blog

Jiletli Tel Firması

jiletli tel firması

JİLETLİ TEL FİRMASI

Jiletli tel firması, jiletli tellerin özellikleri, jiletli tel modelleri, kullanım alanları ve daha pek çok konuda sizlere bilgi vermek için bu yazımızı hazırladık. Farklı bir konuda merak ettiğiniz her şey için Telfence firmamızın irtibat numaralarından bize ulaşabilirsiniz.

Jiletli teller alanda yüksek düzeyde güvenlik sağlamak amacıyla yaptırılan tel sistemleridir. Tel yaptırılan yerde güvenliğin en yüksek düzeye çıkacağını söyleyebiliriz. Herhangi özel bir mülkünüzün etrafında jiletli tel çevrili ise birinin girmeye cesaret etmesi mümkün olmayacaktır.

Jiletli Tel Modelleri

jiletli tel montajı

jiletli tel montajı

Jiletli tel yaptırmaya karar verdiğiniz zaman 3 farklı modelle karşılaşacaksınız;

  • Helezonik jiletli teller,
  • Düz hatlı jiletli teller,
  • Puntalı jiletli tellerdir.

Helezonik jiletli tellerle düz hatlı olan jiletli tellerin pek çok konuda benzer olduğunu söylerken puntalı jiletli tellerin onlardan farklı olduğunu söyleyebiliriz.

Helezon jiletli teller genelde 45- 90 cm arası yüksekliğe sahip olan tel sistemleridir. Keskin uçları ve jiletli sacı sayesinde alana tırmanmanın veya girmenin tamamen önüne geçmiş olmaktadır. Üretim aşamasında galvaniz kullanılır. Kullanılan galvaniz sayesinde çitleriniz aradan ne kadar zaman geçerse geçsin paslanmaz, oksitlenmez ve aşınmazlar. Genel olarak yay şeklinde bir görünümü bulunmaktadır.

Seçebileceğiniz bir diğer model ise düz hatlı olan jiletli tellerdir. Basık ve esnek olan bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Helezonik jiletli tellerle pek çok noktada benzerlik gösterdiğini de söylememiz mümkündür. Helezonik jiletli telde olduğu gibi düz hatlı jiletli telde de galvaniz kullanılmaktadır. Keskin uçları sayesinde alana girilmesinin önüne geçilmiş olmaktadır.

Son olarak da seçim yapabileceğiniz tel modelinin puntalı jiletli teller olacağını söyleyebiliriz. Puntalı jiletli tellerin görünümü diğer tellerle kıyaslandığında çok daha estetiktir. Aralıklı olan bir görünümü vardır ve bu aralıkların uçlarında minik jiletler vardır. Böylece herhangi birinin alana girmesinin önüne geçilecektir.

Genel olarak üretimleri aşamasında yeşil ve gri renkler kullanılmaktadır. Renklendirme aşamasında fırın boyası kullanıldığı için zamanla tellerin rengine akma, çıkma, solma gibi bir durum da olmayacaktır. Sitelerde, bahçelerde çok daha fazla kullanılır.

Jiletli tel firması puntalı teli üretme aşamasında çok titiz çalışmalıdır. Aradaki telin aralıklarının aynı olması gerekir. Aynı olmadığı zaman görüntüsünün de olumsuz şekilde etkileneceğini söyleyebiliriz. Tellerin üretim aşamasında bağlantıları klipsler kullanılarak yapılmaktadır.

Küçük jiletler ne kadar koruyabilir ki diye düşünenler için de hemen belirtelim. Jiletler küçüktür ancak yüksek düzeyde bir güvenlik sağlamaktadırlar. Herhangi birinin arazinize girmesine kesinlikle engel olmaktadır. Bu konuda içinizin rahat olmasını özellikle belirtmek isteriz.

Jiletli Tellerin Özellikleri Nelerdir?

Jiletli tel firması olarak yazımızın bu bölümünde tellerin özelliklerinden bahsetmek istiyoruz. Öncelikle jiletli tellerin ince olan demirlerden üretildiklerini söyleyebiliriz. Hem ince hem sağlam hem de kusursuz şekilde bir üretim söz konusudur.

Diğer yandan jiletli teller hava koşullarından etkilenmemektedir. Bulunduğunuz alanın iklimi nasıl olursa olsun çitlerinizi olumsuz yönde etkilemeyecektir. Üretimi esnasında fırın boyası kullanılmaktadır.

Kurulumlarının da oldukça basit olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu noktada özellikle belirtmek istediğimiz bir şey var. Kurulumu ne kadar basit olursa olsun bu konuda uzman olan birinden mutlaka yardım almanızı tavsiye ederiz. Böylece çitleriniz çok daha sağlam olacaktır.

Çitlerinizi yaptırdıktan sonra başka bir yere taşınmanız gerektiğini düşünelim. Böyle bir durum olduğu zaman kolay bir şekilde çitlerinizi sökebilirsiniz. Yine aynı kolaylıkla yeni taşındığınız yere çitlerin kurulumunu yapabilirsiniz. Bu süreçte de olumsuz şekilde etkilenmeyeceklerinden de emin olabilirsiniz. Herhangi bir şekilde zarar görmeyeceklerdir.

Çitleri yaptırdıktan sonra çok uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. UV korumalı bir yapıya sahip oldukları için güneş ışınlarından da etkilenmezler. İlk yapıldığında renkleri nasıl canlıysa daha sonradan da aynı canlılığını koruyacaklardır. Jiletli tel yaptırdıktan sonra çok fazla memnun kalacaksınız.

Jiletli Tel Fiyatları

jiletli tel firmaları

jiletli tel firmaları

Jiletli tellerin fiyatları hangi aralıktadır? Diye oldukça fazla soru almaktayız. Bu noktada sizlere fiyatlara etki eden bazı unsurlardan bahsetmek istiyoruz. Bu unsurları göz önüne aldıktan sonra size ortalama bir fiyat verilecektir.

  • Jiletli tel yaptırmak için seçtiğiniz firma,
  • Seçtiğiniz jiletli telin modeli,
  • Jiletli tel için seçtiğiniz alanın büyüklüğü,

Gibi unsurların fiyatlandırma aşamasında etkili olduğunu söyleyebiliriz. Sizin bu noktada dikkat etmeniz gereken şeyin iyi bir firma seçimi yapmak olduğunu söyleyebiliriz. Online jiletli tel firması yazıp sitemizden daha detaylı bilgi de alabilirsiniz. Hepinize çok teşekkür ederiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir