blog

Jiletli Tel Fiyatları

Jiletli Tel Fiyatları

Jiletli Tel Fiyatları

Jiletli tel fiyatları, jiletli tel nedir, nerelerde kullanılır? Gibi her türlü sorunuzun cevabını vermek istiyoruz.

Sınırların belirlenmesinde kullanılan, etrafında herhangi bir plastik veya farklı bir şeyle kaplı olmayan, yüksek güvenlik sağlayan tellere jiletli tel denmektedir. Genel olarak tehlikeli olan bölgelerde kullanılmaktadır.

Herhangi bir yerde güvenliğin en üst seviyede olmasını istiyorsanız tercih etmeniz gereken en doğru kategori olduğunu söylemeliyiz. O mülke girmek isteyen veya yeltenen kişiler, o telleri gördüğünde otomatik olarak vazgeçeceklerdir.

Teller düz bir şekilde yapılacağı gibi, sarmal olarak da yapılabilmektedir. Karar tamamen size kalmıştır. Genel olarak müşteriler tercihlerini sarmal jiletli telden yana kullanmaktadırlar.

Jiletli Tellerin Özellikleri Nelerdir?

Jiletli tellerin sizlere de fayda sağlayacak pek çok özelliği bulunmaktadır. Şimdi sizlere bu özelliklerin ne olduğundan bahsetmek istiyoruz;

 • Tellerin düz hatlı olarak üretilmeleri mümkündür,
 • Güvenliği en yüksek düzeyde sağlamaktadır,
 • Renkleri genelde yeşil veya gridir,
 • Bariyer görevi üstlenmektedir,
 • Tellerin montaj edilmesi ve üretim aşaması gayet ekonomiktir,
 • Paslanmazlar,
 • İnce demirlerden üretimleri yapılmaktadır,
 • Tellerin üzerine jilet geçirilmektedir,
 • Tellerde zamanla herhangi bir solma olmamaktadır,
 • Hava olaylarından etkilenmezler
 • Kalitelidirler,
 • Oksitlenmezler,
 • Oldukça dayanıklıdırlar.

Bunlar gibi daha pek çok özelliğe sahiplerdir. Online alışveriş sitemizden girip, modellerine ve özelliklerine de daha detaylı bakmanız, ekibimizden de bilgi almanız mümkündür.

Jiletli Tel Fiyatları

Jiletli tel fiyatları müşterilerimizin sorduğu ilk şeylerden biridir. Genelde yüksek güvenlik ortamı sağladığı için yüksek bir fiyat ödenir gibi düşünülmektedir. Ancak böyle bir durum söz konusu değildir.

Seçtiğiniz telin ne ebatlarda olacağı fiyatları belirleyen unsurlardan biridir. Örneğin yüksek güvenlik sağlamak istediğiniz mülkünüz oldukça geniş bir alansa ebatlar da ona göre daha fazla olacaktır.

Tel yaptıracağınız zaman hangi özellikte bir tel seçtiğiniz de fiyatları belirlemektedir. Jiletli telin üretimi demir sütunlarla yapılabildiği gibi paslanmaz olan çelikten de üretimi sağlanmaktadır. Teli yaptırdığınızda, bükülmesinin ve kırılmasının oldukça zor olduğunu siz de göreceksiniz.

Herhangi bir zarar gördüğünde tellerin kopması,  hava şartları ya da herhangi bir darbe alması durumunda telin kırılması da söz konusu değildir.

Jiletli Tel Nerelerde Kullanılmaktadır?

Jiletli tel fiyatları hakkında bilgi almak isteyen müşterilerimizin sorduğu sorulardan biri de yaptırmanın yasak olup olmadığıdır. Yaptırmak yasaktır adı altında herhangi bir yasa bulunmamaktadır. Genel olarak jiletli teller;

 • Askeri bölgelerde,
 • Havaalanlarında,
 • Yüksek güvenliğe sahip alanlarda,
 • Girmenin tehlikeli olduğu bölgelerde

Kullanılmaktadır. Oldukça yüksek güvenlik sağladığı için genelde bu tarz yerlerde kullanımı sağlanmaktadır. Bölgeye girmek isteyen kişilere tel temas ettiğinde, oldukça büyük miktarda zarar vermektedir.

Bu kadar yüksek zarar vermesi de her yerde kullanılmasının uygun olmadığını göstermektedir. Dilerseniz arsanızda, villalarınıza veya herhangi özel bir mülkünüzde de jiletli tel kullanabilirsiniz.

Jiletli Tel ve Dikenli Tel Arasında Ne Gibi Farklar Bulunmaktadır?

Jiletli tel ve dikenli tellerin öncelikle kullanım açısından farkları bulunmaktadır. İkisinin de birbirine göre daha iyi noktaları olduğunu söylemek, yanlış olmayacaktır.

Herhangi bir mülkünüze jiletli tel yaptırdığınızda, biri girmeye çalışırsa ve teller batarsa, kurtulması, farklı biri yardım ederse mümkün olacaktır. Diğer türlü hareket etmesi, onun sadece tellere daha fazla temas etmesini sağlar. Dikenli tellerde ise böyle bir durum söz konusu değildir.

Dikenli tel ile jiletli teli dayanıklılık yönünden kıyasladığımızda ise, jiletli telin daha dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz. Jiletli tel, dikenli telden çok daha tehlikelidir. Özel bir mülkünüze girmek isteyen biri eğer mülkün etrafında jiletli olan tellerden olduğunu biliyorsa, zaten buna cesaret etmeyecektir.

Jiletli tellerin uygulanma işlemi, dikenlilere göre daha zor şekilde olmaktadır. Aynı zamanda maliyet konusunda da dikenli telden daha maliyetlidir.

Jiletli tel fiyatları için firmamızı aradığınızda, aklınıza takılan her türlü soruyu cevaplandıracağımızdan emin olabilirsiniz. Aklınızda tam anlamıyla oturmuş bir model yoksa, karar verme aşamasında da ekibimiz size destek olacaktır.

Sizin için oldukça önemli olan bir mülkünüzü korumak ve en yüksek düzeyde güvenliğini sağlamak istiyorsanız, oldukça doğru bir seçim yapmışsınız demektir. Özellikle de sık sık gitmediğiniz bir yerse, orada bulunmadığınız süre boyunca firmamızdan yaptırdığınız jiletli tellerin mülkünüzü en iyi şekilde koruduğuna bizzat şahit olacaksınız. Hepinize şimdiden teşekkür ederiz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir