blog

Dikenli Bahçe Teli

Dikenli Bahçe Teli

DİKENLİ BAHÇE TELİ

Dikenli bahçe teli yüksek düzeyde güvenlik sağlanmak istendiğinde kurulan bir tel modelidir. Bu tel modelinin pek çok özelliği bulunmaktadır. Yaptırmaya karar verdiğiniz zaman bu kadar çok özelliği olduğunu gördüğünüzde siz de çok şaşıracaksınız.

 • Bahçelerinizde yüksek düzeyde koruma sağlamak,
 • Yaptırılan alana yabancı birinin girişine engel olmak

Gibi pek çok amaçla yaptırılmaktadır. Teller genel olarak halihazırda bulunan çitlerin üstüne ekleme yapılarak kurulmaktadır. Bu sebeple de şık bir görünümleri olduğunu da söylememiz gerekmektedir.

Dikenli teller genelde jiletli tellerle karıştırılmaktadır. Bazı özellikleri benzerlik gösterse de birbirinden ayrılan bazı yönleri bulunmaktadır. Dikenli teller de yüksek güvenlik sağlar ancak onların yetersiz kaldığı durumlarda araya jiletli teller girmektedir.

Diğer yandan herhangi birinin bahçenizin etrafında jiletli veya dikenli tel olduğunu bildiği halde girmeye cesaret edeceğini düşünmüyoruz. Bununla beraber girmeye cesaret ettiğinde ise teller her hareketinde vücuduna dolanıp yüksek  düzeyde zarar vermemektedir. dikenli tellerden birinin kurtulması jiletli tellere oranla daha kolaydır.

Dikenli Bahçe Tellerinin Kullanım Alanları

Dikenli bahçe teli yaptırmaya karar verdiğiniz zaman acaba buraya olur mu? Şuraya nasıl olur? Gibi bir düşünceye kapılmanızı asla istemeyiz. Çünkü aklınıza gelebilecek hemen her yerde dikenli telleri kullanmanız mümkündür.

 • Sitelerde,
 • Arazilerde,
 • Tarlalarda,
 • Bağlarda,
 • Bahçelerde,
 • Askeri alanlarda,
 • Sanayi bölgelerinde,
 • Girilmesi yasak olan yerlerde,
 • Cezaevlerinde,
 • Havalimanlarında,
 • Otoparklarda

Ve daha pek çok yerde kullanımı mümkündür. Örneğin şehre uzak ve sürekli gidemediğiniz bir yerde bir arazinizin olduğunu düşünelim. Bu tarz bir durumda o araziyi koruma altına almak için etrafını dikenli tellerle çevirmeniz çok daha iyi olacaktır. Böylece siz orada olmasanız da özel mülkünüzün güvende olduğunu her an bileceksiniz.

Dikenli Tel Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Dikenli tel yaptırmaya karar verdiğiniz zaman dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususların neler olduğundan yazımızın bu bölümünde sizlere bahsetmek istiyoruz.

Öncelikle dikenli tel yaptırmaktaki temel amaç güvenliği üst düzeyde sağlamak olduğu için telin kapısının kilidinin çok sağlam olması gerekir. Çünkü dikenli tel yaptırarak zaten telin üzerinden atlamanın önüne geçmiş olursunuz. Bu sebeple de kişiler de doğal olarak kapıya odaklanırlar. Böyle bir durumda da kapınızın kilidi çok sağlam olduğunda en ufak bir sorun yaşanması mümkün olmayacaktır.

Diğer yandan bir diğer dikkat etmeniz gereken şey ise işinde uzman olan bir firmayla çalışmak olmalıdır. Böyle yaptığınız zaman tellerinizi yaptırdıktan çok uzun yıllar sonra bile en ufak bir sorun dahi yaşamadan kullanabilirsiniz.

Tellerinizi işinde iyi olan bir firmaya kurdurduğunuz zaman en ufak bir darbede zarar görmesi veya hava koşullarından etkilenmesi gibi bir durum da olmayacaktır. Kaliteli firmalar üretim esnasında kaliteli malzemeler kullandığı için telleriniz zamanla paslanmayacak veya oksitlenmeyecektir. Yine üretimleri esnasında fırın boyası kullanıldığı için zamanla renklerinde akma veya çıkma da olmayacaktır.

Tellerinizi ilk gün yaptırdığınızda renkleri nasıl canlıysa aradan zaman geçtikten sonra da renkleri aynı canlılığını koruyacaktır. Tellerin renginin seçimine de dilediğiniz zaman siz karar verebilirsiniz. Örneğin genelde bahçeyle uyumlu olması açısından yeşil renkler, gri veya siyah renkler tercih edilir ancak dilediğiniz renkte yaptırmanız mümkündür.

Dikenli Bahçe Teli Fiyatları

Dikenli bahçe teli konusunda en çok merak edilen şeylerden biri de fiyatlardır. Fiyatların ne düzeyde olduğu, bütçeleri zorlayıp zorlamadığı sıkça tartışılan konulardandır.

Arazinizin etrafına tel çektirip arazinizi güvenli bir şekilde kullanmak sizin de hakkınızdır. Bu sebeple de fiyatların bütçenizi zorlayacak düzeyde olmadığını belirtebiliriz. Telfence firmamızla iletişime geçtiğiniz zaman bunun ne kadar doğru olduğunu siz de fark edeceksiniz.

Diğer yandan tellerin fiyatlarının belirlenmesi aşamasında bazı unsurlar vardır. Örneğin tel yaptırmak istediğiniz alanın büyüklüğünün ne düzeyde olduğu fiyatlar konusunda etkilidir. Oldukça büyük bir alana tel yaptırmak istediğiniz zaman tahmin edersiniz ki çok daha yüksek bir fiyat ödemeniz gerekecektir.

Diğer yandan seçtiğiniz telin kalınlığından telin rengine, tel aralıklarından telin yüksekliğine kadar da pek çok durum fiyatların belirlenme aşamasında etkilidir. Firmadan firmaya da fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Bazen firmaların indirim zamanlarına da denk gelebilirsiniz.

Online dikenli bahçe teli siparişi verip süreci çok daha fazla hızlandırmanın da tamamen sizin elinizde olduğunu da belirtmek isteriz.

 

Ankara dikenli bahçe teli-İstanbul dikenli bahçe teli-İzmir dikenli bahçe teli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir