blog

ÇİT TELİ

çit teli

ÇİT TELİ

Çit teli bahçenizin güvenliğini sağlamak hem de bahçenize dekoratif bir hava katmak amacıyla yaptırabileceğiniz tel sistemidir. Telfence firması olarak her türlü sorunuza ve ihtiyacınıza cevap vereceğimizden emin olabilirsiniz.

Bahçenize veya herhangi özel bir mülkünüze çit yaptırdığınız zaman, kendinize ve ailenize kişisel olan bir alan yaratmış olursunuz. Aynı zamanda bahçenizin hem dışarıdan hem de içeriden çok daha güzel görünmesini sağlarsınız.

Genel olarak tel yaptırmak isteyen müşterilerimiz yeşil renkte veya tellerin ham renginde tercih yapmaktadır. Farklı bir renk tercihiniz varsa bunu bize belirtebilirsiniz. Böylece bahçenizin tam anlamıyla içinize sinmesini de sağlamış oluruz. Bahçeyi sürekli siz kullanacağınız için, dekore işlemlerinin de tam anlamıyla sizin istediğiniz gibi olması önemlidir.

Bahçenizi veya herhangi bir arazinizi hobi amacıyla da kullanıyor olabilirsiniz. Örneğin bir alana meyve sebze ekmiş ve onlarla ilgileniyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda da ürünlerinizin herhangi bir zarar görmemesi için, bahçeye hayvanların girmemesi gerekmektedir. Tellerinizin koruma işlemi de tam bu noktada devreye girmektedir.

Bahçenizin sadece güvenliği için değil, bahçeyi bölümlere ayırmak için de çitleri kullanabilirsiniz. Bahçenin bir bölümünü farklı bir amaçla kullanırken diğer bölümünü de daha farklı bir amaçla kullanabilirsiniz.

Çit teli üretim aşamasında;

  • Plastik,
  • Demir,
  • Ahşap

Gibi çeşitli malzemeler de kullanılmaktadır. Sizlere tavsiyemiz demir malzemelerden yapılan tel sistemlerini tercih etmenizdir. Demir malzemeden yapılmış olan tel sistemleri diğer malzemelere göre çok daha dayanıklıdır. Tel sistemlerini uzun yıllar kullanmak istiyorsanız, tercihinizi demir malzemeden yana kullanmalısınız.

Telfence firması olarak telleri üretim aşamasında, kaliteli malzemeler kullanmaktayız. Bu sebeple teller güneş ışınlarına ve diğer hava olaylarına karşı dayanıklıdır. Uzun yıllar kullanabileceğiniz oldukça sağlam bir yapıları vardır. Kalitesiz malzemelerle üretilen telleri tercih ettiğiniz zaman, en ufak bir rüzgarda bile tellerin zarar görmesi söz konusu olacaktır.

Çit Tellerinin Fiyat Aralığı Nedir?

Bahçenize çit yaptırmak istediğinizde, araştıracağınız ilk konulardan biri tellerin fiyatlarıdır. Fiyatları etkileyen çeşitli unsurlar vardır. Sizlere bu unsurların neler olduğundan bahsetmek istiyoruz.

Genel olarak müşteriler tel seçimi yaparken güneş ışınlarına ve suya karşı dayanıklı olan tel sistemlerini tercih etmektedir. Bu da fiyatlara etki eden unsurlardan biridir. Daha kaliteli malzemelerden oluşturulmuş çitler tercih ettiğinizde ödeyeceğiniz maliyet daha fazla olacaktır ancak çitleri uzun yıllar kullanmanız söz konusu olacaktır.

Üretim aşamasında sizlere hangi renkte, modelde veya ne çeşit bir tasarım istediğiniz sorulacaktır. Belirttiğimiz özelliklerin hepsi fiyatlara etki etmektedir. Seçim aşamasında biraz zorlanabilirsiniz çünkü çok fazla modelimiz mevcuttur.

Aynı zamanda telle çevirmek istediğiniz arazinin genişliğine göre de fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Çit yaptırmak istediğiniz arazinin alanı çok büyükse, daha fazla fiyat ödemeniz söz konusu olacaktır. Bazı modellerimiz metre hesabı satılmaktadır. Metre başına da fiyatlar değişkenlik göstermektedir.

Çit yaptırmaya karar verdiğiniz zaman, aklınızda bir şeyler oluşması için ekip arkadaşlarımız size her konuda yardımcı olacaktır.

Bahçenize Çit Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gereken Şeyler Nelerdir?

Çit teli yaptırırken dikkat etmeniz gereken bazı etkenler vardır. Bu etkenlerin neler olduğundan sizlere bahsetmek istiyoruz.

Seçme aşamasında pek çok modelle karşılaşacaksınız. Hatta ne kadar çok model varmış, bunları bilmiyordum diye düşüneniz de çok olacaktır. İlk olarak kullanım amacınıza uygun olan bir model seçmenizi tavsiye ederiz.

Pek çok model olduğu için, modellerin kullanım amaçları da bazı durumlarda değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin amacınız ekstra yüksek bir güvenlik sağlamak ise jiletli tel tercih edebilirsiniz. Bahçenize dekoratif bir görünüm sağlamak için jiletli tel kullanmanıza gerek yoktur. Çim çitleri bu aşamada tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Oldukça sık tercih edilen modellerden biri de panel çitlerdir. Simetrik yapıları ve fonksiyonel yapısı nedeniyle çok fazla rağbet görmektedir. Tellerin modelini seçerken dikkat edeceğiniz gibi özelliklerine de dikkat etmelisiniz.

Hava koşullarına dayanıklı, paslanmayan, oksitlenmeyen ve darbelere karşı dirençli bir yapıya sahip olan çitleri tercih edersiniz, çok daha uzun yıllar kullanabilirsiniz. Sonradan size maliyet olarak da ek bir masraf olmaz.

Aklınıza takılan herhangi bir soru varsa veya direkt olarak online çit teli siparişi vermek istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz. Hepinize şimdiden çok teşekkür ederiz.

 

Çit teli-Ankara çit teli-Ankara çit teli satış-Ankara çit teli fiyatları-Ankara çit teli montajı-Ankara çit teli nereden alınır-Ankara çit teli metre fiyatı-çit teli metre fiyatları-çit teli m2 fiyatı-çit teli satış-çit teli fiyatları-çit teli montajı-çit teli nereden alınır-Ankara çit teli m2 fiyatları-çit teli sipariş-çit teli kapına gelsin-online çit teli satışı