blog

Ankara Çok Amaçlı Spor Saha Yapan Firmalar

Ankara Çok Amaçlı Spor Saha Yapan Firmalar

ANKARA ÇOK AMAÇLI SPOR SAHA YAPAN FİRMALAR

Ankara çok amaçlı spor saha yapan firmalar ile de iletişime geçtiğiniz zaman, sizlere verilecek olan bilgileri ve çok daha fazlasını bu yazımızda sizler için hazırladık.

Alan darlığı veya farklı nedenlerden dolayı, ayrı sahaların yapılması yerine, birden fazla sporun yapılabilmesini için inşa edilen sahalara, çok amaçlı saha denmektedir. Çok amaçlı saha yaptırdığınız zaman sadece şu sporları yapabilirsiniz adı altında herhangi bir sınırlama olmadığını özellikle belirtmek isteriz.

Futbol, basketbol, voleybol, badminton veya aklınıza gelebilecek olan farklı sporları bu sahalarda oynayabilirsiniz. Saha yaptırmak genel olarak detaylı bir süreç değil gibi gelmektedir ancak böyle bir durumun söz konusu olmadığını söylemek isteriz.

Saha yaptırmaya karar verdiğiniz zaman, en başından süreci en iyi şekilde yönetmeniz gerekmektedir. Böylece sonradan da herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmanızın da önüne geçmiş olursunuz. Aynı zamanda sürecin en başında kaliteli malzemeler kullanırsanız, kaliteli malzemeler daha dayanıklı olduğu için, sonradan oluşabilecek olan ek masrafların da önüne geçmiş olursunuz.

Saha yaptıracağınız zaman; öncelikle kapalı olan bir çok amaçlı saha mı istiyorsunuz, yoksa açık bir saha mı karar vermelisiniz. Sahaların açık veya kapalı olmasına göre zemini de değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin parke bir zemini açık bir çok amaçlı spor sahasında kullanmanız mümkün değildir.

Her mevsim yağış alan, hava koşullarının genelde kötü olduğu bir yerde yaşıyorsanız, üzeri kapalı olan bir saha tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Böylece olumsuz hava koşulları hem sahanızı tercih edenlerin taleplerini etkilemez hem de sizler bu işten daha kazançlı çıkarsınız. Aynı zamanda kötü hava koşulları, oyuncuların iyi bir şekilde oynamalarının da önüne geçmektedir.

Ankara çok amaçlı spor saha yapan firmalar diye bir araştırma yaptığınızda, saha yapımın farklı zemin türleri kullanıldığını göreceksiniz. Bu zemin türlerinden ve özelliklerinden hemen sizlere bahsedelim.

Çok Amaçlı Saha: Tartan Zemin

Çok amaçlı saha yapımında kullanabileceğiniz zemin türlerinden ilki tartan zeminlerdir. Hem esnek bir yapıya sahiptir. Hem de kauçuk olan spor yerleri olduğunu söyleyebiliriz.

Zeminin yapılması esnasında EPDM olan granül kullanılmaktadır. Genel olarak okullarda veya özel mülklerde kullanılmaktadır. Farklı bir yerde kullanmanız da gayet mümkündür diyebiliriz.

Çok Amaçlı Saha: Poliüretan Zemin

Çok amaçlı bir saha yaptırmak istiyorsunuz ancak zemine karar veremediniz mi? Seçebileceğiniz zemin türlerinden biri de poliüretan olan zeminlerdir. Söz konusu dayanıklılık olduğunda, akla ilk gelen zemin olduğunu söylememiz de mümkün olacaktır.

  • Herhangi bir çizilme durumuna,
  • Zamanla aşınma gibi olumsuz bir duruma,
  • Çeşitli deformasyonlara

Karşı gayet dayanıklı olan, oldukça uzun zamanlar kullanabileceğiniz bir zemin türüdür. Dilerseniz iç mekanlarda dilerseniz de dış mekanlarda kullanabilirsiniz. Seçim tamamen sizindir.

Yapım aşamasında kullanılan malzemeler sayesinde de esnek olan bir yapısı vardır. Aynı zamanda zemin kayma konusunda da önlem alınarak yapılmaktadır. Oyun esnasında oyuncuların kayması ciddi tehlikelere yol açmaktadır. Çünkü yukarıda da saymış olduğumuz sporlar, her an hareket halinde yapılan sporlardır. Son olarak zeminin rengine de siz karar verebilirsiniz.

Çok Amaçlı Saha: Akrilik Zemin

Çok amaçlı saha demişken, akrilik zemin demeden geçmek olmaz diye düşünüyoruz. Oldukça mükemmel bir yapısı vardır. Herhangi bir şekilde zeminde kayılması söz konusu değildir. Her mevsim de kullanabilirsiniz. Sıcaklıktan veya soğuktan herhangi bir şekilde etkilenmez.

Kaliteli malzemelerden yapıldığı için, zeminde kırılma veya herhangi bir yerinden çatlama gibi bir durum da söz konusu olmayacaktır. Hem sert hem de esnek olan bir zemindir.

Çok Amaçlı Saha: Parke Zemin

Çok amaçlı saha yapımında son olarak parke zeminleri kullanabilirsiniz. Diğerlerinden farklı olarak kapalı olan çok amaçlı spor sahalarında kullanılmaktadır. Esnek olan bir zemindir. Kaymalara ve daha sonrasında ortaya çıkabilecek olan olumsuz koşullara karşı da dirençli olan bir yapısı vardır.

Yaptırmaya karar verdiğinizde, ekip arkadaşlarımız da sizlere hem zeminler hem de aklınıza gelen diğer konular hakkında bilgi vereceklerdir. Farklı bir konuda bilgi almak istediğiniz zaman, iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda online Ankara çok amaçlı spor saha yapan firmalar hakkında da bilgi alabilirsiniz. Hepinize şimdiden bizi seçtiğiniz için teşekkür ederiz.

 

Ankara spor saha yapımı-Ankara spor saha tel örgü sistemi-Spor saha tel örgü sistemleri-Ankara halı saha tel örgü sistemi-Ankara halı saha yapılışı-Ankara spor saha yapılışı-Ankara spor saha kurulum maliyetleri-Ankara halı saha kurulum maliyetleri