blog

Çim Çit Kaplama

Çim çit kaplama

ÇİM ÇİT KAPLAMA

Çim çit kaplama hakkında her türlü bilgiye hem yazımız üzerinden hem de Telfence firmamız aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Çim çitler bahçelerinizde veya özel mülklerinizde şık bir görünüm sağlamak amacıyla yaptırabileceğiniz çit sistemleridir. Sadece yeşil renkte değil farklı renklerde de üretimi söz konusudur. Bahçenize çim çit yaptırdığınız zaman eskisiyle kıyasladığınızda çok güzel bir görüntü elde ettiğinizi siz de fark edeceksiniz.

Çitlerin kurulumu oldukça basittir ancak yine de uzman birinden yardım alarak kurmanız daha iyi olacaktır. Uzman kişiler, daha sonradan da ortaya çıkabilecek olan sorunlar için de gereken her türlü önlemi alacaklardır.

Çitlerinizi yaptırdıktan sonra taşınmanız gerektiğinde ne yapacaksınız? Çok basit. Çitlerinizi sökebilir ve yeni taşındığınız yere götürebilirsiniz. Gayet kolay şekilde sökülüp tekrar takılmaktadırlar. Sökülüp tekrar takıldıklarında da en ufak bir zarar görmemektedirler.

Çim Çitlerin Kullanım Yerleri

Çim çit kaplama yazıp araştırma yaptığınız zaman çitlerin kullanım alanlarının çok fazla olduğunu göreceksiniz. Aklınıza gelebilecek hemen her yerde çitleri kullanmanız mümkündür. dilerseniz direkt olarak duvar üstüne dilerseniz de çit sistemlerinin üzerine uygulama yapabilirsiniz.

 • Binalarda,
 • Sitelerde,
 • Okullarda,
 • Restoranlarda,
 • İş yerlerinde,
 • Havuzların çevresinde,
 • Havalimanlarında,
 • Bağlarda,
 • Bahçelerde

Ve aklınıza gelebilecek hemen her yerde bu çitleri kullanabilirsiniz.

Çim Çitlerin Özellikleri Nelerdir?

Çim çit yaptırdığınız zaman pek çok özelliği olduğunu siz de göreceksiniz. Süreç sonunda iyi ki bu çitleri yaptırmışım diye düşüneceksiniz. Öncelikle sevdiklerinizle beraber keyifle vakit geçirirken çim çitler sayesinde mahrem bir ortam elde edeceksiniz. Çim çitlerin adeta bir duvar görevi gördüklerini söyleyebiliriz. Dışarıdan bulunduğunuz yerin görünmesini tamamen engellemektedir.

Çim çitlerin bir diğer önemli özelliği de ateşle temas etmeleri durumunda alev almamalarıdır. Bu oldukça önemli olan bir özelliktir. Siz evde olmadığınız zaman evin çevresinde veya evde bir yangın çıktığı zaman çitler alev almadığı için yangının yayılmasının da önüne geçilmiş olacaktır.

Çim çit kaplama yazıp araştırdığınızda çitler hakkında karşılaşabileceğiniz bir diğer güzel özellik ise çitlerin hava koşullarından etkilenmemesidir. Yağmur, çamur veya kar hiç fark etmez. Bulunduğunuz yerde iklim ne olursa olsun çitler ilk günkü canlılığını koruyacaklardır. Diğer yandan çitler UV korumalı bir yapıya sahip oldukları için güneş ışınlarından da etkilenmezler. İlk gün çitleri yaptırdığınızda nasıl canlı ise, ilerleyen günlerde de aynı canlı rengini koruyacaklardır.

Çitlerin pek çok özelliği olduğu ve güzel bir görüntü sunması nedeniyle pahalı olduğu düşünülmektedir.  Böyle bir durumun söz konusu bile olmadığını söylememiz mümkündür. çitlerin fiyatları gayet bütçe dostudur. Çit yaptırmaya karar verdiğiniz zaman hem uygun fiyatlara sahip olan hem de kaliteli bir firma seçimi yapmalısınız. Böyle yaptığınız zaman çitlerinizi çok uzun yıllar boyunca güvenle koruyabilirsiniz.

Çitlerin oluşturulması aşamasında suni çim kullanılmaktadır. Neden doğal çim yerine suni çim kullanıldığı yönünde de pek çok soru aldığımızı söyleyebiliriz. Doğal çimlerin hem bakımları çok zordur hem de doğal çimlerin her an yeşil kalmasını sağlamanız mümkün değildir. Ancak suni çimlerde böyle bir durum yoktur. Yaptırdıktan yıllar sonra bile çitleriniz her an yeşil kalacaklardır.

Çim çit denildiği zaman akla gelen bir diğer özellik ise çitlerin nasıl temizlendiğidir. Öncelikle çitlerin toz tutmayan bir yapısı olduğunu söylemek istiyoruz. Toz tutmayan bir yapısı olması nedeniyle sadece su kullanarak bile temizlemeniz yeterli olacaktır. Diğer yandan suni çimlerin üretimleri esnasında kimyasallar kullanıldığı için temizleme aşamasında kimyasal kullanırsanız bu çitlere zarar verecektir.

Çim çitler, kurulum aşamasında daha kolay olsun diye rulo şeklinde üretilmektedir. Çim çit kaplama dendiği zaman çitlerin rulolar halinde yerleştirilmesinden bahsedilmektedir. Genelde 10 metrelik rulolar halinde üretilir. Örneğin bir halı sahaya çim çit işlemi uygulamak istediğiniz zaman önce zemini düz bir hale getirmeniz ve daha sonrasında da zeminde çim çitleri hem birbirine hem de zemine yapıştırmanız gerekecektir.

Çim Çitlerin Kalitesi

 • Aradan uzun zaman geçse bile çitlerin aynı canlı rengini korumasından,
 • Çitlerinizin ateşle temas ettiğinde alev almamasından,
 • Her an bahçenizde doğal bir görünüm vermesinden

Çitlerinizin kaliteli olduğunu anlayabilirsiniz. Online çim çit kaplama yazıp sitemiz üzerinden de çim çitler hakkında gereken her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Diğer yandan Telfence irtibat numaralarımızdan da bizleri her an arayabilirsiniz.

 

Ankara çim çit kaplama-İzmir çim çit kaplama-İstanbul çim çit kaplama-Ostim çim çit kaplama-Ankara çim çit kaplatma-Ankara çim çit kaplama nasıl yapılır