blog

Panel Çit Ölçü ve Fiyatları

bahçe çiti

Kullanım alanlarına göre farklılık gösteren konuların başında gelen panel çit ölçü ve fiyatları, birbiriyle doğru orantılı olarak değişiklik gösteren iki ana unsurdur. Panel çit genellikle, yapı çevrelerinin veya özel alanların çevrelerinin güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılan bir çit türüdür. Üretiminde kullanılan malzeme, tasarım ve ölçüleri gibi unsurlara göre değişiklik gösterebilir. Bu değişikliklere bağlı olarak, fiyatlarda da değişlik yaşanacaktır.

Ölçüler, panel çitler için en önemli unsurların başında yer alır. Çit uzunluğu ve yüksekliği bu konuda ölçüleri belirler. Bir örnek vermek gerekirse, bir bahçenin etrafı çevrilmek istendiğinde, binalara oranla daha yüksek ve uzun bir çit gereklidir. Fakat, yapıların etrafını çevirirken daha kısa ve düşük bir çit yeterli olacaktır. Bu ölçüler, tamamen yapının karakteristik yapısına ve kullanım amacına göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda, ölçüler fiyatları etkileyen bir unsurdur. Ne kadar uzun ve yüksekse o kadar pahalı olacaktır.

Panel çitlerin fiyatlarını etkileyen bir diğer husus ise, malzemelerdir. Üretiminde, temel olarak galvanizli çelik, alüminyum ve plastik olmak üzere üç malzeme kullanılır. Galvanizli çelik, hafif ve sağlamdır. Fakat buna karşın paslanma riski doğurabilir. Alüminyum, galvanizli çelikte yaşanacak paslanma riskini ortadan kaldırırken maliyetleri artıracaktır. Plastik ise, paslanma riskini ortadan kaldırırken dayanıklılıktan ödün verecektir. Kullanım alanlarına ve amaçlarına göre malzemeleri doğru seçmek bir diğer önemli husustur.

Kullanım alanlarına göre değişiklik gösteren bir diğer konu da tasarımdır. Özellikle yaşam alanlarının çevre güvenliğini sağlarken daha estetik tasarımlara sahip panel çitler, sıkça tercih edilmektedir. Bunun yanında, depo gibi alanların güvenliği sağlanırken daha sade ve düz tasarımların tercih edilmesi doğru olacaktır. Estetik tasarımlar işçilik maliyetlerini artırdığı için, fiyatları da etkileyen bir faktördür.

Panel Çit Nedir?

Panel çitler, ev ve iş yerleri gibi yapıların çevre güvenliğini sağlamaya yardımcı olan ve genellikle metal ve plastik malzemeler kullanılarak üretilen çitlerdir. En büyük özelliği parçalar halinde bulunmasıdır. Diğer çit modelleri gibi bir bütün şeklinde değil, isminden de anlaşılabileceği üzere panel olarak parçalar halinde üretilir. Bunun yanı sıra, ölçüleri, kullanılan malzeme ve tasarımları yukarıda da bahsettiğimiz üzere değişiklik gösterebilen ürünlerdir. Örnek vermek gerekirse, metal panel çitler paslanmaz çelik, galvanizli çelik veya alüminyumdan üretilebilir. Bu seçimler, genellikle kullanım alanlarına ve ihtiyaçlara göre şekillenir. Plastik panel çitler ise, polietilen, polipropilen veya PVC gibi malzemelerle üretilir. Fakat metallere göre uygun olsa da daha dayanıksızdır.

Panel çitler, evlerde, işyerlerinde, bahçelerde, tarlalarda, açık hava etkinlik alanlarında ve diğer alanlarda kullanıma müsaittir. Güvenlik için, bir numaralı eleman olmasa da güvenliği artıran bir ürün olarak karşımıza çıkar. Bu işlevinin yanı sıra, estetik görünümleriyle de dikkat çekebilir. Bu nedenle estetik anlamda da farklı tasarımlara sahip modeller mevcuttur. Kolayca montaj ve demontaj edilebilir yapısı, pratik kullanımı beraberinde getirir. Özellikle açık hava etkinlik alanları gibi montaj ve demontaj yapılması gereken yerlerde sıkça tercih edilir. Ayrıca bu özelliğiyle de farklı alanlarda da kullanılabilir. Tasarımsal açıdan, simetrik bir yapıya sahiptir. Direkler arasındaki mesafe, eşittir. Bu husus, onun hem kullanışlı olmasını hem dayanıklı olmasını ve hem de estetik görünüme sahip olmasını sağlar. Panel çit, güvenliği artırmak adına, farklı ürünlerle kombine edilebilir. Uçları sivridir, fakat yine de daha fazla güvenliğe ihtiyaç duyan kullanıcıların üzerine dikenli tel gibi ürünleri montelenmesine izin veren bir çit çözümü olarak karşımıza çıkar.

Telfence panel çit fiyatları, çim çit fiyatları, tel örgü fiyatları

Panel Çit Kullanım Alanı

Panel çitlerin kullanım alanları, ihtiyaçlara göre farklılık gösterecektir. Bu hususta, dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Bu konuların başında, kullanım alanına göre, bir model belirlemek gelecektir. Bu modeller, kullanım alanlarında ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenmelidir. Böyle bir seçim, daha efektif bir çit çözümü sunacaktır. Ayrıca, kullanım alanlarına göre, kullanılacak malzeme ve ölçüler de değişeceği için, fiyatlar da değişecektir. Panel çit hizmeti alırken tüm bunlara dikkat etmek, maliyetlerin minimize edilmesi için gereklidir. Aksi taktirde, maliyetler artarken, ihtiyaçlara doğru cevaplar verilemez.

 1. Ev ve işyeri çevrelerinde: Panel çitler, ev ve işyerlerinin çevrelerinde genelde duvar üstü montaj tekniğiyle kullanılır. Tek başına da duvarsız olarak da kullanılabilir. Bu çitlerle, oldukça geniş alanları çitleyerek güvenliği artırabilirsiniz. Dilediğiniz uzunlukta seçerek ve ekstra kaplama yaparak mahremiyeti de artırmak mümkündür.
 2. Bahçelerde: Bahçelerin güvenliğini sağlamak için kullanılır. Özellikle, bahçeye zarar verebilecek çeşitli canlıların, bahçeye girişini engellemek adına bu çitler kullanılabilir. Yine duvar üstü kullanılabileceği gibi, bu alanlarda tek başına da kullanılabilir.
 3. Açık hava etkinlik alanlarında: Açık hava etkinliklerinde, topluluğun kontrolünü sağlamak ve belirtilen alanlara giriş çıkışları kontrol etmek amacıyla sıklıkla tercih edilir. Daha çok bu alanlarda, kolay montaj ve demontaj özellikleri sebebiyle kullanılır. Bu özellik sayesinde, organizasyon firmalarının vazgeçilmez ürünleri olarak karşımıza çıkar.
 4. Çocuk oyun alanları ve parklarda: Çocuk oyun alanlarında, güvenlik ön planda olmalıdır. Çocuklar, kontrol edilmediği taktirde, kendilerini tehlikeye atabilir ya da tehlikeli olabilecek durumları sezemeyebilir. Bu durumda, bu alanların güvenliğini sağlamak ve dışarı çıkışı büyük oranda engellemek gerekir. Bu da ancak panel çitler gibi çözümlerle olabilir.
 5. Çeşitli alanlarda: Panel çitler, stadyumlar gibi çeşitli alanlarda da kullanıma uygundur. Bu alanlar, ihtiyaçlara göre farklılaşabilir.

Telfence panel çit fiyatları, çim çit fiyatları, tel örgü fiyatları

Birçok konuda olduğu gibi panel çit seçerken de panel çit ölçüleri ve fiyatları size, birçok avantajı beraberinde getirir. Panel çit ölçülerine ve fiyatlarına hakim olmak, maliyet hesaplamalarının büyük oranlarda, doğru yapılmasını sağlayacaktır. Bunun yanında, sağladığı avantajlar aşağıdaki gibi listelenebilir:

 • Güvenlik: Bu konuda, panel çit ölçükeri ve fiyatları konusuna hakim olunduğunda, güvenlik ihtiyaçları daha doğru karşılanmış olacaktır. Fiyat ve ölçülere hakim bir kullanıcı, güvenlik ihtiyaçları için en doğru seçimi yaparak hem maliyetleri azaltacak hem de en üst düzeyde ihtiyaçlarını karşılayacaktır.
 • Estetik Görünüm: Fiyat ve ölçüler hususu, aynı zamanda tasarımlardaki çeşitliliği de beraberinde getirir. Her tasarım her ölçüye uygun olmayabilir. Bu durumda, en uygun tasarımı seçerek, ölçüleri buna uygun hale getirmek gerecektir. Özellikle yaşam alanlarında kullanılan çitlerin, güvenlik ihtiyacının yanı sıra estetik ihtiyaçları da karşılaması gerekir. Bunun içinse, ölçülere ve fiyatlara hakim olmak faydalı olacaktır. Bu sayede, daha doğru bir seçim yapma fırsatı da doğacaktır.
 • Ölçülerde Farklılık: Farklı alanlara farklı ölçülerde, panel çit gerekebilir. Bu durumda, fiyatlara ve ölçü çeşitlerine hakimiyet, en doğru ölçüyü bulmaya yardımcı olur. Bu durum da beraberinde daha doğru bir panel çit seçimi yapmayı getirecektir.
 • Fiyat: Ölçülere hakimiyet aynı zamanda fiyat avantajlarını da getirir. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere, malzeme, ölçü ve kullanım alanına göre bir fiyat belirlenir. Bu unsurlara hakim olunduğu taktirde, maliyet hesapları minimize edilebilir.
 • Pratik Kullanım: Ölçüler aynı zamanda, kolay sökülüp takılabilmeyi de getirir. Özellikle umumi kullanım sahalarında, bu özellik pratik bir kullanım sağlar. Bu da çitlerin daha efektif bir hizmet vermesini sağlayacaktır.

Panel Çit Ölçü ve Fiyatları Dezavantajları

Panel çitler, günümüzde çok yaygın olarak kullanılan güvenlik önlemlerinden biridir. Panel çitler, genellikle metal veya plastik malzemelerden yapılır ve güvenlik amaçlı olarak kullanılır. Özellikle evlerin etrafında, işyerlerinin çevresinde, okulların ve parkların güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılır. Fakat bu konuda, yukarıda da bahsettiğimiz üzere bazı noktalar vardır. Bu noktalardan birisi fiyat diğeri ise ölçüdür. Aslında, dezavantajları da avantajları da belirleyen faktörler bunlardır. Bu faktörlere bağlı olarak avantajlar ve dezavantajlar değişiklik gösterecektir. Panel çit ölçüleri ve fiyatları konusunu da direkt olarak etkiler.

Örneğin, plastik bir panel çit bazı noktalarda dezavantaj yaratırken maliyet hesaplarında bir avantaj yaratacaktır. Bu dezavantajların ortadan kalkması içinse, kullanım alanları önemlidir. Güvenlik ihtiyaçlarından ziyade, farklı ihtiyaçlar doğrultusunda bir tercih yaparken, plastik malzemenin dayanım dezavantajı ortadan kalkmış olacaktır.

Panel çitlerin bazı dezavantajları şunlardır:

 • Maliyet: Panel çitler, diğer güvenlik önlemlerine göre daha pahalıdır. Özellikle uzun bir alanı çitleyeceksek, maliyeti daha da artar.
 • Görsel güzellik: Panel çitler, genellikle estetik açıdan hoş olmayan bir görünüme sahiptir. Bu nedenle, özellikle evlerin önlerinde veya özel bahçelerde kullanılması sıkıntı yaratabilir.
 • Yüksekliği: Panel çitlerin yüksekliği, insanların çitlerin üstüne tırmanmasını önleyebilir ancak aynı zamanda insanların çitlerin önünden geçmesini de zorlaştırabilir. Bu nedenle, çitlerin yüksekliği ve konumu dikkatli bir şekilde planlanmalıdır.
 • Güvenlik: Panel çitler, genellikle çalışan veya yaşlı bireyler için zorlu bir engeldir. Bu nedenle, çitlerin yüksekliği ve tasarımı dikkatli bir şekilde planlanmalıdır.
 • Bakım ve temizlik: Panel çitler, zamanla toz, kirlilik ve pas gibi nedenlerden dolayı kirlenebilir. Bu nedenle, panel çitlerin sürekli olarak temizlenmesi gerekmektedir.
 • Görünüm: Panel çitlerin görünümü, ev ve işyerlerinin güzel görünümünü bozar. Bu nedenle, çitlerin görünümünü azaltacak şekilde düzenlenmesi gerekir.

Bu hususlara bağlı olarak farklı çit modelleri mevcuttur ve bu durum panel çit ölçüleri ve fiyatları hususunu etkileyen bir diğer unsudur.

Panel Çit Ölçü Çeşitleri

Panel çitlerde farklı ölçüler bulunur. Bu ölçüler, kullanım alanlarına göre farklılık gösterebildiği gibi kullanım amaçlarına göre de farklılık gösterecektir. Panel çit ölçüleri ve fiyatları bu iki ana unsura bağlı olarak değişiklik gösterir.

 • 50×250: Genellikle duvar üstü montaja uygundur. Boyu en düşük çit modelidir. Fakat toplu alımlarda farklı kampanyalardan ötürü, çoğu durumda daha masraflı bir çit çözümü olabilir.
 • 75×250: Biraz daha uzun fakat yine duvar üstü olarak montajlanan bu model, yere sabit olarak kullanımı tercih edilmez.
 • 100×250: Ufak bahçeler için sıkça tercih edilse de bu çit çözümü de yine sıklıkla duvar üstü montajlama şeklinde kullanılır. Düşük boylu duvarları uzatmak maliyetli olduğu için bu ürüne başvurulur.
 • 120×250: Hayvanların çıkışını engellemek ve belirli bölümler yaratmak amacıyla kullanılır. Özellikle güvenlik ihtiyacının üst düzey olmadığı okul gibi alanlarda sıklıkla tercih edilir.
 • 150×250: Güvenlik ihtiyacının bulunduğu fakat çok da elzem görülmediği alanlarda kullanım için uygundur.
 • 200×250: En uzun çit modeli olarak karşımıza çıkar. Üzerine yerleştirilebilen jiletli ve dikenli tellerle üst düzey güvenlik sağlarlar. Bu noktada sıklıkla depo gibi işyerleri ve lüks yaşam alanlarında sıklıkla kullanılır.

Bütün bunların dışında, çeşitli firmalar özel ölçülerde ürünler üretmektedir. Belirli bir standarttı olmasa da bu ebatlar, her kullanıcı ve her kullanım amacı için uygunluklarıyla bilinirler. Eğer özel üretim istiyorsanız, öncelikle tercih ettiğiniz firmayla iletişime geçerek talep ettiğiniz ölçüleri bildirmelisiniz.

Her Ölçüde Panel Çit Yaptırmak Mümkün mü?

Her ölçüde panel çit yaptırmak, seçtiğiniz firmanın verdiği hizmete göre farklılık gösterebilir. Bunun için, öncelikli olarak yaptıracağınız firmayı seçmek ve buna göre iletişime geçmek gerekir. Eğer firmanın özel üretim hizmeti varsa, sizin için bu hizmeti sağlayacaktır. Fakat bu durum pahalı olabilir. Özel üretim her üründe olduğu gibi, panel çitler de hazır ebatlı ürünlere nazaran daha maliyetli olmaktadır. Bunun en büyük sebebi, üretim bandının tek bir ürün için çalışıyor oluşudur. Diğer türlü seri üretimde, ürün bandı birçok ürün için çalışır ve bu durum, maliyetleri minimize eder. Bütün bu maliyet hesaplarını gözeterek, ölçü almalı ve bu ölçülere uygun üretim yapan bir firma bulmalısınız.

Aslında bu sorunun cevabını en net şekilde verebilmek için, hangi tür panel çitin yaptırılacağı hususu çok önemlidir. Çitin türüne göre, özel üretim yapılıp yapılamayacağı hususu belirlenebilir. Genel olarak, panel çitler farklı boyutlarda üretilebilir. Bu durumda, firma böyle bir hizmet veriyorsa, bu mümkündür. Panel çitlerin, boyutları, sizin ihtiyaçlarınız ve müşteri taleplerine göre belirlenir. Bu durumda, spesifik bir ihtiyaca yönelik bir arayış içinde değilseniz, büyük ihtimal aradığınız ölçülerde bir panel çit bulabilirsiniz. Panel çit ölçüleri ve fiyatları da bunlara göre belirlenecektir.

Örneğin, ön bahçenizin büyüklüğüne ve çitin ardından bahçenin ne kadar görünür olmasını istediğinize göre bir ebat belirlemesi yapılır. Benzer bir şekilde, işyerleri için bir panel çit yaptırmak istenildiğinde, ölçüden ziyade, ilk olarak bakılması gereken durumların başında, hangi amaçla kullanılacağı gelmelidir. Bu durumu bilerek ebat seçmek önemlidir. Güvenlik amacıyla kullanılacak çitlerin, oldukça yüksek ve jiletli telle birlikte kullanıma uygun olması gerekir. Bu iki unsur, güvenlik ihtiyacının üst düzeyde sağlanmasına yardımcı olur. Firmaya, yaptırılacak alan ve amaç hakkında detaylı bilgi verildiği taktirde, daha kaliteli bir hizmet almak mümkündür. Ayrıca panel çit ölçü ve fiyatları konusu da kafanızda iyice oturmuş olacaktır.

Ölçü ve Fiyat Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken 4 Unsur Nedir?

Panel çit yaptıranlar ilk olarak iki unsura dikkat etmesi gerekir. Bu iki unsur, bütün panel çitlerin ne kadar kaliteli olacağı ve amaca uygun olarak kullanılıp kullanılamayacağı hususunu büyük oranda belirleyecektir. Bu iki unsur, ölçü ve fiyattır. Aslına bakacak olursak, panel çitler, kıyafetler gibidir. İlk olarak bedeninin olması ve fiyatlarının bütçenize göre olması gerekir. Kimse, büyük kıyafetler giymek istemeyeceği gibi, amaca uygun olmayan ebatlarda panel çit de kullanmak istemez. Aynı zamanda, bu panel çit ve kıyafetlerin uygun fiyatlı olmasını ister. Bu durumda bazı hususlara dikkat etmek gereklidir. En verimli şekilde panel çit çözümünü sağlamak dört unsurla mümkündür. Bunlar:

 1. İhtiyaçlar: Hangi amaçla yaptırılması konusu iyi değerlendirilmelidir. Örnek vermek gerekirse, çitin güvenlik amacıyla mı yoksa başka amaçlarla mı kullanılacağı konusu boyutları konusunu doğrudan etkiler. Güvenlik için kullanılacak çitin, 50×250 olması beklenmez. En az 150×250 olarak tercih edilmesi gerekir. Bu durumda doğal olarak, fiyatları doğrudan etkiler.
 2. Alan: Kullanılacak alanın da iyi belirlenmesi yine maliyetleri ve ebatları değiştiren bir unsudur. Örneğin, binanızın bir duvarı var fakat bu duvarın üzerinden atlanmasın istiyor ya da yükseltmek istiyorsunuz. Bu durum da duvar üstü montajlanabilir olan 50×250 ya da 75×250 modellerini tercih etmelisiniz.
 3. Malzeme: Panel çit üretiminde kullanılan malzemelerin, ne kadar kaliteli olduğu ve hangi amaca yönelik olduğu önemlidir. Dayanıklı bir panel çit için, özellikle çelik tercihi yapmak gerekir. Bu durumda alüminyum da paslanmaya karşı dayanıklıdır fakat kuvvet dayanımı çeliğe oranla daha azdır. Ayrıca plastik de paslanmaya karşı dirençli olsa da kuvvet dayanımı onun da bir hayli azdır.
 4. İşçilik: Panel çitleri kendiniz montajlamayacak ve montaj hizmeti alacaksanız, bu hizmetin panel çit fiyatlarına ekstra ekleneceği hesap etmelisiniz. Çoğu panel çit satan firma montaj hizmetini de vermektedir. Fakat bu ekstra ücretlere tabii olmaktadır.

Olarak dört maddede sıralanabilir. Bu maddelere dikkat ederek daha ekonomik ve daha efektif bir panel çit çözümü sağlayabilirsiniz. Daha fazlasını öğrenmek için tıklayın!

Panel Çit Ölçü ve Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Panel çitler birçok değişkene bağlı olarak fiyatları değişen ürünler olduğu gibi, kullanım alanlarının ve amaçlarının genişliği sayesinde de farklı ebatlarda üretilebilir. Birçok faktör olsa da başlıca belirli faktörler vardır.

Bunlardan ilki, ihtiyaçlardır ve ihtiyaçları öncelikle hangi alana yapılacağı konusu oluşturur. Bu alanda hangi amaçla kullanılacağı hususu da ihtiyaçlarının belirlenmesinde önemli bir konudur. Bu iki konuya dikkat ederek hangi boyutta bir panel çit yapılacağını belirlemek daha kolay olacaktır. Panel çit ölçüleri ve fiyatları da ebatlara göre farklılık gösterir.

Panel çitin hangi alanda yaptırılacağı boyutları belirleyecektir örneğin duvar üstü modellerde 50 x 250 ya da 75 x 250 ebatları sıkça tercih edilir çünkü duvarın belirli bir yüksekliği bulunur ve duvar üstünde yükselen çitin dengesini sağlaması önemlidir. Bu nedenle fazla uzun çiftler kullanılmaz. Bunun yerine daha kısa olan yukarıda belirttiğimiz modellere kullanılması uygundur. Bu noktadan mahremiyete önem veren kişilerin daha yüksek çitler tercih etmesini öneriyoruz.

Bir diğer husus malzeme seçimidir. Panel çit üretiminde kullanılan malzemenin niteliği ve panel çitin ne kadar dayanıma sahip olacağı konusu malzemeye bağlıdır bu nedenle malzeme direkt olarak panel çit fiyatlarını etkileyen bir husus olarak karşımıza çıkar en pahalı modeller arasında alüminyum modeller gelir alüminyum olan panel çiftler genellikle paslanmaya karşı korunaklı olması ve kuvvet dayanımının fazla olması dolayısıyla tercih edilir. Bunun yanında maliyeti düşük tutmak amacıyla plastik panel çit kullanıldığı da görülür.

Son olarak işçilik maliyetleri direkt olarak fiyatları değiştiren ulusların başında gelir özellikle montaj ve demontaj işlemlerinde panel çit fiyatlarının üzerine ekstra bir ücret eklenerek maliyetlerin katlanmasına sebebiyet verir.

Panel Çit Ölçü ve Fiyatları Hakkında Detaylı Bilgi İçin Bize Ulaşın

Panel çit hizmeti almak isteyen kullanıcıların kesinlikle biz Tellfence ile iletişime geçmesi gerekir. Özellikle kullanıcılara sunduğumuz farklı model ve ebat seçenekleriyle, birçok alanda farklı amaçlarla kullanıma uygun panel çitleri sizlere sunuyoruz. Ayrıca boyutların arttığı noktada ve toplu alımlarda yaptığımız kampanyalarla birçok noktada maliyetlerinizi azaltıyoruz.

Antrasit panel çit, yeşil panel çit ve siyah panel çit seçenekleri ile estetik görünümden ve tasarımdan asla taviz vermiyor ve sizler için panel ölçü ve fiyatları konusunda uygun politikalar sergiliyoruz. En kaliteli hammaddeleri kullanarak ürettiğimiz ürünlerimiz, piyasadaki rakiplerine nazaran kuvvet dayanımı yüksek ve korozyona karşı dayanıklı yapısıyla fark yaratıyor. Ayrıca özel üretime gerek kalmadan 50×250, 75×250, 100×250, 120×250, 150×250 ve 200×250 olarak farklı ebatlarda panel çitleri sizlere sunuyoruz. Bütün bunlara ek olarak, istediğiniz lokasyona uzman kadromuz ve profesyonel ekipmanlarımızla ulaşarak montaj hizmeti de veriyoruz. Bütün bu ayrıcalıklıkları da uygun fiyat politikamızla birleştirerek müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz.

Panel çit ölçü ve fiyatları hakkında detaylı bilgi için şimdi bizimle iletişime geçin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir