blog

Ankara Basketbol Saha Yapımı

Ankara basketbol saha yapımı

ANKARA BASKETBOL SAHA YAPIMI

Ankara basketbol saha yapımı adı altında bir araştırma yapacağınız zaman aklınıza hangi sorular geliyorsa, o soruların cevabını vermek için bu yazımızı hazırladık.

Basketbol da tıpkı futbol gibi oldukça popüler olan bir spordur. Bu sebeple de Telfence firmamıza basketbol sahası yaptırmak amacıyla başvuran müşterimiz de oldukça fazladır diyebiliriz.

Basketbol sahası ne kadar zor olabilir? Diye düşünüyor olabilirsiniz. Ancak basketbol sahası yapmak için çok fazla detayla uğraşmanız ve her aşamanın da kusursuz olması gerektiğini belirtmek isteriz. Bir aşamada herhangi bir hata olduğunda, diğer tüm aşamalar da buna paralel şekilde etkilenecektir.

Özellikle de yaptırmak istediğiniz sahanın zeminine çok dikkat etmelisiniz. Zemin, en önemli ve hassas olan konulardan biridir.

Havaların genelde kapalı olduğu ve sık yağış alan bir yerde yaşıyorsanız,  kapalı bir basketbol sahası yaptırmak daha doğru olacaktır. Diğer yandan havanın güzel olduğu bir yerde yaşıyorsanız da açık bir basketbol sahası yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Basketbol Sahasında Hangi Ekipmanlar Kullanılmaktadır?

Basketbol sahasının olmazsa olmazlarından biri ekipmanlardır. Sizlere şimdi bu ekipmanların neler olduğundan bahsetmek istiyoruz.

İlk olarak ekipmanlardan biri basketbol potalarıdır. Basket potalarının tek direğe sahip olanları da mevcuttur. Dilerseniz de dört direğe sahip olan bir pota da yaptırabilirsiniz. Karar tamamen size kalmış. FIBA onaylı olan potalar bulunurken, duvara montaj edilen potalar da bulunmaktadır. Konu pota olduğunda sınırsız seçenekle karşılaşmanız mümkün olacaktır.

Ankara basketbol saha yapımı diye araştırma yaptığınızda kullanılacak ekipmanlardan biri de çemberdir. Çember basket potasına monte edilmektedir. Oyuncular topları çemberden geçirdikleri zaman sayı olmaktadır. Bu sebeple de çember olmadan basketbol oynamanız mümkün olmayacaktır. Çemberin rengini de turuncu yapmanız gerekmektedir.

Çember denildiği zaman akla tabi ki de çemberin filesi gelmektedir. Bazı basketbol sahalarında file yoktur bazılarında ise vardır. Sizlere tavsiyemiz filesi olan bir pota tercih etmeniz yönünde olacaktır. Böylece sayı olduğu zaman top da direkt olarak potanın altına düşer, başka yerlere savrulması gibi bir durum söz konusu olmaz. File yapımında tercihinize bağlı olarak desenli ipler yapabilirsiniz

Basketbol oynarken toplar bazı durumlarda farklı yerlere gidebilmektedir. Bu durumda da devreye top taşıma arabası girmektedir. Topların basketbol oynayan oyunculara çok daha hızlı şekilde ulaşmaları için arabaların altı tekerlekli olmaktadır ve böylece kolay hareket sağlanmaktadır.

Basketbol ekipmanlarından önemli olanlarından birini söyler misiniz? Diye sorduğunuzda kesinlikle pota altına konulan minderler deriz. Sporcular basketbol oynarken oldukça atik davranmaktadır. Böyle durumlarda da sakatlanmalarının da kaçınılmaz olabileceğini söyleyebiliriz. Oyuncular sayı attıktan sonra herhangi bir darbe almamaları için ve potanın direğine çarpmasınlar diye pota altı minderleri oldukça önemli olan ekipmanlardandır.

Basketbol sahası yaptıran kişilerin önceliğinin oyuncuların sağlığı ve oyundan zevk almalarının olduğunu bilmeleri gerekmektedir. Oyuncular kendilerini güvende hisseder ve oyundan da zevk alırlarsa sürekli sizin potanızı tercih edeceklerdir.

Ankara basketbol saha yapımı ekipmanlarından sonuncusu da taktik tahtasıdır. Oyun esnasında koçlar, oyunculara bu tahta sayesinde taktik verebilmektedir. Taktik tahtasının üstünde sahanın resmi vardır. Bu şekilde yönlendirmeler de oldukça kolay şekilde yapılmaktadır. Basketbol ekipmanlarına basketbol topunu eklememize gerek yok diye düşünüyoruz. Olmazsa olmazı zaten basketbol toplarıdır.

Topların seçiminde kaliteli olmalarına özen göstermenizi tavsiye ediyoruz. Böylece oyun da hem daha profesyonel hem de daha keyifli şekilde ilerleyecektir.

Basketbol Sahasında Maliyeti Etkileyen Etmenler Nelerdir?

Basketbol sahası yaptırmak isteyen müşterilerimizin sordukları ilk sorulardan biri de maliyetlerdir. Maliyetleri etkileyen pek çok değişken bulunmaktadır. Bu sebeple de şu fiyata saha yaptırabilirsiniz veya bu fiyatı geçmez gibi bir şey söylememiz ne yazık ki mümkün değildir.

Saha yaptırmak istediğiniz zaman genelde ürünlerin yurt dışından geldiğini göreceksiniz. Bu yüzden değişen kurlar da fiyatları etkileyecektir. Diğer yandan sahanızı inşa etmek istediğiniz yerin neresi olduğu, fiyat belirleme aşamamasında oldukça önemli olan konulardan biridir. Zemini hangi zemin tercih edeceğiniz de fiyatı etkilemektedir.

Sahanın boyutları genel olarak belirli ölçülerde olmaktadır ancak boyutlar da fiyatı etkilemektedir. Kullanılan demirin ne derece kaliteli olduğu gibi pek çok unsur fiyatları belirler. Aklınıza takılan herhangi bir soru olduğunda Telfence firmamızla iletişime geçebilir veya online alışveriş sitemizden de ürünlere bakabilirsiniz.

 

Ankara spor saha yapımı-Ankara spor saha yapan firmalar-Ankara spor saha maliyetleri-Ankara spor saha kurulumu-pvc tel örgü maliyetleri-pvc tel örgü montajı-Spor saha maliyetleri-Spor saha kurulumu-Spor saha metrekare fiyatları-spor saha kurulum fiyatları-Spor saha yapılış maliyetleri