blog

Tel Örgü Sisteminde Tel Kalınlığı ve Aralığının Önemi

Galvanizli Tel Örgü mü PVC Tel Örgü mü Tercih Edilmelidir

Tel Örgü Sisteminde Tel Kalınlığı ve Aralığının Önemi

tel örgü sistemleri

Tel Örgü Sistemleri

Tel kalınlığı ve aralığı örgü sistemi içinde, çit veya tel örgü gibi yapılarda güvenlik ve dayanıklılık açısından önemlidir. Tel kalınlığı, telin dayanıklılığını ve bükülme direncini belirler. Daha kalın teller daha güçlüdür. Bunun yanında kalın olan teller, daha az bükülür. Tel aralığı ise örgünün bütünlüğünü belirler. Aralıkların küçük olması, örgünün daha sıkı olmasını ve daha fazla koruma sağlamasını sağlar. Daha büyük aralıklar ise daha az malzeme kullanımı gerektirir, ancak daha az koruma sağlar.

Ayrıca, tel kalınlığı ve aralığı, örgünün amaçlandığı kullanım alanına bağlı olarak da değişebilir. Örneğin, hayvanların tutulduğu bir alan için daha ince teller ve daha küçük aralıklar gerekebilirken, insanların güvenliği için kullanılan bir çitin daha kalın teller ve daha büyük aralıklar gerekecektir.

Göz aralığı, genellikle tel kalınlığı ve örgü tel yüksekliği ile ele alınır. Örneğin, daha kalın teller kullanıldığında veya örgü daha yüksek olduğunda, göz aralıkları genellikle daha büyük olur. Ancak, örgünün amacına ve kullanıldığı alana bağlı olarak, bazı durumlarda daha küçük göz aralıkları da kullanılabilir.

Hayvanların tutulduğu alanlar için kullanılan örgü tellerde, göz aralıkları genellikle daha küçüktür. Bu, hayvanların örgünün içinden kaçmasını veya dışarıdan zarar görmesini önlemeye yardımcı olur. İnsanların güvenliği için kullanılan çitlerde ise göz aralıkları daha büyük seçilebilir.  Ancak yine de örgünün amacına uygun şekilde seçilmelidir.

Tel örgü ve daha fazlası için diğer başlıklara göz atabilirsiniz.

Tel Örgü Fiyat

Birden fazla faktöre bağlı olan tel örgü fiyat konusunu belirleyen faktörler arasında tel kalınlığı, örgü yüksekliği, göz aralığı, uzunluk ve kurulum maliyetleri yer alır. Genellikle metrekare başına hesaplanan örgü tel fiyatı, tel kalınlığı, örgü yüksekliği ve göz aralığı gibi özelliklerin seçimine bağlı olarak değişecektir.

Tel kalınlığı, örgünün kalitesini, dayanıklılığını ve bükülme direncini etkiler. Daha kalın teller daha güçlü bir örgü oluştururken, daha ince teller daha uygun fiyatlı olmasıyla tercih edilebilir. Göz aralığı ise örgünün sıkılığını ve güvenliğini etkiler. Küçük göz aralıkları daha sıkı bir örgü oluştururken, daha büyük göz aralıkları daha az malzeme kullanımı gerektirir ve daha uygun fiyatlıdır.

Uzunluk, fiyatı belirleyen diğer bir faktördür. Daha uzun bir örgü, daha fazla malzeme kullanılması gerektiği için, fiyat da artar. Ayrıca, kurulum maliyetleri de fiyatları dahil edilir.

En doğru fiyat teklifi almak için, bir tedarikçi veya kurulum şirketi ile iletişime geçmek önerilir. Seçilen özelliklere göre farklı fiyat teklifleri sunulabilir.

Tel Örgü Fiyatları Ankara

Tel Örgü Fiyatları Ankara

Bahçe Tel Örgü Maliyetleri

Genellikle bahçe tel örgü, metre başına hesaplanır. Bu nedenle herhangi bir çelik firmadan fiyat teklifi alırken tedarikçi firmanın ürününün metre başı fiyatının hesaplanması gereklidir. Bu hesaplamayı yaparak bahçenin etrafına çevrilecek örgü telin maliyeti hesaplanmış olur. Bu maliyeti hesaplarına yukarıda bahsettiğimiz unsurlar da dahil edilecektir. Bu nedenle çit projesi maliyeti hesaplamadan önce belirli ihtiyaçlara veya kullanım amacına yönelik ürün seçmek gerekir.

Maliyetleri belirleyen diğer bir faktör de kurulumun zorluğudur. Eğimli bir arazide, engellerle dolu bir bahçede veya diğer zorlu koşullarda kurulum daha zahmetli olabilir ve bu durum fiyatı artırabilir.

1 Dönüm Arsa Tel Örgü Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

1 dönüm arsa, genellikle 4046,86 metrekarelik bir alana denk geldiği için “1 Dönüm Arsa Tel Örgü Fiyatı Nasıl Hesaplanır?” sorusunun cevabı da bu hesaba göre verilmelidir. Örgü tel fiyatları, tel kalınlığı, örgü tel yüksekliği, malzemesi, aralığı, kurulum maliyetleri ve bölgenin coğrafi konumu gibi birçok faktöre bağlıdır. Bu nedenle, tam olarak ne tür bir örgüye ihtiyacınız olduğunu ve hangi kalitede bir malzemeye ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz gerekir.

Genel olarak, tel fiyatları metrekare başına hesaplanır. Fiyat, seçtiğiniz tel çeşidine, tel kalınlığına, örgü yüksekliğine, göz aralığına ve kurulum maliyetlerine göre değişecektir. Ancak, fiyatlar coğrafi konuma göre değişebilir. Ayrıca, kurulum maliyetleri ve diğer faktörler de fiyatı etkileyebilir. Bu nedenle, en doğru fiyat teklifi için bir tedarikçi veya kurulum şirketi ile iletişime geçmeniz önerilir.

Tel örgü ve daha fazlası için, Telfence online mağazasını ziyaret edebilir, ya da firmayla iletişime geçebilirsiniz.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir