blog

Tel Çit Sistemleri

Tel Çit Sistemleri

TEL ÇİT SİSTEMLERİ

Tel çit sistemleri bulunduğunuz alanda başta güvenlik olmak üzere pek çok amaca hizmet eden tellerdir. Sadece güvenlik sağlamakla kalmadığını tabi ki gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Şık bir görünüm sağlamanın yanında bahçeyi bölümlere de ayırabilmektedir.

Örneğin bahçenizin bir kısmında çiçek ekmek bir kısmında da domates biber gibi sebzeler ekmek istiyor olabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaştığınızda çit telleri sayesinde bahçenizi ortadan ikiye ayırabilirsiniz.

Tel çitlerin farklı özellikleri ve farklı modelleri bulunur. Yaptırmaya karar verdiğiniz zaman bu kadar çok modelle karşılaştığınızda siz de çok şaşıracaksınız. Çit yaptırdığınız zaman sadece yabancıların girmesini değil hayvanların da girip bahçenize zarar vermesinin önüne geçmiş olursunuz. Bunun yanında bahçede bulunan evcil hayvanınız için de korunaklı bir alan yaratmak yine bahçe telleri ile mümkündür.

Birbirinden farklı pek çok rengi bulunmaktadır. Dilerseniz yeşil, gri gibi renkler tercih ederken dilerseniz farklı bir renk tercihi de yapabilirsiniz. Çitlerin özellikleri de birbirinden avantajlıdır. Öncelikle hava koşullarından herhangi bir şekilde etkilenmediklerini söylememiz mümkündür. İster yağmur yağsın ister çamur olsun ister kar hiç fark etmez. Dört mevsim boyunca çitlerinizi en ufak bir zarar görmeden kullanabilirsiniz.

Tel Çitler Nerelerde Kullanılır?

Tel çit sistemleri araştırması yaparken pek çok yerde kullanıldıklarını siz de bizzat göreceksiniz. Öncelikle çitler hem toprak zemine hem de beton zemine uyum sağlamaktadır. Sadece yapılan işlemler farklılık göstermektedir. Örneğin toprak bir zemine çit yaptırdığınızı düşünelim. Böyle bir durumda öncelikle yapmanız gereken şey, toprağı tamamen bir bir hale getirmek olmalıdır. Daha sonradan en ufak bir sorun yaşamamak adına zeminde yapılan çalışmalar oldukça önemlidir. Daha sonrasında da teli monte ettikten sonra beton dökerek daha sağlam bir hale getirebilirsiniz.

  • Parklarda,
  • Bahçelerde,
  • Arazilerde,
  • Okullarda,
  • Sitelerde,
  • Yol kenarlarında,
  • Havalimanlarında,
  • Otoparklarda

Ve daha pek çok yerde kullanılmaları mümkündür. Herhangi bir günde dışarı adımınızı attığınızda pek çok tel modeli ile karşılaşabilirsiniz.

Tel Çitlerinin Çeşitleri Nelerdir?

Tel çit çeşitleri çok fazladır. Bu sebeple de seçim yapma aşamasında öncelik vereceğiniz şey kullanım amacınızdır. Güvenlik sağlamak istediğinizde farklı bir model seçerken şık bir görüntü için daha farklı bir model seçimi yapabilirsiniz.

Tel çit çeşitlerinden ilki PVC kaplı olan çitlerdir. Ev, park, okul demeden aklınıza gelebilecek her türlü alanda kullanmanız mümkündür. Ani gelişen sıcaklıklara karşı da dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz. Sadece sıcaklık değişimine değil her türlü hava koşuluna karşı dayanıklıdır. Bu sebeple de oldukça uzun ömürlü olduklarını söylememiz mümkündür. yapım aşamasında sıcak daldırma yöntemi kullanıldığı için oldukça uzun ömürlü olduklarını söyleyebiliriz.

Tel çit sistemleri diye araştırırken karşılaşacağınız bir diğer model de galvanizli olan tel sistemleridir. Çelik yapıda olan teller, galvanizle kaplanır ve ortaya galvanizli tel sistemleri çıkar. Bir diğer ismi sıcak daldırmadır. Sıcak daldırma yöntemi kullanılarak üretimleri gerçekleştiği için teller yapısal olarak da çok sağlam olurlar. Herhangi bir paslanma, aşınma, kırılma gibi bir durum da söz konusu değildir.

Tel çit modellerinden bir diğeri de panel çitlerdir. Oldukça sık tercih edilen bir model olduğunu söylememiz mümkündür. Simetrik bir yapısı vardır. Yaptırdıktan sonra yaptırdığınız alanın  eski alanla kıyasladığınızda çok daha güzel göründüğüne şahit olacaksınız.

Tel çitlerden bahsetmişken çim çitlerden de bahsetmek isteriz. Sevdiklerinizle beraber harika bir mahremiyet ortamı içerisinde güzel vakit geçirmek ister misiniz? Bunun için yapmanız gereken tek şeyin bahçenizin etrafına çim çit yaptırmak olduğunu söyleyebiliriz. Doğayla uyumlu olan yapısı sayesinde her an bahçeniz yeşil ve güzel şekilde görünecektir. Özlemini çektiğiniz doğal hayatı bu çitler sayesinde yaşamanız mümkündür.

Tel Çit Fiyatları

Tel çit fiyatları belirlenirken pek çok kriter göz önüne alınmaktadır. Bu kriterlerin en önemlisi doğru bir firmayla çalışmaktır.

Doğru ve işini iyi yapan bir firmayla çalıştığınız zaman çitlerinizi çok uzun yıllar boyunca en ufak bir sorun yaşamadan kullanmanız mümkündür. Yaptırdıktan sonra kolay bir şekilde söküp başka bir yerde kullanabilmeniz de ancak iyi bir firmayla çalıştığınız zaman mümkün olabilecek bir durumdur.

Tüm sorularınızın cevabını sitemiz üzerinden alabilirsiniz. Aynı zamanda online tel çit sistemleri yazıp sitemize göz atabilirsiniz.

 

Ankara tel çit sistemleri-İstanbul tel çit sistemleri-İzmir tel çit sistemleri-Ostim tel çit sistemleri-Ankara tel çit montajı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir