blog

Bahçe Çiti

bahçe çiti

Bahçe Çiti

Bahçe çiti bahçelerinizi güzelleştirmek amacıyla kullanabileceğiniz oldukça güzel bir yöntemdir. Çit yaptırarak;

 • Bahçenizi bölümlere ayırabilirsiniz,
 • Bahçenizin sınırlarını belirleyebilirsiniz,
 • Bahçenize güvenlik sağlayabilirsiniz,
 • Bahçenizi dekore edebilirsiniz.

Çit yaptırmak size pek çok avantaj sağlayacaktır. Bunu yaptıktan sonra çok daha iyi fark edeceksiniz. Çitleri pek çok alanda da kullanmanız mümkündür.

 • Evlerinizde,
 • Sitelerinizde,
 • Okullarda,
 • Sanayi bölgelerinde,
 • Villalarda,
 • Tarlalarda,
 • Yol kenarlarında

Ve aklınıza gelebilecek daha pek çok yerde çitleri kullanabilirsiniz. Çitlerin pek çok çeşidi bulunmaktadır. Hemen sizlere de tel çeşitlerinden ve özelliklerinden bahsedelim.

Jiletli Tel Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Bahçe çiti modellerinden ilki jiletli tellerdir. Ben bahçemi ekstra korumak istiyorum, güvenlik en üst sınırda olsun diyen müşterilerimiz için en uygun olan yöntem olduğunu söylememiz mümkün olacaktır.

Özellikle de günümüzde çok da tercih edilen ve gayet fonksiyonel olan bir üründür. Teknoloji geliştikçe, tel sistemlerini üreten makineler de gelişme göstermektedir. Gelişen makinelerle üretilen teller de gayet dayanıklı ve sağlam olmaktadır.

Hava koşulları ne kadar kötü olursa olsun jiletli telleriniz herhangi bir şekilde zarar görmeyecektir. Yaptırdıktan sonra sağlam yapıları sayesinde çok uzun yıllar boyunca kullanabileceksiniz. Herhangi bir paslanma, kırılma, eğilme, bükülme, oksitlenme, boyasının çıkması gibi bir durumla karşılaşmanız da mümkün değildir.

Jiletli tel yaptırmaya karar verdiğiniz zaman farklı türde modelleri olduğunu da göreceksiniz.

 • Helezon olan model,
 • Düz hatlı model,
 • Puntalı model,

Olmak üzere 3 farklı türde modeli bulunmaktadır. Kullanım alanınız için hangisi daha uygunsa onu tercih edebilirsiniz.

Kafes Tel Örgü Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Çit modellerinden bir diğeri de kafes tel örgülerdir. Kullanılacak olan malzemenin niteliğine, ne kalınlıkta istediğinize ve aralığının küçük mü yoksa daha büyük mü olmasını istediğinize göre modelleri de değişkenlik gösterebilmektedir.

Siyah telden yapılmış olan, krom telden yapılmış olan ve daha farklı modelleri vardır. Telfence firmamızla iletişime geçtiğiniz zaman modeller hakkında çok daha fazla bilgi alabilirsiniz. Sanayilerde, kümeslerde ve daha pek çok yerde oldukça sık tercih edilen bir ürün olduğunu söylememiz mümkün olacaktır.

Kullanım aşamasında siz de fark edeceksiniz. Oldukça pratik olan bir kurulumu vardır. Bu sebeple de kurulma kısmında sizlere herhangi bir sorun yaratmayacaktır. Yaptırmadan önce yaptıracağınız kısmı mutlaka ölçün ve daha sonradan bir problem yaşamayın.

Panel Çit Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Bahçe çiti modellerinden belki de en sık tercih edileni ise panel çitlerdir. Hem uygun fiyatlı olsun hem de çok uzun ömürlü olsun derseniz, bu modeli kesinlikle tercih edebilirsiniz.

Yaptırmaya karar verdiğiniz zaman, bize ulaşmanız yeterli olacaktır. Montaj kısmı hem kolaydır hem de çok hızlı şekilde ilerlemektedir. Ancak yine de montaj aşamasında profesyonel birinden yardım almalısınız.

Yaptırdıktan sonra farklı bir yere taşındığınızı varsayalım. Panel çitlerinizi gayet kolay bir şekilde sökebilir ve yeni taşındığınız yere monte edebilirsiniz. Daha sık aralıklı mı yoksa geniş aralıklı mı olacağına da siz karar verebilirsiniz.

Dikenli Tel Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Jiletli tel sistemleriyle bazen karıştırılabilen bir model olan dikenli tellerden bahsetmek istiyoruz. Galvanizli teller bükülür ve dikenli teller oluşturulur. Üretim aşamasında sıcak aldırma yöntemi de kullanılmaktadır. Böylece çitler de çok daha dayanıklı bir hale gelmektedir.

Dikenli tellerin caydırıcılık düzeyi jiletli tellere oranla bir tık daha azdır. Tellerin uçlarında dikenler bulunur ve yaptırılan yere girmeye karşı yüksek bir önlem alınır. Paslanmalara ve oksitlenmelere karşı da oldukça dayanıklı olan bir modeldir. Kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederiz.

Çim Çit Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Çit modelleri çok fazladır ancak biz sizlere son olarak çim çitlerden bahsetmek istiyoruz. Yukarı kısımda sizlere panel çitlerden de bahsettik. Gayet fonksiyonel bir ürün olan panel çitler, özenle üretilmiş olan suni çimlerle kaplanır ve böylece ortaya çim çitler çıkar.

Rulo şeklinde üretilirler. Dört mevsim boyunca yeşil kaldıkları için sizlere her an görsel bir şölen sunmaktadırlar. Kolay kolay tozlanmazlar ve temizlenmeleri de gayet kolaydır. Yaptırdığınıza asla pişman olmayacağını harika bir modeldir.

Çit modelleri hakkında aklınıza takılan farklı bir konu olduğunda, bize istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda internet sitemiz de mevcuttur. Online bahçe çiti siparişi de verebilirsiniz.

 

Ankara bahçe çiti-Ankara bahçe çiti fiyatları-Ankara bahçe çiti yapan firmalar*Ankara bahçe çiti montajı-Ankara bahçe çiti metre fiyatları-Ankara bahçe çiti m2 fiyatları-Bahçe çiti metre fiyatları-Bahçe çiti m2 fiyatları-bahçe çiti yapan firmalar-Bahçe çiti montajı-tse belgeli bahçe çiti-Bahçe çiti modelleri-bahçe çiti renkleri-online bahçe çiti fiyatları-Online bahçe çiti satışı-Bahçe çiti satışı-Bahçeçiti siparişi ver-Bahçe çiti kapına gelsin-Online bahçe çiti