blog

Dikenli Tel Fiyatları

Dikenli Tel Fiyatları

Dikenli Tel Fiyatları

Dikenli tel fiyatları ve dikenli tel hakkında merak ettikleriniz için en doğru yerde olduğunuzu belirtmek isteriz. Telfence firması olarak size her konuda yardım etmek için her an hazırız.

Dikenli teller, kabloya benzeyen tellerdir. Diğer tellerle kıyaslandığında çok daha uzun şekilde kullanılabildiğini söylememiz mümkündür. Tellerin kullanım alanı da gayet geniştir. Ham maddesi bakır ve demir olan dikenli telleri, yüksek güvenlik sağlamak amacıyla her an kullanabilmeniz mümkündür.

Ham maddesi demir olan teller, daha uzun ömürlü olmaktadır. Aynı zamanda da çok daha dayanıklıdırlar. Paslanmaz çelikten üretildikleri için sağlık açısından da bir sorun teşkil etmemektedirler.

Evinize, bahçenize veya herhangi özel bir mülkünüze dikenli tel yaptırmak istiyorsanız, esas amacınız güvenliği sağlamak olmalıdır. Müşterilerimiz dikenli telleri dekorasyon amaçlı değil, yüksek güvenlik sağlama amacıyla tercih etmektedirler.

Dikenli Tellerin Özellikleri Nelerdir?

Dikenli tellerin, sizi cezbedecek pek çok özelliği bulunmaktadır. Hemen sizlere bu özelliklerin neler olduğundan bahsetmek istiyoruz.

 • Renkleri genelde gri veya yeşildir,
 • Montajının uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir,
 • Dilerseniz tekli olarak dilerseniz de direkli şekilde tel çektirebilmeniz mümkündür,
 • Dikenli tellerin aralıklarını da siz belirleyebilirsiniz,
 • Sağlam ve dayanıklıdırlar,
 • Herhangi bir paslanma durumu olmayacaktır,
 • Uzun ömürlüdürler

Bunlar ve daha pek çok özelliği, dikenli teller için söylememiz mümkün olacaktır. Oldukça yüksek güvenlik önlemi sağladığı için, evinize uzakta olan bir yere dikenli tel çektirdiğinizde, gönül rahatlığıyla evinize dönmenizi tavsiye edebiliriz.

Bahçenizin veya tarlanızın hiç fark etmez, etrafının dikenli tellerle çevrili olduğunu bilen kişiler, mülkünüze girmeye teşebbüs etmeyecektir. Özelliklerinde de bahsettiğimiz gibi telleri online alışveriş sitemizden de sipariş verseniz, mutlaka uzman birinin takması gerekmektedir. Aksi takdirde ciddi yaralanmalarla karşılaşmanız söz konusu olacaktır.

Dikenli teller yüksek güvenlik sağlayan tellerdir. Genel olarak jiletli tellerle de karıştırılabilmektedir. Jiletli tel, dikenli telden çok daha yüksek güvenlik sağlar. Jiletli telin, birine zarar vermesi daha yüksek bir ihtimaldir. Güvenlik amacıyla tel yaptırmak istediğinizde, yüksek bir güvenlik sağlamak için bu iki türü seçebilirsiniz.

Özellikle de değerli eşyalarınızın olduğu, evinizden uzakta olan mülklerinizi tam anlamıyla korumak isterseniz, mutlaka bu telleri tercih etmelisiniz.

Dikenli Tellerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Dikenli tel fiyatları diye araştırma yaptığınızda, göreceğiniz ilk şeylerden biri, bahçenize tel yaptırmak istediğinizde, öncelikli amacınızın ne olduğu olacaktır.

Yüksek bir güvenlik mi sağlamak istiyorsunuz? Ortalama bir şeyler işinizi görür mü? Amacınız mahremiyet sağlamak mı? Dekoratif amaçlı bir şeyler mi düşünüyorsunuz? Hem dekoratif olsun hem de güvenliğimi sağlasın diye mi düşünüyorsunuz? Bu sorulara tam anlamıyla bir cevap verip, tel modelinizi seçebilirsiniz.

Seçiminizi dikenli telden yana kullandıysanız, amacınız sınır belirlemek ve yüksek bir güvenlik sağlamaktır.

 • Parklarda,
 • Bahçelerinizi korumak için,
 • Yolların kenarlarında,
 • Sitelerde,
 • Villalarda,
 • Sanayi bölgelerinde,
 • Askeri bölgelerde,
 • Özel mülklerde

Ve daha pek çok yerde dikenli tel kullanılmaktadır. Tel taktırdığınız zaman, olabilecek tüm eylemlere karşı, karşı tarafı yıldırmış olacaksınız. Caydırıcı bir özelliği olduğunu söylememiz gayet mümkündür. Oldukça sık tercih edilen bir tel türüdür çünkü amacına en iyi şekilde hizmet etmektedir.

Dikenli Tel Fiyatları Hangi Aralıktadır?

Dikenli tel fiyatları diye bir arama yaptığınız zaman, fiyatları şu adı altında bir rakam görmeniz söz konusu olmayacaktır. Her şeyde olduğu gibi tellerin fiyatlarında da fiyatı etkileyen bazı unsurlar bulunmaktadır. Telfence olarak sizlere bu unsurlardan kısaca bahsetmek isteriz. böylece sizler de aklınızda herhangi bir şey varsa, daha somut bir hale getirebilirsiniz.

Kullandığınız telin ölçüleri fiyatları etkileyen unsurlardan biridir. Oldukça büyük bir araziniz varsa ve etrafını dikenli telle çevirmek istiyorsanız, daha yüksek bir rakam ödemeniz daha olası bir durumdur. Diğer yandan park ve bahçe gibi daha küçük alanlar için ortalama bir fiyat ödersiniz.

Seçtiğiniz telin kalitesi de fiyatları etkilemektedir. Daha kaliteli bir tel seçimi yapmanız demek, teli uzun süreler kullanmanız demektir. Ortalama kaliteye sahip bir tele göre yüksek kalite bir tele daha fazla fiyat ödesiniz.

Seçtiğiniz telin yapımında paslanmaz çelik kullanıldıysa, tel paslanmadan daha dayanıklı şekilde olacağı için, bu unsur da fiyatları etkileyecektir. Son olarak da telin oranları fiyatı etkiler.

Aklınıza takılan farklı bir soru olduğunda Telfence firmamızla dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Şimdiden teşekkür ederiz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir