blog

Tel Bahçe Çiti

Tel Bahçe Çiti

TEL BAHÇE ÇİTİ

Tel bahçe çiti nedir? Bahçe çitlerinin kurulumu uzmanlık gerektirir mi? Bahçe çitleri nerelerde kullanılır? Bahçe çitlerinin özellikleri nelerdir? Fiyat aralığı nedir? Gibi her türlü sorunuzun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bahçelerinizde ve özel mülklerinizde koruma ve güvenlik sağlayan, bunları sağlarken şık bir görünüm de sunan çit sistemlerine tel çit denmektedir. Pek çok alanda kullanılan bu tel sistemlerine olan talep de her geçen gün artış göstermektedir.

Yaptırmaya karar verdiğiniz zaman süreç çok hızlı şekilde ilerlemektedir. Kurulum aşamasında teknik detayları bildikleri için uzman olan birinden yardım almanız çok daha yerinde olacaktır. Örneğin zemin sürecinde veya daha sonrasında önlem almanız gereken bir durum olabilir. Diğer yandan kurulum esnasında teknik bilgilere ihtiyacınız olan anlar da olabilir. Bu tarz durumlar için uzman desteği oldukça önemlidir. Siz de kurulum işlemlerinden anlıyor olabilirsiniz. Ancak sizlere bahsettiğimiz uzmanların bu işi yıllardır yapan, işinde profesyonelleşmiş olan kişiler olduğunu söylemeliyiz.

Gün içerisinde pek çok farklı yere kurulum yapan firmalar, kurulum aşamasında gerekli olan her türlü donanıma sahip bir şekilde evinize geleceklerdir. Bu sebeple de koşulsuz güvenebilirsiniz.

Tel Bahçe Çitlerinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Tel bahçe çiti yaptırmaya karar verdiğiniz zaman oldukça fazla kullanım alanı olduğunu göreceksiniz. Bu kullanım alanlarının fazlalığı sizi şaşırtabilir. Her geçen gün kullanım alanlarına yenilerinin eklendiğini de söyleyebiliriz.

 • Sitelerde,
 • Villalarda,
 • Okullarda,
 • Parklarda,
 • Bahçelerde,
 • Havuzların çevresinde,
 • Otellerde
 • Yolların kenarlarında
 • Sanayi bölgelerinde

Ve daha pek çok yerde tellerin kullanımı mümkündür. Hatta bazı durumlarda tel kullanımının zorunlu olduğu anlar da olabilmektedir. Örneğin bir evcil hayvanınız olduğunu düşünelim. Bu evcil hayvanınızı özellikle de siz evde değilken dışarıdan gelebilecek olan tehlikelere karşı korumak için bahçenize çit yaptırabilirsiniz. Böylece evde değilken de aklınız evde kalmayacaktır.

Bahçe Çitlerinin Özellikleri Nelerdir?

Tel bahçe çiti özelliklerini saymakla bitiremeyiz. Öncelikle pek çok tel modeli vardır ve her modelin de kendine göre özellikleri bulunmaktadır. Siz kullanım amacınızı en iyi şekilde belirledikten sonra ekip arkadaşlarımızın da yardımıyla bir model seçebilirsiniz. Peki ya bu seçebileceğiniz modellerden nelerdir?

 • Kafes bahçe telleri,
 • Panel çitler,
 • Çim çitler,
 • Jiletli teller,
 • Dikenli teller
 • Elektrikli teller,
 • Ahşap çitler
 • Kümes bahçe telleri
 • PVC kaplı teller

Gibi pek çok tel modeli seçmeniz mümkündür. Seçtiğiniz tel modellerinin her birinin kendine göre çeşitli özellikleri bulunmaktadır. Biz size hepsinde olan genel özelliklerden bahsetmek istiyoruz.

İlk olarak tel sistemlerinin hava koşullarından etkilenmediklerini belirtmek isteriz. Hava yağmurlu, çamurlu demeden nasıl olursa olsun çitlerin herhangi bir şekilde zarar görmesi mümkün değildir.

Tellerin kalınlığına ve inceliğine, tel aralıklarının nasıl olacağına da siz karar verebilirsiniz. Öncelikli amacınız mahremiyet sağlamaksa daha dar aralıklı şekilde teller yapabilirsiniz. Ancak böyle bir düşünceniz yoksa geniş aralıklı olan teller de tercih edebilirsiniz.

Tellerin üretim aşamasında sıcak daldırma yöntemi kullanılmaktadır. Bu sebeple de tellerinizde zamanla aşınma, paslanma, oksitlenme gibi bir durumun olması söz konusu olmayacaktır.

Çit yaptırma aşamasında dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. özellikle de şehirden uzak olan bir arazinizin etrafını telle çevirdiğinizi düşünelim. Böyle bir durum olduğu zaman yapmanız gereken şeylerden en önemlisi kilidin oldukça sağlam olmasıdır. Aynı zamanda tırmanmanın da önüne geçmek adına üst kısımlara jiletli tel eklemesi de yapabilirsiniz. Zaten arazinizin etrafının jiletli tel ile çevrili olduğunu bilen biri, arazinize girmeye cesaret dahi edemeyecektir.

Tel Bahçe Çitleri Fiyatları

Son olarak da yazımızın bu kısmında sizlere tel çitlerin fiyatlarından bahsetmek istiyoruz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli şey hem uygun fiyatlar sunup hem de kaliteli bir üretim sağlayan bir firmayla çalışmak olacaktır. Böyle bir firmayla çalıştığınız zaman sonrasında da herhangi bir sorun yaşamanız mümkün olmayacaktır. Tellerinizi uzun yıllar boyunca kullanım olanağı elde etmiş olursunuz.

Tel yaptırmak istediğiniz alanın genişliğinden yaptırmak istediğiniz telin kalınlığına kadar pek çok unsurun fiyatların belirlenmesinde etkili olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda seçtiğiniz telin modeli de fiyatların belirlenmesinde etkilidir.

Aklınıza takılan herhangi bir soru olduğu zaman dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda online tel bahçe çiti siparişi de verebilirsiniz.