blog

Ankara Çim Çit

Ankara çim çit

ANKARA ÇİM ÇİT

Ankara çim çit pek çok müşterimizin tercih ettiği çit türlerinden biridir. Bu yazımızda çim çitlerle alakalı her türlü bilgiyi sizin için hazırladık.

Çim çitler dışarıdan ve içeriden bakıldığı zaman adeta bir duvar işlevine sahip olan çitlerdir. Sizlere güvenlik sağlarken aynı zamanda şık bir görünüm sağlamaktadır. Mahremiyet söz konusu olduğunda da çim çitler sizlerle beraberdir.

Çitlerin üretim aşamasında suni çim kullanılmaktadır. Doğal çim kullandığınız zaman dört mevsim yemyeşil olan bir görüntü elde etmeniz mümkün olmayacaktır. Aynı zamanda doğal çimlerin bakımı da çok daha zordur. Aklınıza gelebilecek hemen her yerde güzel bir görüntü sağlamak amacıyla çitleri kullanabilirsiniz.

Çim çitler galvanizli bir yapıda olduğu için oksitlenme veya paslanma gibi durumlar da söz konusu olmamaktadır. Temel amaç yeşillik sağlamak olduğu için genelde yeşil renkte istenmektedir. Ancak siyah veya farklı renklerde çim çit isteyen müşterilerimiz de mevcuttur.

Çit yaptırmak isteyen kişilerin sordukları sorulardan biri de montaj konusudur. Hemen sizlere montaj işleminden bahsedelim.

Yaptırmaya karar verdiğiniz zaman yapmanız gereken ilk şey zemini hazırlamak olmalıdır. Çitler hem toprak hem de beton zemine uygulanabilmektedir. İki zemin türünde de farklı işlemler uygulanarak zemin çite uygun olan bir hale getirilmektedir.

Daha sonrasında çitleri tutan direklerin yerleştirilme aşaması gelmektedir. Kullandığınız zemin beton ise, özel ekipmanlar gerekmektedir. Hangisi daha sağlam olur diye bir düşünceniz varsa beton zeminlerin üzerine çok daha sağlam olacağını söyleyebiliriz.

Çim çitler rulo şeklinde satılmaktadır. Online alışveriş sitemize girip de bizzat bakabilirsiniz. Rulo şeklinde üretildikleri için montaj kısmında da çok fazla avantaj sağlamaktadırlar. Direkleri sabitledikten sonra ruloları da üzerlerine yerleştirebilirsiniz. Elde ettiğiniz şık görünümün sizleri büyüleyeceğini söyleyebiliriz. Çitleri monte etme kısmında klips kullanılmaktadır.

Ankara çim çit hakkında araştırma yaptığınızda göreceğiniz bir diğer şey ise, halihazırda bir panel çitiniz olduğunda kurulumu direkt olarak onun üzerine de gerçekleştirebilirsiniz. Ben çim çit yaptıracağım ama önce diğer panel çitleri sökmem gerek diye düşünenler varsa böyle bir durumla uğraşmanıza gerek olmadığını söyleyebiliriz.

Çim Çitlerin Kullanım Alanları Çok Mudur?

Çim çitlerin kullanım alanları, bahsedeceğimizden çok daha fazlasıdır. Kullanabileceğiniz yerler sadece bahçeler veya siteler gibi sınırlandırmanız doğru değildir. Belediyeler çöp konteynırlarında çim çit sistemlerini kullanmaktadır.

Şehrin gürültüsünden, her yerin beton olmasından bunalan kişiler, biraz da olsa kendini doğal bir ortamda hayal etmek adına çim çitlere başvurmaktadır. Özel mülklerinizden başlayarak;

  • Bağlarınızda,
  • Arazilerinizde,
  • Çocuk parklarında,
  • Dekoratif bir görünüm elde etmek istediğiniz hemen her yerde,
  • Binalarınızda,
  • Şantiyelerde,
  • Anaokullarında,
  • Okullarda,
  • Yüzme havuzlarının çevresinde

Ve daha pek çok yerde kullanabilirsiniz.

Çim Çit Yaptırdığınız Zaman Ne Gibi Avantajlar Elde Edersiniz?

Ankara çim çit hakkında küçük çaplı bir araştırma yaptığınız zaman, çim çitlerin sizlere pek çok avantaj sağladığını göreceksiniz. Yaptırdıktan sonra da neden daha önce yaptırmadım ki diye de düşünmeniz gayet mümkündür.

Yapım aşamasında kullanılan suni çitler, çevreyle uyumlu olan bir malzemedir. Çevreye herhangi bir zarar vermemiş olursunuz. Suni çim gerçek çim olmadığı için, güzel gözükmesi ve daha canlı olması adına sık sık sulama yapmanızı da gerektirmeyen bir üründür.

Yaptırdıktan sonra farklı bir yere taşındığınızı düşünelim. Böyle bir durumda çitlerim ne olacak, daha yeni yaptırdım diye düşünüp üzülmenize gerek yok. Oradan kolay bir şekilde çıkarıp yeni yerine monte edebilirsiniz.

Yaptırdıktan sonra seneler geçse de hala kullanabildiğinizi göreceksiniz. Kaliteli malzemeler kullanılarak üretildiği için çok uzun süreler boyunca sizinle birlikte olacaktır. Yaptırmak istiyorum ama sık sık bakım yaptırmak zorunda kalacağım ve böyle bir zamanım da yok diye düşünenler varsa, bakım yaptırmanıza gerek olmadığını gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz.

Kötü bir hava koşulu olduğu zaman çimlerim zarar görür diye üzülmenize de gerek yok. Mükemmel yapıları sayesinde kötü hava koşulları da çim çitlere herhangi bir zarar vermemektedir. Yazın güneşten kışın kardan sonbaharda da yağmurdan etkilenmezler.

Suni çim gerçekle neredeyse aynı olacak şekilde üretilmektedir. Evinizin bahçesine otururken güzel bir yeşillikte oturuyormuşsunuz gibi hissedeceksiniz. Rulo şeklinde satıldıkları için bir an önce harekete geçip online çim çit siparişi vermeniz de mümkündür.

 

Ankara çim çit fiyatları-Ankara çim çit üreten firmalar-Ankara çim çit metre fiyatı-Ankara çim çit m2 fiyatı-Ostim çim çit-Ostim çim çit fiyatları-Ankara çim çit montajı-Ankara çim çit nereden alınır-Ostim çim çit nereden alınır-Çim Çit sipariş ver-Online çim çit satışı-Çim çit kapına gelsin