blog

Jiletli Tel Çekme

Jiletli Tel Çekme

JİİLETLİ TEL ÇEKME

Jiletli tel çekme özellikle de günümüzde oldukça sık tercih edilmektedir. Güvenliği sağlama konusunda üst düzey hizmet veren bu tel sistemleri sayesinde artık özel mülkleriniz tam anlamıyla koruma altında olacaktır.

Panel çit tellerinin üst kısımlarına eklenerek hem çit üzerinden atlama da engellenmiş olur hem de alanlarınızda yüksek düzeyde bir koruma sağlanmış olur. Herhangi biri tel çektirdiğiniz bölgeye girmeye cesaret ettiğinde, etrafında jiletli tellerin olduğunu fark edip bu isteğinden vazgeçecektir.

Dikenli tellerle genel olarak karıştırılan jiletli tel sistemleri, çok daha yüksek bir koruma sağlar ve caydırıcılık düzeyi daha yüksektir. Aynı zamanda herhangi biri dikenli tellere dolandığında kendi başına kurtulabilirken jiletli tellere dolanan biri farklı birinden yardım almadan bu tellerde kurtulamamaktadır.

Kullanım amacınızı belirledikten sonra bizimle iletişime geçip en kısa sürede tellerinizin yaptırılmasını sağlayabilirsiniz. Yaptırdıktan sonra çok memnun kalacaksınız. Her an içiniz rahat edecek. Arazilerinizin güvende olduğunun her an farkında olacaksınız diyebiliriz.

Jiletli Tellerin Çeşitleri Nelerdir?

Jiletli tel çekme işlemi yapılmadan önce bu tellerin çeşitleri araştırılmaktadır. Birkaç model olduğu için evinize veya arazinize uygun olan modeli seçebilmeniz de gayet mümkündür.

Bunlardan ilki helezon olan jiletli tellerdir. Oldukça keskin uçları olan bu tel sistemi bahçeniz yabancılara karşı korumaktadır. Üretim aşamasında galvaniz kullanılmaktadır. Galvaniz kullanıldığı için de yaptırdıktan sonra üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin tellerinizde herhangi bir paslanma, oksitlenme, zarar görme, renginin solması, çıkması gibi bir durum olmayacaktır.

Seçim yapabileceğiniz modellerden bir diğeri ise düz hatlara sahip olan jiletli tellerdir. Helezon jiletli tellerle oldukça benzerlik gösterdiğini söyleyebiliriz. Basık olan ve bununla beraber oldukça esnek bir yapısı vardır. üretim aşamasında galvaniz kullanıldığı için oldukça sağlam bir yapıya sahiptir. Uçları keskin olduğu için, araziye girilmesine engel olan harika bir yapısı vardır.

Son olarak da tercih edebileceğiniz tel modelinin puntalı olan jiletli teller olduğunu söylememiz mümkün olacaktır. Puntalı jiletli tellerin dekoratif olan harika bir yapıları bulunmaktadır. Aralıklı yapıları vardır ve bu aralıklı yapıların uçlarında da jiletler vardır. Böylece herhangi birinin tırmanmasının da önüne geçilmiş olmaktadır.

Puntalı olan tellerin üretim aşamasında fırın boyası kullanılmaktadır. Hem renginin hem de yapısının bozulmaması adına fırın boyaları en doğru seçimdir diyebiliriz. Genel olarak tercih edilen renkleri de gri ve yeşildir. Oldukça göz korkutucu olan bir yapıları vardır. Aldığı darbeler nedeniyle kırılabilmesi veya bükülmesi neredeyse imkansızdır diyebiliriz.

Sizlere belirtmiş olduğumuz tel modellerini kullanım amacınıza uygun olarak ve istekleriniz doğrultusunda seçebilirsiniz. Bu kadar çok caydırıcı olması ve korkutucu olması sebebiyle genel olarak yaptırılmaktan çekinilebilmektedir. Ancak dilediğiniz yere yptırabileceğinizi tekrardan belirtmek isteriz.

Jiletli Teller Nerelerde Kullanılmaktadır?

Jiletli tel çekme yapabileceğiniz yer sayısının oldukça fazla olduğunu söyleyebiliriz. Aklınıza gelebilecek hemen her yerde güvenliği yüksek bir düzeye çıkarmak amacıyla bu tel sistemlerini tercih edebilirsiniz. Sizlere birkaç örnek vermek isteriz.

  • Bahçelerinizde,
  • Arazilerinizde,
  • Tarlalarınızda,
  • Sanayi bölgelerinde,
  • Girilmesi yasak olan yerlerde,
  • Cezaevlerinde,
  • Havalimanlarında,
  • Otoparklarda,

Ve aklınıza gelebilecek daha pek çok yerde jiletli telleri kullanabileceğinizi belirtmek isteriz. Yaptırdıktan sonra sürekli bakım yapmanıza veya bakımına maliyet ayırmanıza da gerek yoktur. Çok uzun yıllar boyunca güvenle kullanabilirsiniz.

Jiletli Teller Bünyesinde Ne Gibi Özellikler Barındırmaktadır?

Jiletli tellerin pek çok özelliği vardır. Bu özelliklerin ne kadar fazla olduğunu gördüğünüzde siz de şaşıracaksınız.

İlk olarak tellerinin yapısı incedir. Galvaniz kullanıldığı için uzun yıllar kullanmanıza olanak veren sağlam yapıları vardır. Keskin bir yapıları olduğu için göz korkutucudurlar. Güneşin zararlı ışınlarından herhangi  bir şekilde etkilenmezler. Aynı zamanda hava koşullarından da etkilenmezler.

Yaptırdıktan sonra çok uzun yıllar boyunca kullanmanıza olanak sağlarlar. Montaj ettikten sonra farklı bir yere taşınmanız söz konusu olduğunda da kolay bir şekilde sökebilir ve yeni taşındığınız yere monte edebilirsiniz. Kurulum aşamasının da çok kolay olduğunu söylememiz mümkündür. Ancak uzman olan birinden yardım almanızı tavsiye ederiz.

Aklınıza takılan sorularınızın cevabını almak için bizimle dilediğiniz an iletişime geçebilirsiniz. Ya da direkt olarak online jiletli tel çekme siparişi de verebilirsiniz.