blog

Jiletli Tel Ostim

jiletli tel ostim

JİLETLİ TEL OSTİM

Jiletli tel Ostim tel yaptırmak istediğiniz alanda güvenliği en üst düzeye çıkaran tel sistemidir. Özellikle de özel mülke sahip olan kişilerin sıkça kullandığı bir tel modelidir. Arazinizin etrafına jiletli tel kurulumu yaptığınız zaman, herhangi birinin araziye girmesi mümkün değildir.

Halihazırda bulunan çit sistemlerinin üzerine monte edilerek oluşturuldukları için tellerin üzerinden atlamanın da önüne geçilmiş olmaktadır. Bu tel sistemleri genelde panel çitler olmaktadır. Panel çitler; yapısal olarak uyumlu olan simetrik yapılardır. Hava koşullarından etkilenmezler ve jiletli teller için en uygun olan tel sistemleri olduklarını da söyleyebiliriz.

Jiletli tellerin, alana girmek isteyen kişiye zarar verme potansiyeli yüksek olduğu için kullanımının yasal olup olmadığına dair çok fazla soru sorulmaktadır. Dilediğiniz alana jiletli tel yaptırabilirsiniz. Kullanımı yasaldır. Yaptırdıktan sonra herhangi bir sorun da yaşamazsınız.

Jiletli Teller Nerelerde Kullanılır?

Jiletli tel ölçüleri kurmak istediğiniz alana göre değişkenlik gösterecek ölçülerdir. İyi bir şekilde  ölçüm yaptığınız zaman daha sonrasında da sorun yaşamanız mümkün olmayacaktır.

 • Sitelerde,
 • Villalarda,
 • Tarlalarda,
 • Arazilerde,
 • Askeri alanlarda,
 • Girilmesi yasak olan alanlarda,
 • Okullarda,
 • Sınır bölgelerinde,
 • Sanayi bölgelerinde,
 • Otoparklarda,
 • Havalimanlarında

Ve daha pek çok yerde kullanımları mümkündür. Telleri yaptırdıktan sonra taşınmanız gibi bir durum olduğunda kolay bir şekilde telleri sökebilir ve yeni taşınmak istediğiniz yere tellerin monte edilmesini sağlayabilirsiniz.

Jiletli Tellerin Özellikleri Nelerdir?

Jiletli tel örgü Ankara yazıp bir araştırma yaptığınız zaman jiletli tellerin pek çok özelliği olduğunu göreceksiniz. Henüz tam anlamıyla tel yaptırmaya karar vermediyseniz bile bu özellikleri okuduktan sonra bir an önce tel yaptırabilirsiniz.

Yapısal olarak ince olan telleri vardır. Ancak tellerin ince olan yapısı koruma sağlamaz gibi bir düşünce içinde olmanızı istemeyiz. Yüksek düzeyde koruma sağlayan tel sistemleridir. Aradan ne kadar zaman geçerse geçsin, üretimleri esnasında galvaniz kullanıldığı için tellerde herhangi bir aşınma veya paslanma durumu olmayacaktır.

Tellerin keskin bir yapısı vardır. Alana girmek isteyen kişilere yüksek düzeyde zarar vermektedir. Hava koşullarından etkilenmezler. Bulunduğunuz yerin iklim koşulları nasıl olursa olsun telleriniz zarar görmeyecektir. Aynı zamanda UV korumalı olan bir yapıda oldukları için tellerin renginde de herhangi bir akma, solma veya açılma durumu olmaz.

Üretimleri esnasında hem kaliteli hem de dayanıklı malzemeler kullanılır. Bu sebeple de çok uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde kullanmanız mümkün olmaktadır. Teller görüntü olarak da göz korkutucudur. Alana biri girmeye cesaret ettiğinde bu göz korkutucu yapısı sayesinde kişi girmekten vazgeçecektir.

Jiletli tel özellikleri saymakla bitmez. Bu kadar fazla tercih edilmelerinin nedeni de bu özelliklerdir. Kurulumunu gerçekleştirdikten sonra çok uzun yıllar boyunca en ufak bir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz.

Tellerinizin kurulumunu gerçekleştirdiğiniz zaman taşınmanız gibi bir durum söz konusu olduğunda kolay bir şekilde telleri sökebilir ve yeni taşındığınız yere götürebilirsiniz. Üstelik bu söküp tekrardan takma sürecinde de telleriniz kaliteli oldukları için zarar görmeyecektir.

Herhangi biri alana girmeye cesaret ettiğinde her hareketinde teller biraz daha üstüne dolanacaktır ve yüksek düzeyde zarar verecektir. Jiletli tellerin; helezonik, düz hatlı ve puntalı olmak üzere 3 farklı modeli vardır. Her modelin kendine göre özellikleri vardır.

Jiletli tellerin kurulumu çok kolay bir şekilde olmaktadır. Ancak bu noktada yine de uzman birinden yardım almak önemlidir. Uzman kişiler, alanında yetkin oldukları için daha sorunsuz bir kurulum gerçekleştirirler.

Jiletli Tellerin Fiyatları

Jiletli tel fiyatlarını belirleyen pek çok etmen vardır. Tüm bu etmenler göz önünde bulundurulduktan sonra size ortalama bir fiyat verilmesi mümkün olacaktır.

 • Tel yaptırmaya karar verdiğiniz zaman seçim yaptığınız firma,
 • Yaptırmak istediğiniz telin modeli,
 • Jiletli tel yaptırmak istediğiniz alanın ölçüleri,
 • Tel yaptırmak istediğiniz zeminin yapısal özellikleri,
 • Tel yaptırmak istediğiniz alanın konumu

Gibi her türlü unsurun fiyatların belirlenme aşamasında etkili olduğunu söyleyebiliriz. Jiletli tel yaptırdıktan sonra çok memnun kalacaksınız. Yaptırdığınız alanın güvenliğini en üst düzeyde sağladığınız için hiçbir zaman aklınız da evde kalmayacak. Çünkü herhangi birinin alana girmeye cesaret dahi etmesi mümkün olmayacaktır.

Bir an önce online jiletli tel siparişi verebilir ve tellerinize kavuşabilirsiniz. Aklınıza takılan bir soru olduğunda da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir