blog

Jiletli Tel Düz

jiletli tel düz

JİLETLİ TEL DÜZ

Jiletli tel düz nedir? Jiletli tel modelleri nelerdir? Jiletli tellerin özellikleri nelerdir? Jiletli teller nerelerde kullanılır? Gibi her türlü sorunuzun cevabını bu yazımızda bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Evlerde, bahçelerde veya aklınıza gelebilecek herhangi bir yerde yüksek düzeyde bir güvenlik sağlamak istediğiniz zaman kullanabileceğiniz tel sistemlerine jiletli tel denmektedir. Yapısal olarak genelde ovaldir ve halihazırda bulunan tel sistemlerinin üzerine ekleme yapılarak elde edilir.

Bahçenizde veya farklı bir mülkünüzde jiletli tel çevrili olduğunu bilen biri girmeye cesaret dahi edemeyecektir. Çünkü herhangi bir şekilde girmeye kalkıştığında her hamlesinde teller kişinin vücuduna daha fazla sarılır ve oldukça fazla zarar verir. Bu yüzden girmeye karar veren kişiler de kısa bir süre sonra vazgeçeceklerdir.

Jiletli Teller Nerelerde Kullanılmaktadır?

jiletli tel fiyatları

jiletli tel fiyatları

Jiletli tel düz yazıp kısa bir araştırma yaptığınız zaman jiletli tellerin pek çok alanda kullanıldığını göreceksiniz. Zarar verme potansiyelleri çok fazla olduğu için kullanımının yasal olup olmadığına dair pek çok soru almaktayız.

Jiletli tel yaptırmanın yasak olduğuna dair herhangi bir yasa yoktur. Dilediğiniz yere jiletli teller yaptırıp güvenliği en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Şehir merkezinden uzak olan bir yerde bir araziniz olduğunu düşünelim. Arazinin bulunduğu yerde de çok fazla insan yaşamıyor olsun. Böyle bir durumda aklınızın her an evinizde kalmaması adına gereken her türlü önlemi almanız gerekecektir. Bu önlemlerden biri de kaliteli olan jiletli tellerdir.

Genel olarak baktığımızda;

  • Sitelerde,
  • Havalimanlarında,
  • Otoparklarda,
  • Limanlarda,
  • Askeri bölgelerde,
  • Sanayi bölgelerinde,
  • Cezaevlerinde,
  • Girilmesi yasak olan yerlerde,
  • Sınır bölgelerinde

Ve daha pek çok yerde kullanabilirsiniz.

Jiletli teller bazı durumlarda dikenli tellerle karıştırılmaktadır. Dikenli teller genelde jiletli tellere oranla daha yetersizdir. Dikenli tellerin yetersiz olduğu bir durum oluştuğu zaman araya jiletli tel sistemleri girmektedir.

Jiletli Tel Modelleri Nelerdir?

Ankara jiletli tel fiyatları

Ankara jiletli tel fiyatları

Jiletli tellerin farklı modelleri bulunmaktadır. Yaptırmaya karar verdiğiniz zaman dilediğiniz modeli güvenle seçebilirsiniz. Her modelin kendine özgü pek çok özelliği vardır.

Seçim yapabileceğiniz tel modellerinden ilki helezonik yapılı olan jiletli tellerdir. Keskin uçları ve jiletli sacı olan bu tel sistemi sayesinde güvenliği en üst düzeye çıkarmanız mümkün olacaktır. Tellerin üretim aşamasında galvaniz kullanılmaktadır. Paslanmaz olan bir yapıda oldukları için de çok uzun süre boyunca kullanabilirsiniz.

Jiletli tel seçiminde bir diğer model de düz hatlara sahip olan jiletli tellerdir. Basık olan aynı zamanda da esnek bir yapıya sahip bir tel modelidir. Helezonik olan tel sistemleriyle kıyasladığımızda neredeyse aynı özelliklerde olduklarını bile söylememiz mümkün olacaktır.  Düz hatlara sahip olan jiletli teller de paslanmaz bir yapıya sahiptir. Aradan çok uzun zaman geçse bile güvenle kullanabileceğiniz bir modeldir.

Son olarak da sizlere puntalı jiletli tellerden bahsetmek istiyoruz. Helezon ve düz hatlı jiletli tellerden daha farklı olduklarını söyleyebiliriz. Oldukça şık olan bir görünümü vardır. Puntalı olan jiletli tellerin aralıkları eşit ve çok da simetriktir. Teller yapısal olarak güvenliği en üst düzeye çıkarmaya çalıştığı için köşelerinde küçük jiletler bulunmaktadır. Böylece farklı birinin araziye tırmanmasının da önüne geçilmiş olur.

Dilerseniz yeşil dilerseniz gri dilerseniz de farklı bir renkte yaptırmanız mümkündür. boyanma aşamasında fırın boyası kullanılmaktadır. Sitelerde, bahçelerinizde, parklarda ve daha pek çok yerde kullanılmaktadır.

Genel olarak baktığımızda, özel mülke sahip olan kişilerin daha fazla tercih ettiğini görebiliriz. Göz korkutan bir yapıya sahip olduğu için mülke girmenin de önüne geçilmiş olunmaktadır. Zaman geçtikçe paslanmazlar ve oksitlenmezler. Yaptırdıktan sonra çok uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Hiçbir sorun yaşamazsınız. Jiletli tel düz yaptırmaya karar verdiğiniz zaman bunlardan herhangi bir modeli seçebilirsiniz.

Jiletli Tellerin Özellikleri Nelerdir?

Jiletli teller yapısal olarak incedir. Zaman geçtikçe paslanmazlar. Dört mevsim boyunca sorunsuz bir şekilde hava olaylarından etkilenmeden kullanabilirsiniz. UV korumalı yapısı olduğu için güneşten etkilenmeleri de söz konusu değildir.

Kurulum aşaması da çok kolay olmakla beraber uzman birinden mutlaka yardım almanız gerekmektedir. Tellerinizi yaptırdıktan sonra taşınmanız gibi bir durum olduğunda kolayca sökebilir ve yeni taşındığınız yere monte edebilirsiniz.

Aklınıza takılan herhangi bir soru olduğunda dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda online jiletli tel düz siparişi vermeniz de mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir