blog

Tarla Çiti Fiyatları

Tarla çiti fiiyatları

TARLA ÇİTİ FİYATLARI

Tarla çiti fiyatları ve daha pek çok konuda bilgi vermek için bu yazımızı hazırladık. Yazımızın içerisinde tarla çiti ile alakalı her şeyi bulabilirsiniz.

Tarlalara ve daha pek çok yere farklı amaçlarla yapılan çit sistemlerine tarla çiti denmektedir. Yaptırdıktan sonra çok fazla memnun kalacağınız gibi neden daha önce yaptırmadım diye düşünmeniz de gayet mümkündür.

Demir, çelik, plastik, bakır gibi farklı malzemelerle üretilen çitler vardır. Örneğin plastik yapıda olan çitleri nerede kullanabilirim ki diye soranlar olacaktır. Bahçenizde çiçek bakıyor olabilirsiniz. Aynı zamanda balkonunuzda da çiçekler olabilir. Çiçeklerin herhangi bir zarar görmemesi adına çevresini plastik olan çitlerle çevirebilirsiniz. Böylece hayvanlar veya farklı bir unsur çiçeklerinize zarar veremeyecektir.

Ben daha sağlam yapılı olan bir çit istiyorum diyor da olabilirsiniz. Böyle bir düşünceniz varsa da kesinlikle demir malzemelerden oluşturulmuş olan çitleri yaptırmalısınız. Çit yaptırmak kolaydır. Ancak önemli olan kullanım ihtiyacınıza göre bir çit yaptırmaktır. Örneğin daha estetik bir görünüm sağlamak istediğinizde farklı malzemelerden oluşmuş ve farklı modelde bir tel tercih ederken, güvenlik sağlamak, koruma sağlamak için farklı bir tel modeli seçmelisiniz.

Genel olarak bakıldığında çitlerin yeşil, siyah gibi renklerde yapıldığını söyleyebiliriz. Ancak dilerseniz farklı bir renkte üretilmesini de isteyebilirsiniz. Bu tamamen sizin ihtiyaçlarınıza ve zevkinize kalmış olan bir durumdur.

Tarla Çitleri Nerelerde Kullanılmaktadır?

tarla çiti-panel çit

tarla çiti-panel çit

Tarla çiti fiyatları hakkında araştırma yaparken çitlerin çok fazla kullanım alanı olduğunu göreceksiniz. Öncelikle evinizden uzakta olan bir araziniz olduğunu düşünelim. Oraya hobi veya farklı amaçlarla bir şeyler ekip biçtiğinizde doğal olarak korumak isterseniz.

Hem arazinize farklı birilerinin girmesini önlemek hem de hayvanların da ektiğiniz şeylere zarar vermemesi için buraya çit yaptırabilirsiniz. Buraya tarla çiti, panel çit, jiletli tel gibi pek çok tel yaptırabilirsiniz. Böylece tarlanızı koruma altına alırsınız ve aklınız da her an tarlanızda kalmaz.

Diğer yandan;

  • Arazilerde,
  • Evlerinizin bahçesinde,
  • Yolların kenarlarında,
  • Sitelerde,
  • Bağlarda,
  • Bahçelerde

Ve daha pek çok yerde bu çitleri kullanabilirsiniz. Yapım aşaması da çok kolaydır. Online tarla çiti siparişi verebilir ve birkaç gün içerisinde de kurulmasını talep edebilirsiniz. Çitlerin kurulma aşamasında teknik malzemeler kullanılmaktadır. Aynı zamanda profesyonel kişiler tarafından yapıldıkları için sorunsuz bir şekilde kurulum gerçekleşmektedir.

Ben bu işlerden anlıyorum. Profesyonel birine gerek yok diyorsanız da mutlaka bu fikrinizden vazgeçmenizi tavsiye ederiz. Alanında uzman olan kişiler,  çitlerinizi çok daha iyi şekilde kuracaklardır. Size de sonrasında bunun keyfini çıkarmak kalacaktır.

Tarla Çitlerinin Özellikleri Genel Olarak Nelerdir?

tel örgü modelleri

tel örgü modelleri

Tarla çiti fiyatları hakkında araştırma yaparken pek çok özelliği olduğunu göreceksiniz. Farklı malzemelerden üretildikleri için ve farklı modelleri olduğu için her modelin de kendine özgü fiyatları ve özellikleri bulunmaktadır.

Örneğin galvanizli yapıda olan bir tel tercihi yaptığınızda, telleriniz üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin;

  • Paslanmaz,
  • Oksitlenmez,
  • Renkleri solmaz,
  • Renkleri çıkmaz

Böylece siz de tellerinizi ilk günkü gibi kullanırsınız. Tel yaptırmak istiyorum ama buranın iklimi buna uygun mu diye de düşünüyor olabilirsiniz. Kaliteli malzemelerden oluşturulmuş olan tel sistemleri hava koşullarından etkilenmemektedir. Yağmur, çamur, kar, rüzgar demeden her mevsim bu çitleri kullanabilirsiniz. Herhangi bir sorun yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Çitlerin yapısında UV koruması vardır. Bu sebeple de güneşin ışınları tellerin rengine herhangi bir zarar vermeyecektir. Montaj aşaması kolay olduğu gibi demonte işlemleri de çok kolaydır. Tellerinizi yaptırdıktan kısa bir süre sonra taşınmaya karar verdiğinizi düşünelim. Böyle bir durumda tellerinizi herhangi bir zarar görmeden sökebilir ve yeni taşındığınız yere monte edebilirsiniz.

Tarla Çitlerinin Fiyat Aralığı Nedir?

tarlaya çit montajı

tarlaya çit montajı

Son olarak da sizlere çitlerin fiyatlarından bahsetmek istiyoruz. Öncelikle sizlere somut bir fiyat vermemiz mümkün değildir. Çünkü net bir fiyat yoktur. Fiyatları etkileyen etmenler vardır.

  • Tel yaptırmak istediğiniz firma,
  • Yaptırdığınız telin kalınlığı,
  • Yaptırmak istediğiniz telin modeli,
  • Telin yüksekliği,
  • Yaptırmak istediğiniz arazini yapısı

Gibi pek çok unsur fiyatların belirlenmesinde etkili olan unsurlardır. Aklınıza takılan farklı bir soru olduğunda irtibat numaralarımızdan dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz. Ya da sitemiz üzerinden online tarla çiti fiyatları yazıp araştırma yapabilirsiniz. Hepinize şimdiden teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir