blog

Çit

Çit

Çit

Çit yaptırmak,  özellikle de günümüzde oldukça sık tercih edilen bir yöntemdir. Sınırları belirlemek ve güvenliği sağlamak için yaptırılmaktadır. Aynı zamanda dekorasyon amaçlı da yapılabilmektedir.

Farklı renklerde, farklı kalınlıklarda, farklı modellerde üretilmektedir. Kullanım amacınıza uygun olarak model seçimi yapabilirsiniz.

Telfence olarak yıllardır bu işi yapmaktayız. Her anlamda kalite tellere sahip olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hava koşullarından herhangi bir şekilde etkilenmeyen, darbelere karşı dayanıklı olan ve uzun yıllar kullanabileceğiniz nitelikte teller üretiyoruz. Yaptırdıktan sonra asla pişman olmayacağınız gibi, pek çok kişi de sizden tavsiye isteyecektir.

Çit Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gereken Etkenler Nelerdir?

Bahçenize herhangi bir modelde çit yaptırmak istediğiniz zaman aslında kolay bir işlem gibi görünmektedir. Ancak her anlamda dikkat etmeniz gereken detaylı bir süreç olduğunu söyleyebiliriz.

Sizlere bahsedeceğimiz unsurlara dikkat ettiğiniz zaman tellerinizi de uzun zaman boyunca kullanmanız mümkün olacaktır. Öncelikle yaptırmak istediğiniz alanın ölçülerini en iyi şekilde ölçmelisiniz. İyi bir ölçüm yapmazsanız sonradan size sorun yaratacaktır.

Diğer yandan tellerin yüksekliklerini de iyi ayarlamalısınız. Çok yüksek olan boyutlarda çit tercihi yaparsanız hem dışarıya karşı hem de içeriden olumsuz olarak görülebilmektedir. Dışarıdan izole olmuş izlenimi yaratabilirsiniz.

Dikkat edeceğiniz bir diğer unsur da telleri kullanım amacınıza uygun seçmektir. Dekoratif bir tel yaptırmak isterseniz ona uygun bir model seçerken, yüksek güvenlik için de farklı bir model seçmelisiniz.

Tel seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri de kaliteli malzemelerden yapılmış tel sistemleridir. Kaliteli malzemeler kullanılmadan üretilen teller; oksitlenir, paslanır ve zamanla renklerinde solmalar olmaktadır. Bu sebeple uzun yıllar kullanabileceğiniz bir tel yaptırmak isterseniz, kaliteli malzemeler kullanan firmaları tercih etmelisiniz.

Çit Yaptırırken Hangi Unsurlar Fiyatları Etkilemektedir?

Çit yaptırmaya karar veren müşterilerimizin dikkat ettiği şeylerden ilki fiyatlardır. Sizlere fiyatları etkileyen unsurların neler olduğundan bahsetmek istiyoruz.

Öncelikle yaptırmak istediğiniz arazinin ne büyüklükte olduğu fiyatları etkilemektedir. Büyük bir araziye tel yaptırmak gibi amacınız varsa daha yüksek bir fiyat ödemeniz gerekecektir. Daha küçük ölçülerde bir arazinin etrafını tel ile çevirecekseniz de daha uygun ücretler ödemelisiniz.

Tel yaptırırken genel olarak yeşil, siyah gibi renkler tercih edilmektedir. Farklı bir renk istediğiniz zaman bu da ücretlere yansıyacaktır.

Araştırırken siz de fark edeceksiniz. Pek çok tel modeli vardır. Seçtiğiniz model de fiyatları etkilemektedir. Örneğin caydırıcılık düzeyi yüksek olan teller jiletli ve dikenli tellerdir. Jiletli tellerin fiyatları dikenli tellere göre daha yüksektir. Diğer yandan çim çitler rulo halinde satılmaktadır. Ne kadar çok rulo alırsanız o kadar yüksek bir fiyat ödersiniz.

Çit Modelleri Nelerdir?

Seçim yapıp bahçenize veya herhangi bir arazinize yaptıracağınız tel modelleri çok fazladır. Yaptırmaya karar verip bizimle iletişime geçtiğinizde, ne kadar çok model olduğunu görüp sizler de şaşıracaksınız. Her konuda sizlere bilgi vereceğimizden ve yardımcı olacağımızdan emin olabilirsiniz.

Öncelikle sık sık gidemediğiniz bir arazinize tel yaptırdığınızı varsayalım. Sık gidemediğiniz için güvenliğinden her an emin olmak isteyeceksinizdir. Bu sebeple de dikenli veya jiletli teller gibi daha yüksek bir güvenlik sağlayabileceğiniz modeller yaptırabilirsiniz. Bu tellerle arazinizin etrafını çevirdiğiniz zaman, emin olun ki kimse girmeye cesaret edemeyecektir. Böylece sizin de içiniz her an rahat olacaktır.

Yüksek caydırıcılık haricinde, herhangi bir şekilde toz tutmayan,  kolay temizlenen ve her daim sizlere yeşil ve güzel bir görüntü sunan çim çitleri de tercih edebilirsiniz. Sadece yeşil değil farklı bir renk tercihi de yapmanız gayet mümkündür.

En sık kullanılan tel sistemlerinden ler de oldukça mükempanel çitmel ve simetrik yapılarıyla onları tercih etmeniz için her an beklemededir. Tavuk, horoz veya köpek gibi korumak istediğiniz hayvanlarınız için kafes bahçe tellerini kullanabilirsiniz.

Telleri yaptırma aşamasında aralıklarına da siz karar veriyorsunuz. Daha geniş aralıklara sahip teller de yaptırabilirsiniz, mahremiyet için daha dar aralıklı olan teller de yaptırabilirsiniz. Kalınlıklarını ve renklerini de dilediğiniz gibi seçebilirsiniz.

Sizlere her anlamda en kaliteli olan hizmeti sunmaktan gurur duyuyoruz. Bizimle istediğiniz her konuda konuşabilir ve bize dilediğiniz her şeyi sorabilirsiniz. Direkt olarak online çit siparişi de verebilirsiniz.

 

Ankara çit-Ankara çit fiyatları-Ankara çit üreticileri-Ankara çit imalatcıları-Ankara çit montajı yapan firmalar-Ankara çit montajı-Ankara çit nereden alınır-Ankara çit firmaları-Ankara çit satış-Ankara parakende çit satışı-online çit satışı-çit siparişi ver-çit kapına gelsin-çit imlatcıları-çit montajı-çit fiyatları-çit üreticileri-çit firmaları-çit nereden alınır-çit sipariş-çit satış