blog

Jiletli Tel

jiletli tel

JİLETLİ TEL

Jiletli tel nedir? Nerelerde kullanılır? Kullanmak yasak mıdır? Özellikleri nelerdir? Gibi her türlü sorunuzun yanıtını vermek için bu yazıyı hazırladık.

Belirli bir yerde yüksek bir güvenlik sağlamak için kullanılan, genel olarak tel sistemlerinin üzerine ekleme şeklinde uygulanan bir tel çeşididir. Tel sistemlerinin üst kısmına yerleştirilmesindeki temel amaç, çitlerin diğer tarafına geçilmesinin engellenmesidir. Pek çok yerde kullanıldığını da söylememiz mümkün olacaktır.

 • Sanayi bölgelerinde,
 • Yolların kenarlarında,
 • Tarlalarda,
 • Arazilerde,
 • Sınırlarda güvenlik için,
 • Askeri olan bölgelerde,
 • Okullarda,
 • Otoparklarda,
 • Bahçelerde,
 • Havalimanlarında,
 • Enerji imal edilen yerlerde,
 • Cezaevlerinde

Ve aklınıza gelebilecek pek çok yerde kullanabileceğiniz bir tel sistemi olduğunu söyleyebiliriz. Jilet tel denildiği zaman akla ilk olarak caydırıcılığının oldukça yüksek olması gelmektedir.

Bir arazinize bu tel çeşidini yaptırdığınız zaman içiniz her an rahat olmalıdır. Evinizin etrafında jilet tel olduğunu bilen kişiler, buraya girmeye cesaret dahi edemeyecektir. Özellikle belirtmek isteriz. Oldukça tehlikeli olan bir yapısı vardır. Biri girmeye kalktığı zaman tel vücudunun her yerine dolanmaya başlayacaktır. Bu sebeple de kurtulması da zor olacaktır.

Jiletli Teller Bünyesinde Ne Gibi Özellikler Barındırmaktadır?

Jiletli tel yazıp küçük çaplı bir araştırma yaptığınız zaman, sizlere avantaj sağlayacak pek çok avantajla karşılaşmanız da mümkün olacaktır. Yapısını belirtmemiz gerekirse, ince telli olan bir yapıları vardır.

Zaman geçtikçe ne kadar kaliteli olduğunu;

 • Paslanmamasından,
 • Boyasında herhangi bir çıkma olmamasından,
 • Oksitlenmemesinden,
 • Solmamasından

Anlayacaksınız. Yapısal olarak gayet keskin ve zarar vericidir. Hava koşullarından herhangi bir şekilde etkilenmeyen bir yapıları vardır. Yağmur çamur demeden gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir tel sistemi dememiz, mümkün olacaktır.

Kalitesiz bir tel taktırdığınız zaman, güneşin zararlı ışınlarından etkilenmesi söz konusu olacaktır. Bu sebeple de tellerin renginde bozulmalar meydana gelecektir. Jilet telde böyle bir durum söz konusu değildir.

Dayanıklı ve sağlam bir yapısı vardır. Bu sebeple de darbelerden kolay bir şekilde etkilenmemektedir. Yaptırdıktan sonra oldukça uzun yıllar kullanmanız söz konusu olacaktır. Yaptırdıktan sonra farklı bir yere taşındığınızı düşünelim. Böyle bir durum söz konusu olduğunda, kolay bir şekilde söküp farklı bir yere monte edebilirsiniz.

Yapım aşamasında fırın boyası kullanıldığı için, renginde herhangi bir çıkma olması da söz konusu olmayacaktır.

Jiletli Tel Fiyatlarını Etkileyen Etmenler Nelerdir?

Jiletli tel fiyatları, müşterilerimizin en çok merak ettiği konulardandır. Tellerin pek çok modeli vardır. Yaptırmak istediğiniz alana hangisi daha uygunsa onu yaptırmalısınız. Seçtiğiniz modele göre de fiyatlar değişkenlik gösterecektir.

Yaptırmak istediğiniz yerin ne durumda olduğu da fiyatlara etki etmektedir. Zor bir alana tel yaptırmak istiyorsanız, çalışan kişilerin de ekstra çaba sarf etmesi gerekeceği için bu durum da fiyatlara yansıyacaktır.

Jilet tel ve dikenli teller bazı durumlarda birbirinden ayırt edilmeyebilmektedir. Biz sizler için ikisinin kıyaslamasını yapalım. Dikenli tellerin daha uygun olduğunu söyleyebiliriz ancak jilet teller de daha yüksek olan bir güvenlik sağlamaktadır.

Yaptırma aşamasında Telfence ekibimize, aklınıza takılan herhangi bir özelliği de sorup,, fiyat konusunda daha net olan bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Jiletli tel denildiği zaman akla gelen bir diğer konu ise, yaptırmak yasak mıdır? Değil midir? Yukarı kısımda da sizlere belirtmiş olduğumuz gibi caydırıcılığı yüksek olan ve zarar verme potansiyeli de yüksek olan bir üründür. Bu da müşterilerimizin kafasında acaba yasal mıdır diye bir soru işareti bırakmaktadır.

Bu tel modelini yaptırmanın yasak olduğuna dair herhangi bir yasa yoktur. Pek çok müşterimiz de tercih etmektedir. Yaptırmayı düşündüğünüz, tam  bu alana yönelik bir model dediğiniz bir alan varsa, bizimle iletişime her an geçebilirsiniz. Sizlere her konuda yardımcı olacağımızdan emin olabilirsiniz.

Tel sistemlerinin üzerine uzman ekip tarafından yerleştirilmektedir. Yaptırmaya karar verdikten sonra da oldukça kolay ve kısa bir sürede gerçekleştiğini de söylememiz mümkün olacaktır. Bazı müşterilerimiz kendilerine yönelik olarak telleri özelleştirmektedir. Normal tel yaptırmak 1 gün gibi bir süre alıyorsa, özelleştirilmiş tel yaptırdığınızda da maksimum 3 gün gibi bir sürenizi alacaktır. Bahçenizin kusursuz bir görünüm elde etmesi için az bir süre diyebiliriz.

Farklı bir sorunuz varsa, irtibat numaralarımız üzerinden bizimle her an iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda online jilet tel siparişi de verebilirsiniz.

 

Ankara jiletli tel-Ankara jiletli tel montajı-Ankara jiletli tel firmaları-Ankara jiletli tel fiyatları-Jiletli tel fiyatları-Ankara jiletli tel metre fiyatları-jiletli tel metre fiyatları-jiletli tel üreticileri-Jiletli tel sipariş ver-online jiletli tel satışı-Çayyolu jiletli tel-Pursaklar jiletli tel-beynam jiletli tel-incek jiletli tel-jiletli tel çeşitleri-Ankara jiletli tel çeşitleri-ucuz jiletli tel-uygun fiyatlı jiletli tel