blog

Jiletli Tel Döşeme

jiletli tel döşeme

JİLETLİ TEL DÖŞEME

Jiletli tel döşeme nedir? Jiletli telin özellikleri nelerdir? Jiletli tel fiyatları nelerdir? Jiletli telin kullanım alanları nelerdir? Gibi her türlü sorunuzun cevabına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Jiletli tel genel olarak özel mülkü olan kişilerin, özel mülklerine koruma sağlamak amacıyla yaptırdığı tel sistemleridir. Tel sistemleri yüksek bir güvenlik sağladığı için, özel mülklerinize herhangi birinin girmesi de mümkün değildir.

Süreç çok uzun sürebilir, bu yüzden yaptırmak istemiyorum diye düşünenler varsa sürecin gayet kolay işlediğini söylememiz mümkündür.

Jiletli Tellerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Jiletli tel kullanmak istediğiniz zaman, pek çok yerde kullanılabildiğini siz de göreceksiniz. Aklınıza gelebilecek her türlü yere tel yaptırmanız mümkündür.

 • Bahçelerinizde,
 • Arazilerinizde,
 • Tarlalarınızda,
 • Havalimanlarında,
 • Otoparklarda,
 • Sanayi bölgelerinde,
 • Limanlarda,
 • Askeri bölgelerde,
 • Girilmesi yasak olan yerlerde,
 • Yüksek korumalı olan cezaevlerinde

Ve daha pek çok yerde jiletli telleri kullanmanız mümkündür. Jiletli tel yaptırmak yasak değil yasaldır.

Jiletli Tellerin Uygulanma Aşaması

jiletli tel montajı jiletli tel montajı

Jiletli tel döşeme uygulamasının gayet basit ve hızlı olan bir süreç olduğunu da söylemek isteriz. Öncelikle halihazırda olan bir çitinizin veya korkuluğunuzun boyutuna uygun olan bir tel seçimi yapmanız gerekmektedir. Bunun için gerekli olan ölçüler de firmamız tarafından alınacaktır.

Daha sonrasında ne düzeyde bir koruma sağlamak istediğinizi belirtip, bunu ekibe de söylemeniz gerekmektedir. Teliniz ne kadar kalınlıkta olacak, telinizin ölçüleri ne olacak, hangi modelde olacak? Gibi her türlü detayı ekibe iletmeniz gerekmektedir.

Ayarlandıktan sonra çitlerin üzerine jiletli telin eklemesi yapılacaktır. V şeklinde olan direkler de bu süreçte gereklidir. Böylece kolay bir şekilde sürecin tamamlanması söz konusu olacaktır.

Jiletli Tellerin Özellikleri

Jiletli teller, ilk olarak ince olan tellerden oluşmaktadır. Yapımı kaliteli olduğu için zamanla herhangi bir aşınma ve paslanma durumu da söz konusu olmayacaktır. Caydırıcılık düzeyi sayesinde de yapısı keskindir.

Hangi hava koşulu olursa olsun hava koşullarından herhangi bir şekilde etkilenmemektedir. UV korumalı yapısı sayesinde güneş ışınlarından da etkilenmez. Uzun yıllar boyunca en ufak bir sorun yaşamadan tellerinizi kullanmanız mümkündür.

Tellerinizi yaptırdıktan sonra taşınmanız gerektiğini düşünelim. Böyle bir durum ortaya çıktığı zaman kolay bir şekilde tellerinizi sökebilir ve yeni taşındığınız yere herhangi bir sorun çıkmadan takabilirsiniz.

Yapım aşamasında fırın boyası kullanıldığı için tellerin renginde herhangi bir çıkma, akma, solma gibi bir durum da olmayacaktır. Yaptırdıktan sonra çok memnun kalacağınızı da ayrıca belirtmek isteriz.

Jiletli Tel Fiyat Aralığı

jietli tel fiyatları

jietli tel fiyatları

Jiletli tel döşeme yaptırılırken öncelikli olan şeylerden biri de fiyatlardır. Fiyatların belirlenme aşamasında ortaya çıkan etkenlerin neler olduğundan yazımızın bu kısmında bahsedeceğiz.

Jiletli tellerin üretim aşaması kolay olsa da oldukça titiz çalışılması gerekmektedir. Aynı zamanda işinde profesyonel olan birinden yardım almanız, tellerinizi çok daha uzun yıllar boyunca kullanmanıza olanak sağlayacaktır.

Teli yaptırmak istediğiniz zeminin yapısı çok önemlidir. Normalde teller 2 gün içerisinde yaptırılır ancak önceden kurulu olan bir tel sisteminiz yoksa bu çok daha uzun sürecektir. Yapılan işçilik, zeminin zorluğu gibi unsurlar, fiyatların belirlenmesinde oldukça etkilidir diyebiliriz.

Jiletli tellerin;

 • Puntalı,
 • Helezon yapılı,
 • Düz hatlı

Olmak üzere çeşitleri vardır. Seçtiğiniz her modelin farklı özellikleri olduğu için fiyatları da farklılık göstermektedir. Fiyatların belirlenmesinde etkili olan bir diğer unsur da telllerin kalınlığı veya inceliğidir.

Seçtiğiniz firma da sizlere farklı fiyat seçenekleri sunabilmektedir. A firması puntalı jiletli teli daha uyguna satarken B firması daha pahalıya satabilir. Bu sebeple de tel yaptırmak istediğiniz zaman çok iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Hem iyi olan hem uygun fiyatlı olan hem de kaliteli ürünler üreten bir firmayla çalışmanız, çok daha yerinde olacaktır. Bazı dönemlerde firmalar çeşitli indirimler de yapmaktadır. O indirimlere denk geldiğiniz zaman da normalden çok daha uygun fiyatlara tel sahibi olabilirsiniz.

Teli yaptırmak istediğiniz alanın büyüklüğü de son olarak fiyatların belirlenmesinde etkilidir diyebiliriz. Çok daha büyük olan bir alana tel yaptırmak için daha fazla ücret ödemeniz gerekmektedir. Aklınıza takılan her türlü sorunuzun cevabını bize ulaşarak alabilirsiniz. Aynı zamanda online jiletli tel döşeme  siparişi vermeniz de mümkündür. Telfence firmamızı tercih ettiğiniz için hepinize çok teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir