blog

Ankara Sürgülü Kapı

Ankara sürgülü kapı

ANKARA SÜRGÜLÜ KAPI

Ankara sürgülü kapı hem çok kullanışlı olan hem de dekoratif bir görünüm sağlayan bir kapı çeşididir. Aynı zamanda çok alan kaplamaması, sürgülü kapıların seçilme aşamasında çekici özelliklerden biridir.

Evinizde veya iş yerinizde hiç fark etmez. Alandan tasarruf etmek mi istiyorsunuz? Dekore ettiğiniz odaya normal kapılar uyum sağlamıyor mu? Sürgülü kapılar size daha mı şık geliyor? Tüm bu sorularının cevabı için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. İçinize sinen ve çok da beğendiğiniz pek çok modelle karşılaşacağınızı siz de göreceksiniz.

Bazen üst kısımdan sürgülü bazen da alt kısımdan ray sistemli olan sürgülü kapılara olan talep, son zamanlarda artış göstermiştir. Genel olarak baktığımız zaman çift kanatlı olan kapıların daha fazla tercih edildiklerini söyleyebiliriz. Ancak tek kanatlı olan kapılar da tercih edilmektedir.

Online sürgülü kapı siparişi vermek bir telefon kadar uzağınızdadır. Çift kanatlı olan kapıların kanatlardan bir tanesinin diğerinin içine girmesiyle sistem işlemektedir. Sürgülü kapıların anahtarı var mıdır? Adı altında pek çok soru almaktayız. Evet anahtarları vardır. Manuel ve otomatik olmak üzere 2 farklı yönelim de söz konusudur. Ancak genel olarak manuel olanların tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Otomatik olan bir sürgülü kapı yaptırdığınız zaman, dilerseniz şifre de koyabilirsiniz. Gördüğünüz gibi çok avantajlı olan ve çok kullanışlı yapılardır.

Sürgülü Kapıların Çeşitleri Nelerdir?

Ankara sürgülü kapı yazdığınız zaman sürgülü kapıların farklı çeşitleri olduğunu siz de göreceksiniz. Dizaynlarına göre veya kullanılma amacına veya alanına göre farklı modellerde üretilebilmektedir.

Bunlardan ilkinin cep sürgülü kapılar olduğunu söyleyebiliriz. Tek kanatlı olarak üretimleri yapılmaktadır. Çift kanat çok nadir kullanılmaktadır. Aşırı dar bir alan için uygun olan bir model olduğunu söyleyebiliriz.

Bir diğer model ise sürme kapılardır. Sürme kapılarda çift kanat sistemi kullanılmaktadır. Hem altta hem de üstte ray sistemi vardır. Ray sistemleri sürme kapıların hem sağ hem de sola kolay şekilde açılmasını sağlamaktadır. Bazıları frenlidir bazıları da standart şekilde kapanmaktadır.

Rüstik sürgü kapısı da sürgülü kapı modellerinden biridir. Ahşap malzeme kullanılarak üretilmektedir. Fiyat olarak daha uygun olduğu için daha fazla tercih edildiklerini söyleyebiliriz.

Cam malzemelerden üretilen sürgülü kapıların genelde iş yerlerinde kullanıldığını da belirtmek isteriz. Metal malzemeler kullanılarak oluşturulan kapılar ise daha yüksek güvenlik sağlanmak istenen yerlerde kullanılmaktadır.

Sürgülü Kapıların Kullanılma Aşaması

Ankara sürgülü kapı yazıp araştırma yaptığınız zaman sürgülü kapıların işleyişi hakkında da bilgi alacaksınız. Kapıların kaymasını sağlayan bir mekanizmaları bulunmaktadır. Üretimleri aşamasında farklı malzemelerin kullanımı söz konusudur. Kullanılan malzemenin ne olduğu ve malzemenin kalitesi, kapıların ne kadar uzun ömürlü olduğunu da etkilemektedir.

Örneğin ahşap malzemeler kullanılarak oluşturulan sürgülü kapılar tercih ettiğiniz zaman, hareketlerinin daha yavaş olduğunu göreceksiniz. Diğer yandan cam ve metal malzemeler kullanılarak oluşturulan kapılarda ise böyle bir durum söz konusu değildir.

Sürgülü bir kapı yaptırdığınız zaman, temizliğine her an dikkat etmeniz gerekmektedir. Sürgü kısmına sürekli giren tozlar ve birikmiş olan parçacıklar sürgünün kolay bir şekilde ilerlemesini etkileyecektir. Her an temizlemeniz daha kolay kullanılmasını sağlayacaktır.

Metal malzemelerden üretilen bir kapı tercih ettiğiniz zaman çok uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullandığınızı siz de fark edeceksiniz. Diğer yandan cam malzemelerden oluşturulmuş olan kapılar da oldukça sık tercih edilmektedir. Bunun tercih edilmesinin nedeni ise ısı yalıtımıdır. Sürgülü bir kapı yaptırdığınız zaman kullanımının ne kadar rahat olduğunu gördüğünüzde, keşke daha önceden yaptırsaydım diyebilirsiniz.

Sürgülü Kapıların Fiyat Aralığı

Ankara sürgülü kapı fiyatları ne kadardır? Diye bir soru yönelttiğiniz zaman sizlere net bir cevap verilmesi mümkün olmayacaktır. Çünkü fiyatların belirlenme aşamasında etkili olan pek çok unsur vardır.

En basitinden kapının hangi malzemeden oluşturulacağı fiyata etki edecektir. Cam, metal veya ahşap malzemelerden oluşturulan kapı tercih etmeniz, her farklı tercihinizde fiyatın etkilendiği anlamına gelmektedir.

Yaptırmak istediğiniz kapının uzunluğu ve yüksekliği de fiyatların belirlenme aşamasında etkilidir. Uzun bir kapı yaptırdığınız zaman buna paralel şekilde fiyatlarda da bir artış söz konusu olduğunu göreceksiniz.

Sürgülü kapılar hakkında merak ettiğiniz her şeyi bize ulaşarak öğrenebilirsiniz. Firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 

Ankara sürgülü kapı montajı-Ankara uçar kapı modelleri-Ankara sürgülü kapı çeşitleri-Ostim sürgülü kapı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir