blog

Jiletli Tel Firmalar

Jiletli tel firmalar

JİLETLİ TEL FİRMALAR

Jiletli tel firmaların oldukça aktif şekilde ürettiği bir tel modelidir. Alanda güvenliği en yüksek düzeye çıkarmayı sağlayan bu çit sistemlerinin özellikle de son zamanlarda oldukça fazla talep gördüğünü söyleyebiliriz.

Jiletli teller sınırların belirlenmesinde, yüksek güvenlik sağlamada ve çitlerin üzerinden alana girilmesinin engellenmesinde yüksek düzeyde işlevi olan bir üründür. kurulum aşamasında hazırda bulunan tel sisteminin üzerine ekleme yapılarak oluşturulmaktadır.

Alana jiletli tel yaptırdığınız zaman herhangi birinin girmesini kesinlikle engellemiş olursunuz. Diğer yandan jiletli teller tırmanmanın önüne geçer ancak tellerin kapısının da sağlam olması bu noktada oldukça önem arz etmektedir. Sağlam bir kilit ve sağlam bir kapı özel mülkünüzü her türlü tehlikeye karşı koruyacaktır.

Şehirden uzak olan bir arazinize jiletli tel yaptırdığınız zaman, aklınızın her an evinizde kalmasına gerek kalmayacaktır.

Jiletli Teller Nerelerde Kullanılır?

Jiletli tel firmalar araştırması yaptığınız zaman tellerin kullanım alanlarının çok fazla olduğunu göreceksiniz. Her türlü zemine uyum sağlayan yapısı ve işlevselliği sayesinde her anlamda avantajlı olan bir üründür.

  • Askeri bölgelerde,
  • Sınırlarda,
  • Sanayi bölgelerinde,
  • Yol kenarlarında,
  • Sitelerde,
  • Tarlalarda,
  • Arazilerde,
  • Bağlarda,
  • Bahçelerde

Ve daha pek çok yerde kullanımı mümkündür. Zarar verme potansiyeli yüksek olan bir ürün olduğu için yasal olup olmadığına dair çeşitli söylentiler bulunmaktadır. Jiletli teller çok işlevsel ürünlerdir ve pek çok yerde de kullanımları mümkündür. Jiletli tel yaptırmanın yasak olduğuna dair de herhangi bir ibare bulunmamaktadır.

Jiletli Tellerin Özellikleri

Jiletli tellerin birbirinden farklı pek çok özelliği bulunur. Bu özellikleri sizlere yazımızın bu kısmında anlatacağız.

Tellerin helezonik, puntalı ve düz hatlı olmak üzere 3 farklı modeli vardır. Bu modellerin her birinin kendine göre özellikleri vardır. Teller genel olarak baktığımızda hava koşullarından etkilenmeyen bir yapıya sahiptir. Yağmur, çamur veya kar demeden her türlü hava olayına karşı dayanıklıdır.

Tellerin birbirinden farklı renkleri vardır. Renklendirme aşamasında fırın boyası kullanılır. Bu sebeple de tellerin renginde herhangi bir akma, çıkma, solma olmamaktadır. Teller zaman geçtikçe paslanmazlar, oksitlenmezler, solmazlar. Yaptırdıktan sonra çok memnun kalacağınızdan emin olabilirsiniz.

Jiletli Tellerin Fiyatları

Jiletli tel firmalarının her birinin kendine göre bir fiyat tarifesi vardır. Bazı firmalar düz hatlı jiletli teli puntalı jiletli telden daha pahalıya satabilir. Bazı firmalar da helezonik jiletli teli diğer iki modelden daha pahalıya satabilir. Bu tamamen firmaya göre bir durumdur. Sizin bu noktada dikkat etmeniz gereken şey ise kaliteli ürünler üreten bir firmayla çalışmak olmalıdır. Kaliteli tellere sahip olmayan bir firmayla çalıştığınız zaman telleriniz konusunda çok kısa bir sürede olumsuz bir durumla karşılaşabilirsiniz.

Tel yaptırmak istediğiniz alanın büyüklüğünün de fiyatların belirlenmesinde etkili olduğunu söyleyebiliriz. Çalıştığınız firmaya ne düzeyde bir caydırıcılık istediğinizi söyleyip alanı da gösterdiğiniz zaman sizlere ortalama bir fiyat söyleyecektir.

Yaptırmak istediğiniz telin modeli ve kalınlığı gibi her türlü unsur da fiyatların belirlenmesi aşamasında oldukça etkilidir.

Jiletli Teller ve Dikenli Teller

Genel olarak müşterilerimiz jiletli tellerle dikenli telleri karıştırabilmektedir. Genel olarak baktığımız zaman benzer bir amaca hizmet ediyor olsalar da birbirinden ayrıldıkları bazı noktalar vardır. Bu noktaların neler olduğundan hemen sizlere bahsedelim.

Öncelikle jiletli tellerin dikenli tellerle kıyaslandığında daha yüksek düzeyde güvenlik sağladığını belirtmek isteriz. Herhangi bir alanda dikenli telin yetersiz kaldığı durumlarda devreye jiletli teller girmektedir.

Jiletli tellerde jiletler kullanılırken dikenli tellerde dikenler kullanılmaktadır. İkisinin de caydırıcılık düzeyinin oldukça yüksek olduğunu söylemek isteriz. Ancak bu noktada herhangi biri arazinize tel olduğu halde girmeye çalıştığında yüksek düzeyde zarar görecektir. Dikenli tel veya jiletli tel hiç fark etmez. Her hareketinde tele daha fazla dolanıp zarar görmesi söz konusu olacaktır. Bunun yanında jiletli tele dolanan birinin kendi çabasıyla kurtulması söz konusu bile değildir.

Sizlere belirtmiş olduğumuz tüm bu özellikleri göz önünde bulundurduğunuz zaman aslında gözünüzün hiçbir şekilde arkada kalmaması gerektiğini anlayabilirsiniz. Özellikle de bulunduğunuz yere uzak bir arazinizin etrafını telle çevirdiyseniz içiniz her an rahat olabilir.

Online jiletli tel firmalar yazıp sitemizden de daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Hepinize şimdiden bizi seçtiğiniz için çok teşekkür ederiz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir