blog

Çim Çit Muğla

çim çit muğla

Son zamanlarda çevreleme ürünleri arasında revaçta olan çim çit Muğla ilinde, birçok arazide kullanılır hale geldi. Özellikle internet sorgularında dikkat çeken bir konu olan çim çitler, birçok farklı kullanım alanı ve sağladığı avantajlarla eski çevreleme ürünlerini geride bırakıyor. Bu noktada, tarımın geliştiği Muğla’da, tarımdan ziyade, hobi amaçlı tarım da sıkça gerçekleştiriliyor. Bütün bunların dışında, yazlık tipi müstakil evlerin yoğunluğu da bir hayli artmış durumda. Tabii ki bu durum, doğal olarak çevreleme ürünlerine bir talebin oluşmasını sağlıyor. İşte çim çitler de bu ürünler arasında en favori olarak birinci sırada yer alıyor. Çim çitin neden tercih edildiği, kullanım alanları, avantaj ve dezavantajları, fiyatları ve daha fazlası için okumaya devam edin…

Neden Çim Çit Tercih Ediliyor?

Başta bahçeler olmak üzere park, rekreasyon ve birçok tarım alanında kullanılan çim çit Muğla ilinde genellikle açık alanlarda, görüntüsü ve estetik çözümler sunmasıyla tercih edilir. Hem sınırlandırma hem de güzel görünüm sağlamasıyla bir taşla iki kuş vurma deyimini tam anlamıyla karşılayan bir nitelik kazanan bir çevreleme ürünü olduğundan dolayı da tercih edilir. Bütün bunlar dışında, doğal bir görünüm sağladığı ve çevreyle uyumlu olduğu için de özellikle bahçe gibi doğallığın korunması gereken alanlarda çok işe yarayacaktır.

Hafif ve kolay taşınabilir olması ayrıca montaj ve de montajının da kolay olması onu diğer çevrenin ve seçeneklerinin arasında ön plana çıkarır.

Çim Çit Muğla

Çim Çit Muğla

Çim Çit Kullanım Alanları

Birçok kullanım alanı olan çim çit, yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu alanlarda genellikle estetik görünüm ve çevrelemeyi aynı anda sağladığı için çim çit Muğla şehrinde sıkça tercih edilir. Bu alanlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Çocuk oyun parkları, özellikle doğal görünüm elde edilmek istenilen çocuk oyun alanlarında çim çitler kullanılır.
 • Spor alanları da bu çitlerin kullanıldığı ve yine doğal görünüm elde etmek için başvurulduğu alanlardır.
 • Bina terasları, teraslarda da şık bir görüntü ve sınırlandırma için kullanılır.
 • Bahçeler gibi birçok tarım alanında bitkileri ayırmak ve estetik görüntü için kullanılır.
 • Rekreasyon gibi açık etkinlik alanlarında da kullanılır.

Çim Çit Avantajları ve Dezavantajları

Kullanım alanlarına göre nitelikleri değişiklik gösteren ürünlerden olan çim çit avantajları ve dezavantajları şu şekilde sıralanabilir:

Avantajlar:

 • Doğal Görünüm: Çevrede bulunan bitkiler gibi doğal unsurları tamamlar. Bu avantajıyla özellikle bahçe ve park alanları için ideal bir kullanıma sahiptir.
 • Çevre Uyumu: Bitkileri tamamladığı kadar onlarla da uyumlu bir görünüme sahiptir. Bu noktada doğal bir görünüm arasında göze batmaz.
 • Ses İzolasyonu: İzolasyon malzemeleri kadar olmasa da sesleri filtreleyerek sesi yalıtır.

Dezavantajlar:

 • Düşük Dayanıklılık: Diğer çitlere nazaran daha az kuvvet dayanımına sahiptir. Bu noktada güvenlik için tercih etmek uygun olmaz.
 • Maliyet Fazlalığı: Diğer çitlere nazaran daha fazla niteliğe sahip olduğu için maliyet kalemlerini kabartabilir.
Telfence panel çit fiyatları, çim çit fiyatları, tel örgü fiyatları

Çim Çit Muğla

Çim Çit Fiyatları

Birçok üründe olduğu gibi çim çit fiyatları da üretildiği malzemeye, niteliklerine ve özellikle ebatlarına göre değişiklik gösterir. Bu noktada şehirden şehire fiyatlar değişebileceği için, çim çit Muğla ilinde, taleplerin fazla olmasından kaynaklı olarak maliyeti yüksek bir tercih olabilmektedir. Fakat, montaj ve demontajının kolay olması ve doğayla uyumlu bir görünüm sağlaması bakımından fiyat/performans bir ürün olarak dikkat çeker.

Çim çitler, genelde uzunluklarına göre fiyatları değişiklik gösteren ürünlerdir. Standart olarak 10 metre uzunluğunda bulunurlar. Bunların yanında çim çite artı olarak direk avantajlı paketler de mevcuttur. Bu paketler, çim çite oranla daha avantajlı fiyatlar sunabilir.

Çim Çit m2 Fiyatı

Birçok kişinin sandığının aksine çim çit m2 fiyatı üzerinden değil uzunluk hesabı üzerinden fiyatlandırmaya sahip bir üründür. Bu noktada üretilen çim çit, 4,5×4,5 boyutlarına göz aralığına sahiptir. Eni standart 10 metre olan ürünün boyu taleplere göre değişiklik gösterecektir. Boyut tablosu şu şekildedir:

 • 75 santimetre / 10 metre
 • 100 santimetre / 10 metre
 • 120 santimetre / 10 metre
 • 150 santimetre / 10 metre
 • 200 santimetre / 10 metre

Boyutları dışında yanmaz malzemeden üretilen çim çit, sadece bölgesel yanarak yangın riskini minimize edecektir.

Tellfence internet sitesi üzerinde bulunan iletişim bilgileri aracılığıyla Çim Çit Muğla hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir