blog

Çok Amaçlı Spor Saha İmalatı

çok amaçlı spor saha imalatı

ÇOK AMAÇLI SPOR SAHA İMALATI

Çok amaçlı spor saha imalatı hakkında her türlü bilgiye yazımız üzerinden ulaşabilirsiniz. Alandan tasarruf etmek amacıyla birden fazla sporun aynı alanda oynanabildiği sahalara çok amaçlı saha denilmektedir.

Çok amaçlı bir saha yaptırmak özellikle son dönemlerde çok fazla ilgi görmektedir. Özellikle alandan tasarruf sağladığı için ekstra rağbet gördüğünü söyleyebiliriz. Sahaların yapım aşamasında ekstra titiz çalışılması gerektiğini öncelikle belirtmek istiyoruz. Çok fazla uğraş gerektirici ve mutlaka uzman birinin çalışması gereken bir saha olduğunu özellikle belirtmek istiyoruz.

Alanında uzman olan bir firmayla çalıştığınız zaman sürecin çok daha hızlı şekilde ilerlediğini göreceksiniz. Süreç boyunca uzman kişiler de size her türlü yönlendirmeyi yapacaklardır.

Çok Amaçlı Saha Yapım Aşaması

çok amaçlı spor saha imalatı

çok amaçlı spor saha imalatı

Genel olarak sentetik zeminde inşa edilmektedirler. Sahaların çevresine güvenlik amacıyla tel sistemleri yapılmaktadır. Etrafına uygulanan tel sistemlerinde de kesinlikle güveneceğiniz markanın Telfence olduğunu söyleyebiliriz.

Sahanın etrafına tel örgü haricinde çim çit yaptırmanız da mümkündür. Bu tamamen kişisel bir tercihtir. Futbol, basketbol, hentbol gibi pek çok sporun bir arada oynanmasını sağlayan avantajlı sahalardır.

  • Sitelerde,
  • Okullarda,
  • Resmi kurumlarda,
  • Özel kurumlarda

Ve daha pek çok yerde çok amaçlı spor saha imalatı yapılmaktadır. Profesyonel kişilerle çalıştığınız zaman en başından ekstra dikkat ettiklerini siz de fark edeceksiniz. Zaten çok amaçlı sahalarda her an ekstra dikkatli olunmalıdır.

Örneğin sahanın oluşturulmasına başlanırken öncelikle zemin çalışmaları yapılmaktadır. Zemin çalışmalarında daha sonrasında sorun çıkmaması adına hassas davranılmalıdır. Kapalı bir çok amaçlı saha yaptırmak istiyorsanız aydınlatmaya da dikkat etmelisiniz. Diğer yandan sahanın yapım aşamasında kullanılan ürünlerin kalitesi de oldukça önemlidir. Kaliteli ürünler kullanmanız demek sahanızın çok uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde kullanmanız demektir.

Çok Amaçlı Sahaların Özellikleri Nelerdir?

spor saha kurulum maliyetleri

spor saha kurulum maliyetleri

Çok amaçlı sahalarda pek çok spor dalı aynı anda oynanabilmektedir. Birden fazla kişinin takımlar halinde maç yapabilmesine olanak sağladığı için oldukça avantajlı olan sahalar olduklarını söyleyebiliriz.

Sahaların üretimleri esnasında etrafları tel örgülerle çevrilmektedir. Böylece alanın çok daha güvenli bir hale getirilmesi mümkün olmaktadır. Zemin seçenekleri de birden fazla olduğu için yaptırmak isteyenlere geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

Sahanızın yapım aşamasında dilerseniz açık yeşil olan bir zemin tercihi yapabilirsiniz. Açık yeşil istemeyen kişiler, koyu yeşil veya kırmızı gibi farklı renk tercihleri de yapabilmektedir.

Çok amaçlı sahaların fiyatları da oldukça sık sorulan sorulardandır. Sizin de bildiğiniz gibi çok amaçlı sahalara zemin çalışmalarıyla başlanılmaktadır. Sahanın zemininde yapılan işlemler ne kadar uzun sürerse işçilik de buna paralel şekilde artış göstereceği için fiyatlar da artacaktır. Diğer yandan kapalı bir saha yaptırmak istiyorsanız sahanızın aydınlatma işlemleri de fiyatlara etki eden unsurlardandır.

Sahanızın etrafını çevirdiğiniz telin kalitesi, telin rengi ve özellikler gibi pek çok unsurun fiyatların belirlenmesinde etkili olduğunu söyleyebiliriz. Sizlere bahsettiğimiz her türlü unsur göz önünde bulundurulduktan sonra ortalama bir fiyat verilecektir.

Çok Amaçlı Spor Saha Zeminleri

akrilik zemin fiyatları

akrilik zemin fiyatları

Çok amaçlı spor saha imalatı aşamasında bir diğer dikkat edilmesi gereken unsur da saha zeminleridir. Sahaların yapım aşamasında 4 farklı zemin türü  kullanılmaktadır. Yazımızın bu kısmında sizlere bu zemin türlerinin neler olduğundan bahsetmek istiyoruz.

Seçim yapacağınız zeminlerden ilki tartan zeminlerdir. Hem esnek hem de kauçuk olan sahalardır. Zeminin imalat aşamasında EPDM granül kullanılmaktadır. Genelde okullarda ve özel mülklerde tercih edilmektedir.

Bir diğer zemin türü ise poliüretan zemindir. En dayanıklı olan hangisi diye soracak olursanız kesinlikle poliüretan zemin diyebiliriz. Aşınmalara, sıcaklıklara, çizilmelere ve her türlü unsura karşı inanılmaz dayanıklıdır. Dilerseniz iç mekanlarda dilerseniz de dış mekanlarda kullanmanız mümkündür.

Ben elastik yapıda zemin istiyorum bir de kaymasın derseniz de akrilik zeminleri tercih edebilirsiniz. Dört mevsim boyunca sorunsuz şekilde kullanma olanağı sağlayan bir zemin türüdür.

Son olarak da genellikle kapalı sahalarda tercih edilen parke zeminlerden bahsetmek istiyoruz. Voleybol, basketbol ve futbolun bir arada oynanmasını sağlayan ve sıkça da tercih edilen bir zemindir.

4 farklı zemin türünden dilediğinizi seçebilirsiniz. Online çok amaçlı spor saha imalatı yazıp sitemiz üzerinden de gerekli her türlü bilgiyi alabilirsiniz. Hepinize şimdiden teşekkür ederiz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir