blog

Çok Amaçlı Spor Saha Yapan Firmalar

Çok amaçlı spor saha yapan firmalar

ÇOK AMAÇLI SPOR SAHA YAPAN FİRMALAR

Çok amaçlı spor saha yapan firmalar günden güne artış gösteren ve çok fazla rağbet gören bir sektördür. Park, bahçe, site demeden hemen her alanda çok amaçlı sahalara rastlamanız mümkündür. Sadece özel mülkler olarak da değil, belediyelerin de yaptırmış olduğu pek çok çok amaçlı saha bulunmaktadır.

Çok fazla sporun aynı anda yapılabiliyor olması ve yerden tasarruf sağlaması açısından da çok sık tercih edilmektedir. Futbol, basketbol, voleybol, badminton gibi pek çok sporun yapılmasına olanak sağladığını söyleyebiliriz.

Çok Amaçlı Sahalarda Zemin Çalışmaları

pvc tel örgü üretimi

pvc tel örgü üretimi

Çok amaçlı sahalarda en önemli olan konulardan biri de zeminde yapılan çalışmalardır. Bu konuda farklı zemin türleri bulunduğu için sizi kendi tercihinize de bağlı olan bir durumdur. Bu noktada firma yetkililerimiz zemin özellikleri hakkında sizleri bilgilendireceklerdir. Yazımızın bu kısmında hangi zeminlerin olduğundan ve zeminlerin özelliklerinden bahsetmek istiyoruz.

 • Tartan zemin,
 • Poliüretan zemin,
 • Akrilik zemin,
 • Parke zemin,

Olmak üzere 4 farklı zemin türü vardır. öncelikle sizlere tartan zeminlerden bahsedelim. Oldukça sık tercih edilen zemin türlerinden biridir. Esnek yapıdadır. EPDM granül kullanılarak imalatı sağlanmaktadır. Genelde okullarda ve özel olan mülklerde tercih edilen bir zemin türü olduğunu söyleyebiliriz.

Bir diğer zemin türü ise poliüretan zemindir. Hangi zemin en dayanıklıdır? Gibi bir soru yönelttiğiniz zaman direkt olarak poliüretan zeminleri söyleyebiliriz.

 • Hava sıcaklıklarına,
 • Çizilmelere,
 • Aşınmalara,

Karşı oldukça dirençli olan bir zemin türüdür. Dilerseniz iç mekanlarda dilerseniz de dış mekanlarda kullanabilirsiniz. Poliüretan zeminlerde aşınma çizilme gibi durumlar ne kadar imkansızsa kayma durumu da o kadar imkansızdır. Oyuncuların sakatlanmamaları, başlarına herhangi bir şeyin gelmemesi ve alanda güvenle oynayabilmeleri için zeminin kaymaması oldukça önemli olan bir husustur.

Çok amaçlı spor saha yapan firmalar yazıp arama yaptığınız zaman karşılaşabileceğiniz bir diğer zemin türü ise akrilik zeminlerdir. Elastik yapıda olan bir zemindir. Poliüretan zeminlerde olduğu gibi kayma gibi bir durum akrilik zeminlerde de yoktur. Yaz veya kış hiç fark etmez, her türlü hava koşulunda bu zemin türünü kullanmanız mümkündür. Hem sert hem de esnek yapıdaki malzemelerden oluşturulmuştur.

Son olarak da  sizlere parke zeminlerden bahsetmek istiyoruz. Parke zeminlere açık sahalarda değil kapalı olan çok amaçlı sahalarda tercih edilmektedir. Esnek ve kaygan olmayan bir yapıya sahiptir. Oldukça şık olan bir görünümü bulunur.

Çok Amaçlı Saha Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

spor saha malzeme fiyatları

spor saha malzeme fiyatları

Çok amaçlı spor saha yapan firmalar yazıp çeşitli araştırmalar yaptığınız zaman, saha yapma aşamasında dikkat etmeniz gereken bazı unsurlarla karşılaşacaksınız. Bu unsurların neler olduğundan yazımızın bu kısmında sizlere bahsetmek istiyoruz.

 • Öncelikle oldukça iyi, profesyonel bir firmayla çalışmanız gerekmektedir. İşinde iyi olan uzman bir ekiple çalıştığınız zaman, süreç boyunca her türlü sorunda hemen çözüm bulacaklardır. Daha sonrasında da sorun çıkmaması adına gereken her türlü önlemi de alacaklardır.
 • Çok amaçlı saha yaptırmak istediğiniz alanı en iyi şekilde seçmeniz gerekmektedir. Sahanıza olan talebin fazla olmasını istiyorsanız, ulaşım imkanları gelişmiş olan ve şehrin merkezinde bir yerde yaptırmanızı tavsiye ederiz. Diğer yandan okula, sitenize veya özel mülkünüze saha yaptırmak istiyorsanız yer seçimi noktası sizin için önemli olmayacaktır.
 • Çok amaçlı saha yapımına başlamadan önce gerekli olan her türlü izni almanızı tavsiye ederiz. Daha sonradan sorun yaşamamak ve emeklerinizin boşa çıkmaması adına bu noktanın da oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz.
 • Sahanız konusunda dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise, yapım aşamasında kaliteli malzemeler kullanmanızdır. Böylece oluşabilecek olan her türlü soruna da önceden önlem almış olursunuz.

Çok Amaçlı Saha Yapım Maliyetleri

pvc tel örgü nasıl montaj yapılır

pvc tel örgü nasıl montaj yapılır

Çok amaçlı saha yaptırmak, oldukça titiz çalışılması gereken ve detaylı bir süreçtir. Bu noktada her türlü olumsuzluğa karşı önlem alınmalıdır.

 • Saha yaptırmak istediğiniz alanın nerede olduğu,
 • Saha yapımında kullandığınız malzemelerin kalitesi,
 • Saha yapımında seçtiğiniz firma,
 • Saha yaptırdığınız alanın zemin çalışmaları,
 • Saha zemininde tercih ettiğiniz zemin türü,
 • Saha çalışmalarında gerekli olan diğer ekipmanlar

Gibi her türlü unsurun fiyatlandırma aşamasında etkili olduğunu söylememiz mümkün olacaktır. Ancak çok uç fiyatlar çıkar gibi bir düşünceye de kapılmanızı istemeyiz. Online çok amaçlı spor saha yapan firmalar yazıp sitemiz üzerinden de gerekli incelemeleri yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir