blog

Jiletli Tel Çit Fiyatları

Jiletli Tel Çit Fiyatları

JİLETLİ TEL ÇİT FİYATLARI

Jiletli tel çit fiyatları çeşitli değişkenlere göre değişiklik göstermektedir. Jiletli teller ve fiyatları belirleyen unsurlar hakkında bilgi almak için en doğru yerde olduğunuzu belirtmek isteriz.

Belirli bir özel bir mülkünüzün veya bir alanın güvenliğini en yüksek düzeyde sağlamak için yaptıracağınız tel sistemlerine jiletli tel denmektedir. Yaptıracağınız alanın etrafında genelde halihazırda olan bir tel sistemi olmaktadır. Genel olarak bu tel sistemleri de panel çitler olmaktadır. Onların üzerine eklenerek ortaya jiletli teller çıkmaktadır.

Bir arazinizin etrafında jiletli tel çevrili olduğunu bilen biri, o araziye girmeye cesaret dahi edemeyecektir. Göz korkutan  aynı zamanda caydırıcı olan bir yapısı vardır. Zarar verme potansiyeli de oldukça fazla olduğu için, arazinize herhangi birinin gireceği varsa da bu isteğinden hemen vazgeçecektir.

Jiletli tellerin zarar verme potansiyellerinin bu kadar yüksek olması da akla tek bir soruyu getirmektedir. Jiletli tel kullanmak yasak mıdır? Bu oldukça sık aldığımız sorulardan biridir. Bu sorunuzun cevabını da bu yazımızda vermek isteriz. Jiletli teller tamamen yasaldır. Yaptırmak istediğiniz herhangi bir mülkünüz var ise gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz.

Jiletli Teller Nerelerde Kullanılmaktadır?

Jiletli tel yaptırmaya karar verdiğiniz zaman, bakacağınız şeylerden ilki jiletli tellerin kullanım alanları olacaktır. Oldukça fazla olduğunu şimdiden belirtmek isteriz. Aklınıza gelebilecek hemen her yerde jiletli telleri kullanabilir ve güvenlik sağlayabilirsiniz. Genel olarak bir baktığımız zaman;

 • Bahçelerde,
 • Arazilerde,
 • Tarlalarda,
 • Sitelerde,
 • Yazlıklarda,
 • Havalimanlarında,
 • Limanlarda,
 • Askeri olan bölgelerde,
 • Sınırlarda,
 • Sanayi bölgelerinde,
 • Girilmesi yasak olan yerlerde,
 • Cezaevlerinde

Ve daha pek çok yerde kullanılmaktadır. Yüksek güvenlik sağlaması nedeniyle, jiletli tellere olan rağbetin oldukça fazla olduğunu söylememiz mümkün olacaktır.

Jiletli Tellerin Ne Gibi Özellikleri Vardır?

Jiletli tel çit fiyatları hakkında araştırma yaparken tellerin pek çok özelliğiyle karşılaşmanız da mümkün olacaktır. Halihazırda aklınızda jiletli tel yaptırmak gibi bir fikir yoksa da bu yazımızı okuduktan sonra ani bir kararla özel mülklerinize jiletli tel yaptırmanız mümkün olabilmektedir.

Jiletli teller, yapısal olarak ince tellidir. İnce telli olması sizlere sağlam olmadığını düşündürmesin. Aksine kaliteli bir şekilde üretildiği için oldukça sağlam yapılı olan bir üründür. üretim aşamasında kaliteli ürünler kullanıldığı için ve sıcak daldırma yöntemi kullanıldığı için aradan ne kadar zaman geçerse geçsin;

 • Telleriniz paslanmaz,
 • Telleriniz aşınmaz,
 • Tellerinizin boyası dökülmez,
 • Tellerinizde oksitlenme gibi bir durum meydana gelmez

Yapısal olarak bir diğer özelliği de keskin olmasıdır. Keskin olduğu için de zarar verme potansiyeli buna paralel şekilde oldukça fazladır. Hava koşullarından etkilenmeyen harika bir yapısı vardır. Ben bahçeme tel yaptırmak istiyorum ama hava burada genelde bozuk oluyor gibi bir düşünceniz varsa, bu düşüncenizden bir an önce vazgeçebilirsiniz.

UV korumalı bir yapısı olduğu için güneş ışınlarından da etkilenmemektedir. Teller bir baktığınız zaman göz korkutmaktadır. Bu sebeple de alana girilmesini de engellemiş olursunuz. Oldukça uzun ömürlü olduğunu da söylememiz mümkün olacaktır.

Tel yaptırdıktan sonra ani bir kararla taşınmaya karar verdiğinizi düşünelim. Böyle bir durum söz konusu olduğu zaman, telleri gayet kolay bir şekilde sökebilir ve yeni taşındığınız yere tekrardan monte edebilirsiniz.

Kurulum aşaması da gayet kolaydır. Yine de bu noktada uzman olan birinden yardım alırsanız çok daha iyi olacaktır. Üretim aşamasında fırın boyası kullanılmaktadır. Gördüğünüz gibi tellerin cezbedici olan pek çok özelliği bulunmaktadır. Bir an önce arazinize yaptırmak için harekete geçmenizi tavsiye ederiz.

Jiletli Tel Çitlerin Fiyatları

Jiletli tel çit fiyatları pek çok kriterden etkilenmektedir. Bu kriterlerin neler olduğundan hemen sizlere bahsetmek istiyoruz. Öncelikle jiletli tellerin farklı modelleri bulunmaktadır. Her modelin de kendine göre özellikleri vardır. Bu sebeple de her model farklı fiyatlara sahiptir.

Diğer yandan seçtiğiniz tellerin kalınlığı, seçtiğiniz arazinin büyüklüğü, seçtiğiniz telin rengi, seçim yaptığınız firma gibi pek çok özelliğin fiyatları belirleme aşamasında oldukça etkili olduklarını söylememiz mümkün olacaktır.

Tel yaptırmak, sanılanın aksine ekstra uzun olan bir süreç değildir. Oldukça kısa bir sürede, harika yapıda tellere sahip olmanız mümkündür. Farklı bir sorunuz olduğunda, bizimle dilediğiniz an iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda online jiletli tel çit fiyatları yazıp sitemize göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir