes tel yaptırıp da pişman olan birine hiç rastlamadık. Şimdiden sonra da rastlayacağımızı düşünmüyoruz.

Kafes tel yaptırmaya karar verdiğiniz zaman ahşap, demir veya plastik malzemelerden oluşturulmuş teller seçebilirsiniz. Kullanım amacınızı belirledikten sonra hangi malzemeyi kullanacağınıza da karar verebilirsiniz. Örneğin etrafını çevrelemek istediğiniz alana daha fazla koruma sağlamak isterseniz demir malzemeler kullanırken, şık bir görünüm için plastik malzemelerden oluşturulmuş olan kafes telleri seçebilirsiniz.

Tellerin aralıklarının nasıl olacağına da siz karar veriyorsunuz. Dilerseniz daha geniş aralıklara sahip teller tercih ederken dilerseniz  de daha dar aralıklı tel tercihi yapabilirsiniz. Bu noktada firmamıza nasıl bir tel istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır.

Kafes Teller Nerelerde Kullanılmaktadır?

Kafes tel çeşitleri yazıp arama yaptığınız zaman kafes tellerin pek çok alanda kullanıldığını siz de göreceksiniz.

Öncelikle bahçesinde kümes hayvanları beslemek isteyen kişilerin sıkça tercih ettikleri bir türdür. Kümes hayvanlarının hem daha güven içerisinde yaşamasını hem de sizin aklınızın hayvanlarınızda kalmaması için kafes tel yaptırabilirsiniz.

Diğer yandan bu durum tabi ki de kümes hayvanlarıyla sınırlı kalmamaktadır. Bahçenizde kedi veya köpek gibi evcil hayvanlar besliyor da olabilirsiniz. Bahçeye çıktıklarında veya siz evden gittiğinizde her an acaba hayvanıma bir şey oldu mu diye aklınız kalıyor da olabilir. Bahçenize kafes tel yaptırdığınız zaman hem hayvanlarınız bahçede özgür bir şekilde dolaşacak hem de sizin içiniz her an rahat olacaktır.

Bahçenizde kendinize bir hobi alanı yaratmak istiyor olabilirsiniz. Ancak bu hobi alanı için daha önce denemeler yapıp başarısız olmuş da olabilirsiniz. Bu noktada yapmanız gereken şey bahçenize ektiğiniz ürünlerin zarar görmemesi adına etrafını telle çevirmek olmalıdır. Bu sadece ürünler için geçerli değil çiçek ekenler için de geçerlidir.

Görüldüğü üzere kafes bahçe tellerinin kullanım alanları çok fazladır. Bunlarla da sınırlı kalmamaktadır. Pek çok alanda kullanımı mümkündür.

Kafes Tellerin Fiyatları

Kafes tel yaptırmak isteyen müşterilerimizin en çok sorduğu sorulardan biri tellerin fiyat aralığıdır. Bu noktada sizlere bir fiyat aralığı vermemiz mümkün değildir çünkü fiyatları etkileyen bazı etmenler vardır ve bu etmenler göz önünde bulundurulduktan sonra da ortalama bir fiyat çıkarımı mümkün olmaktadır.

Öncelikle kafes tel yaptırmak istediğiniz alanın büyüklüğünün ne kadar olduğu, fiyatları etkilemektedir. Oldukça büyük bir alana çit çevirmek istiyorsanız daha yüksek olan bir maliyet çıkacaktır. Bunun yanında çitle çevirmek istediğiniz alanın zemini de önemlidir. Zemin zor bir zemin ise daha fazla uğraş gerektireceği için masrafı da buna paralel şekilde fazla olacaktır.

Kafes tel çeşitleri yazıp firma araştırması yaptığınız zaman, seçtiğiniz firmanın da fiyatların belirlenme aşamasında oldukça etkili olduğunu göreceksiniz. Örneğin plastik malzemelerden oluşturulmuş kafes telleri C firması uyguna satabilir, A firmasında ise daha pahalı olabilir. Firma seçimi çok önemlidir. İyi bir firma seçimi yaptığınız zaman;

  • Tellerinizi çok uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz,
  • Aradan ne kadar zaman geçerse geçsin tellerinizde en ufak bir sorun oluşmaz.

Böylece siz de çit yaptırdığınız için her an memnun kalırsınız. Firmaların bazı dönemlerde indirimli zamanlarına da denk gelebilirsiniz. İndirimli zamanlarda firmalar normal dönemlerden çok daha uygun fiyatlara tel yapmaktadır.

Kafes Tellerin Özellikleri Nelerdir?
  • Hava koşullarından herhangi bir şekilde etkilenmezler,
  • Bütçe dostudurlar.
  • Kolay bir şekilde sökülüp tekrar takılabilirler.
  • Renklerini dilediğiniz renkte seçebilirsiniz.
  • Farklı malzemelerde oluşturulmuşlardır.
  • Zamanla paslanmaz, oksitlenmez, aşınmazlar.
  • Renklendirme aşamasında fırın boyası kullanılmaktadır.
  • UV korumalı yapısı sayesinde güneş ışınlarından da etkilenmeleri söz konusu değildir.

kafes tellerin birbirinden güzel pek çok özelliği vardır. Süreç boyunca bu özelliklerden siz de haberdar olacaksınız. Online kafes tel çeşitleri yazıp sitemizden de  gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir