blog

Panel Çit Kapı

panel çit kapı

PANEL ÇİT KAPI

Panel çit kapı genel olarak baktığımız zaman sitelerde, bahçelerde ve daha pek çok yerde kullanılmaktadır. Kullanım alanlarının herhangi bir yerle sınırlı olduğunu söylememiz mümkün değildir. Aklınıza gelebilecek her yerde kullanmanız mümkündür. Pek çok amaca da hizmet ettiği için özellikle son zamanlarda çok fazla tercih edilmektedir.

Her firmanın fiyat tarifesi farklı olmakla beraber ortalama bir fiyat vermemiz gerektiğinde m2 bazlı 600-700 arası değişen fiyatlar mevcuttur. Tabi firmadan firmaya da değişkenlik göstermektedir. A firması daha uyguna satarken B firması çok daha pahalı fiyatlara satabilmektedir.

Örneğin 120 cm panel çitlerin ortalama fiyatları 700-800 arası değişmektedir. Çit yaptırmaya karar verdiğiniz zaman fiyat araştırmasını da çok detaylı yapmanız gerekecektir. Sadece fiyat araştırması yapmakla da sınırlı kalmayıp kaliteli ürün tercihi de yapmanız gerekmektedir. Böylece çitlerinizi çok uzun yıllar boyunca kullanma olanağı da elde edersiniz.

Panel Çit Kapıların Montaj Aşaması

Kapıların montaj aşaması çok zor değildir. Ancak bu noktada mutlaka uzman birinden yardım alınması gerekmektedir. Çünkü işinde uzman olan ve deneyimli birinden montaj yapmasını istediğinizde, çok daha profesyonel bir kurulum olacağı için buna bağlı şekilde kapı konusunda sorun yaşamanızın da önüne geçmiş olursunuz.

Çitlerin kurulumunda anlarım ben yaparım gibi bir düşünceniz varsa uzman desteğinin çok önemli olduğunu ayrıca belirtmek isteriz. Bazı durumlarda standart ölçülerde bulunan kapı sistemleri, kapı yaptırılmak istenen alana tam olmaktadır. Hazır şekilde yapılacağı gibi özel olarak da talep etmeniz mümkündür.

Özel isteğiniz olduğu zaman da çok uzun sürer gibi bir düşünceye kapılmanızı istemeyiz. Oldukça kısa bir süre içerisinde kapınızı yaptırmanız mümkün olacaktır. Öncelikle kapı yaptırmak istediğiniz alanın ölçülerini en iyi şekilde almanız gerekmektedir. Yanlış alınan ölçüler daha sonrasında sorun yaratacaktır. Öncelikle çelik olan dübellerin beton olan zemine tutturulması gerekmektedir. Daha sonrasında vida sıkma aşaması gerçekleşir. Vidaların iyi bir şekilde sıkılması ve kapının düzgün bir şekilde sabitlenmesi çok önemlidir. Panel çit kapı yaptırmak istediğiniz alanın çevresinde duvar bulunuyorsa duvardan destek almanız da oldukça yerinde bir davranış olacaktır.

Duvarlardan destek aldığınız zaman çitlerinizin çok daha fazla sağlam bir hale getirirsiniz. Böylece çok uzun yıllar boyunca sorun yaşamadan çitlerinizi kullanma olanağı sağlarsınız.

Alana panel çit yerleştirdiğiniz zaman yüksekliği oldukça önemlidir. Tırmanmanın önüne geçilmesi adına çitlerin üst kısmına jiletli tel eklemesi de yapabilirsiniz. Diğer yandan ne kadar jiletli telle destekleme yapsanız da çitinizin kapısı sağlam olmadığı zaman yaptığınız şey de bir işe yaramayacaktır. Çünkü güvenlik amacıyla yaptırılan panel çit sistemlerinin en önemli unsurlarından biri kapılardır. Kapıların sağlam olmaması çitlerin de sağlam olmadığı anlamına gelmektedir.

Sürgülü Panel Çit Kapılar

Panel çit kapı dendiği zaman akla gelen ilk modellerden biri de sürgülü olan panel çit kapılardır. Oldukça kullanışlı olan ve çok da sık tercih edilen bir ürün olduğunu söylememiz mümkün olacaktır.

Çok uzun yıllar boyunca kullanılmasının temel nedenlerinden biri de sağlam olan yapısıdır. Genel olarak kapı yaptırmak isteyen müşterilerin dikkat ettiği şeylerden biri çitlerin fiyatlarıdır. Bu modelin fiyat olarak da gayet uygun olduğunu, bütçenizi sarsmayacağını söyleyebiliriz. Hem manuel hem de otomatik şekilde kullanmanız da mümkündür.

Çok uzun ömürlü olduğu için ve kullanımı da çok kolay olduğu için sık tercih edilmektedir. Kapı hem zemin üzerinde hem de raylı sistemli olduğu için de kullanım ömrü buna paralel olarak artış göstermektedir.

Panel Çit Kapılar Nerelerde Kullanılmaktadır?

Panel çit kapı yaptırmak isteyen kişilerin öncelikle dikkat ettikleri şeyi yaptırmak istedikleri alana kapının uyup uymayacağıdır. Öncelikle belirtelim ki aklınıza gelebilecek her türlü alana kapı yaptırmanız mümkündür.

 • Sitelerde,
 • Okullarda,
 • Parklarda,
 • Bahçelerde,
 • Evlerde,
 • Arazilerde,
 • Tarlalarda,
 • Sanayi bölgelerinde,
 • Yol kenarlarında,
 • Sınır bölgelerinde,
 • Anaokullarında

Ve aklınıza gelebilecek daha pek çok yerde bu kapı sistemlerini kullanmanız mümkündür. Yaptırmak istediğiniz herhangi bir alana çit yaptırdığınızda eskisine oranla alanın çok daha derli toplu şekilde göründüğünü göreceksiniz. Diğer yandan kaliteli bir firmayla çalıştığınız zaman kapılarınız da sağlam şekilde olacağından dört dörtlük bir memnuniyet yaşamanız mümkün olacaktır. Daha fazla bilgi almak için irtibat numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

Ankara panel çit kapı-Ankara panel çit kapı fiyatları-Ankara panel çit kapı montajı-Ankara panel çit kapı modelleri-Ankara motorlu panel çit kapı-Ankara motorlu kapı-Ankara motorlu panel çit kapı fiyatları-Ostim panel çit kapı fiyatları-Ankara tel çit kapı-Ankara tel çit kapı fiyatları-Ankara tel çit kapı modelleri-Ankara tel çit kapı montajı-Ankara motorlu tel çit kapı fiyatları