blog

Jiletli Tel Çit Uygulama

jiletli tel uygulama

JİLETLİ TEL ÇİT UYGULAMA

Jiletli tel çit uygulama işlemi, özellikle de yüksek güvenlik sağlanmak istenen yerler için kullanılmaktadır. Özel mülkünüze jiletli tel işlemini yaptırdıktan sonra her an gönül rahatlığıyla hayatınıza devam edebilirsiniz.

Özel bir mülkünüzde sınırları belirlerken, farklı birinin arazinize girmesinin önüne geçmek isterseniz, mutlaka yaptırmanız gereken bir tel modelidir. Tellerin köşelerinde küçük jiletler bulunur ve böylece tırmanma işleminin de önüne geçilmesi sağlanmaktadır.

Herhangi bir şekilde arazinize birinin girmeye cesaret ettiğini düşünelim. Böyle bir durum söz konusu olduğunda, kişi jiletli tellere dolanacaktır. Aynı zamanda her hareketinde tel sistemi kişiye daha fazla dolanır ve daha fazla zarar görür. Farklı birinin yardımı olmadan da oradan kurtulması mümkün olmamaktadır.

Bu kadar çok zarar verme potansiyeli olması sebebiyle de arazinize girilmesi neredeyse imkansızdır. Bazı durumlarda dikenli tellerle karıştırılabilmektedir. İkisinin farkı nedir diye soracak olursanız jiletli tellerin dikenli tellere oranla daha yüksek düzeyde güvenlik sağladığını söyleyebiliriz. Bir diğer ifade ile dikenli teller alanda yetersiz kaldığı zaman devreye jiletli teller girmektedir. Jiletli teller, yapısal olarak çok daha keskin olan tellerdir. Bu sebeple de dikenli tellere oranla zarar verme potansiyelleri de çok daha yüksektir.

Farklı modellere sahip olan bu tel sistemleri, alanda bulunan tel çitlerin üzerine ekleme yapılarak oluşturulmaktadır. Böylece zarar verme potansiyelleri de artmaktadır.

Jiletli Teller ve Bu Tellerin Modelleri

Jiletli tel çit uygulama yapmak istediğiniz zaman farklı modellerle karşılaşacaksınız. Herhangi birinin arazinize asla girmemesini istediğiniz zaman, başvuracağınız yöntem direkt olarak jiletli tel sistemleridir.

Tel modellerinden ilki, düz hatlı olan jiletli tel sistemleridir. İnce olan bir sıra şeklinde üretimleri söz konusudur. Renk olarak genelde gri renk tercih edilse de farklı bir renkte üretilmesini de talep edebilirsiniz. İnce demirlerden üretildikleri için oldukça kusursuz olan bir görünüme sahiplerdir. Zamanla aşınmaz ve paslanmazlar. Üretimleri aşamasında fırın boyası kullanıldığı için aradan zaman geçse de tellerde herhangi bir aşınma, renklerinin gitmesi gibi bir durum yaşanmamaktadır.

Bir diğer model ise helezon olan jiletli tellerdir. Oldukça keskin uçlara sahip olan bu tel sistemlerinin zarar verme potansiyellerinin oldukça yüksek olduğunu söylememiz mümkün olacaktır. Yay şeklinde üretilmektedirler. Düz hatlılar esnek olarak üretilir.

Son olarak da puntalı modelleri bulunur. Puntalı olan teller, daha şık olan bir görünüme sahiplerdir. Aralıklı olan harika bir yapıları vardır. Yaptırdıktan sonra eskisiyle kıyasladığınız zaman, oldukça şık bir görünüm elde ettiğinizi bizzat fark edeceksiniz.

Jiletli tellerin modelleri, sizlere bahsettiğimiz şekillerdedir. Tel yaptırmaya karar verdiğiniz zaman, hangi modeli seçeceğinize de karar verebilirsiniz. Bu noktada ekip arkadaşlarımızdan da gerekli desteği almanız mümkündür.

Jiletli Teller Nerelerde Kullanılmaktadır?

Güvenlik konusunu en yüksek düzeye çıkaran ve caydırıcılığı en yüksek düzeyde olan jiletli tellerin pek çok kullanım alanı vardır. Bu noktada zarar verme potansiyelleri yüksek düzeyde olduğu için yapımının yasal olup olmadığına dair sorular sorulmaktadır. Jiletli tel yapımı yasaldır. Kullanmak istediğiniz her yerde bu tel sistemlerini kullanabilirsiniz.

 • Evlerinizde,
 • Bahçelerinizde,
 • Arazilerinizde,
 • Tarlalarda
 • Sınır bölgelerinde,
 • Askeri olan yerlerde,
 • Havalimanlarında,
 • Girilmesi yasak olan yerlerde,
 • Otoparklarda

Ve daha pek çok yerde bu tel sistemlerini kullanabilirsiniz. Yaptırdıktan sonra keşke daha önce yaptırsaydım diyeceğinizden de emin olabilirsiniz. Tellerin oldukça mükemmel yapıları vardır ve sizlere çok uzun yıllar boyunca kullanma olanağı sağlamaktadır.

Jiletli Tellerin Fiyat Aralığı

Jiletli tel yaptırmak istediğiniz zaman sizlere ekip arkadaşlarımız tarafından çok daha detaylı bir bilgi verilecektir. Ancak bu noktada da sizleri bu konuda bilgilendirmek isteriz. Öncelikle somut bir fiyat vermemiz mümkün değildir. Çeşitli kriterler göz önünde bulundurulduktan sonra sizlere ortalama bir fiyat çıkarılması mümkün olacaktır.

 • Tel yaptırmak istediğiniz alanın genişliği,
 • Arazinin yapısal özellikleri,
 • Seçtiğiniz tel modeli,
 • Seçtiğiniz telin kalınlığı,
 • Seçtiğiniz firma

Gibi pek çok unsur fiyatların belirlenme aşamasında etkili olan unsurlardandır. Bütün bu unsurları göz önünde bulundurduktan sonra sizlere ortalama ola bir fiyat verilecektir. Aklınıza takılan herhangi bir soru olduğundan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda online jiletli tel çit uygulama yazıp firmamızdan sipariş de verebilirsiniz. Hepinize çok teşekkür ederiz.

 

Ankara jiletli tel uygulama-Ostim jiletli tel uygulama