blog

Halı Saha İmalatı

Halı Saha İmalatı

Halı Saha İmalatı

Halı saha imalatı denildiğinde akla ilk olarak açık ve kapalı halı saha gelmektedir. Açık hala sahalar, kış koşullarına genel olarak çok da uygun olmayan sahalardır. Tam tersine kapalı halı sahalarda da çeşitli imkanlar yaratılarak, kışın da sorunsuz şekilde sportif faaliyetler yapılmaktadır.

  • Spor yapılacak olan zeminin yapılması,
  • Spor yapılacak yerin çevresine tel uygulanması,
  • Futbol tesislerindeki ekipmanlar,

Gibi pek çok hizmeti, firmamız tarafından kolayca alabilmeniz artık mümkün.

Nasıl bir saha yaptırmak istediğiniz, aklınızda tam olarak oturmuş değilse, profesyonel ekibimiz size bir fizibilite çalışması yapabilir. Böylece nasıl bir saha istediğinizi de çizimler üzerinden netleştirmiş olursunuz.

Kapalı halı sahalarda genel olarak iklim şartlarına da uygun olması açısından, tavana demir veya branda gibi çeşitli malzemeler de kullanılmaktadır. Açık halı sahaların tavan kısımları açıktır. Genel olarak açık hala sahalarda çit paneller tercih edilmektedir.

Halı Saha Yapımı Fiyatları

Halı saha imalatı tam anlamıyla şu fiyattadır demek bir bilgi yanlışlığı olacaktır. Çeşitli etkenleri yapım maliyetlerini etkilemektedir. Örneğin yaptırmak istediğiniz halı sahaya ne türde bir suni çim kullanacağınız, kullandığınız malzemenin kalitesi gibi çeşitli etmenler, maliyetleri de etkilemektedir.

Kullanacağınız malzemeler en kaliteli olduğunda, halı sahanın ömrü daha uzun olacağından fiyatlar da daha fazla olacaktır. Fiyatı belirleyen diğer etmenler;

  • Halı sahanızı nereye yaptırmak istediğiniz,
  • Halı sahanızın ölçülerinin ne olduğu,
  • Halı sahanızın altyapısı,
  • Halı sahanızı ne şekilde aydınlatacağınızdır.

Suni Çim Kullanılan Halı Sahalar

Yaptırmak istediğiniz sahanızın zemininde suni çim kullanmanız oldukça avantajlı olacaktır. Suni çimler, oldukça dayanıklıdır. Bu yüzden sahanızın ömrünün de uzamasını sağlamış olursunuz.

Suni çim kullandığınız bir saha yaptırdığınızda, ortalama bir şekilde suni çim olan zemine, düzgün bakarsanız 15 yıl boyunca kullanmanız mümkün olacaktır. Suni çimlere bakım yapmanın da fiyatlarının gayet uygun olduğunu söyleyebiliriz. Her zaman sulamanız da gerekmeyeceğinden kullanımı da gayet kolaydır.

Suni çimler UV ışınlarına da dayanıklı olan çimlerdir. Her mevsim renklerinin capcanlı olduğu bir halı saha isterseniz, suni çim kullanabilirsiniz.

Halı Saha Yaptırma Aşamasında Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Halı saha imalatı yaptırırken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Sizlere bu unsurların ne olduğundan bahsetmek isteriz.

Halı sahalar, profesyonel oyuncular tarafından da amatör oyuncular tarafından da kullanılmaktadır. Kimin tarafından kullanıldığının herhangi bir önemi yoktur. Önemli olan sahanın estetik durmasıdır. Estetik durmasının yanında kaliteli olduğu zaman, sporcular herhangi bir konuda zorlanmayacaklardır.

Bir halı saha yaptırmak istediğinizde, kullanışlı bir saha yaptırırsanız, talep de buna bağlı şekilde fazla olacaktır. Her anlamda fonksiyonel olan bir sahada herkes spor yapmak isteyecektir. Sporcular  mutlu bir şekilde sporlarını yaparken sizin de kar marjınız buna bağlı olarak yükselecektir.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise, halı sahanızın konumudur. Ulaşım konusunda sıkıntı yaşanılacak bir yere halı saha yaptırırsanız, buna bağlı  olarak talepte de bir düşüş yaşanacaktır. Her an ulaşımın kolay bir şekilde olduğu bir yer seçerseniz, sizin halı sahanızın da seçilmesi daha fazla olur.

Halı saha imalatında ölçüler de oldukça önemlidir. Sahanızın ne çok büyük ne de çok küçük olması gerekir. Oldukça büyük halı saha yapmanız da sporcuları memnun etmez, küçük yapmanız da memnun etmez.

Son olarak aydınlatmaya da dikkat ettiğinizde, göz yormayan ışıklar kullandığınızda, sahanızın ne kadar çok talep gördüğüne bizzat şahit olacaksınız.

Sizlere belirtmiş olduğumuz her konuda uzman olan bir firmayız. Aklınızda herhangi bir plan yoksa, uzman ekip arkadaşlarımız, istediğiniz sahayı elde etmeniz için size her türlü yardımı sağlayacaklardır.

Sizlere belirtmiş olduğumuz kriterlere dikkat ederseniz, sahanıza olan talep fazla olacağından, sahadan düşündüğünüzden çok daha fazla gelir elde etmiş olacaksınız. Saha yaptırmak, belirli bir sermayesi olan hemen herkesin yaptırabileceği bir şeydir. Önemli olan her türlü kritere uygun bir saha planlamak ve daha sonrasında uzman bir firmayla çalışmaktır..

Uzman firma olarak bir telefon kadar uzağınızdayız. Online sitemize dilediğiniz her an girebilir. Bilgi almak istediğiniz ürünlerde ve konularda her türlü malzemeyi ve fotoğrafı inceleyebilirsiniz. Aklınıza yatmayan yerler olduğunda da teknik ekibimizden her an destek alabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir