blog

Çit Fiyatları

Çit fiyatları

ÇİT FİYATLARI

Çit fiyatları neye göre belirlenmektedir? Bahçe çiti nedir? Kullanım alanları nelerdir? Avantajları nelerdir? Gibi her türlü sorunuzun cevabını bu yazımızda sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bahçelerin güvenliğini sağlamak, sınırları belirlemek, bahçeye dışarıdan ve içeriden dekoratif bir görünüm sağlamak, bahçeyi bölümlere ayırmak gibi çeşitli amaçlarla yaptırılan tellere çit denmektedir.

Bahçenizde güzel zaman geçirmek, bahçenizin güzel görünmesini sağlamak ve bahçedeyken her an keyif almak istiyorsanız, kesinlikle yaptırmanızı tavsiye ederiz. Pek çok bahçe çiti modeli vardır. Yaptırmaya karar verdiğiniz zaman sizi pek çok farklı modelin beklediğini belirtmek isteriz.

Tel Çit Nedir?

Özel mülklerinizde, bahçelerinizde, tarlalarınızda ve pek çok yerde kullanabileceğiniz çit modellerinden biridir. Tellerin üretim aşamasında makine kullanılmaktadır. Bu sebeple özenle gerçekleştirilen bir üretim aşaması söz konusudur. Aralıklarının ne büyüklükte olduğuna siz karar verebilirsiniz. Dilerseniz daha sık aralıklı dilerseniz de geniş aralıklara sahip teller tercih edebilirsiniz.

Yaptırmak istediğiniz alana göre uygun ölçüleri belirlemek de yapım aşamasında çok önemlidir. Galvanizli bir yapıları vardır ve PVC kaplı şekilde de üretilmeleri sağlanmaktadır. Paslanmayan, herhangi bir hava koşulundan etkilenmeyen, zamanla boyasında herhangi biir dökülme veya çıkma durumu söz konusu olmayan, oldukça fonksiyonel tellerdendir.

Jiletli Tel Nedir?

Çit fiyatları hakkında küçük çaplı bir araştırma yaptığınız zaman dek gelebileceğiniz bir diğer model jiletli tellerdir. Genel olarak panel çitlerin üzerine eklenen sarmal bir yapıya sahiplerdir.

Oldukça teknolojik olan ekipmanlarla yapım aşaması gerçekleştirilmektedir. Sağlam bir yapıları olduğu için, dışarıdan gelebilecek olan darbelere karşı da çok dayanıklıdırlar. Yüksek güvenlik sağlamak gibi bir amacınız var ise, kesinlikle tercih etmeniz gereken bir modeldir.

 • Villalarınızda,
 • Özel arazilerinizde,
 • Sanayi bölgelerinde,
 • Fabrikalarda,
 • Yol kenarlarında,
 • Askeri bölgelerde,
 • Hava limanlarında

Ve daha pek çok yerde kullanılmaktadırlar. Helezon, düz hatlı ve puntalı jiletli tel gibi modelleri de bulunmaktadır. Kullanım amacınıza hangisi daha uygunsa, o modeli yaptırabilirsiniz.

Sağlam yapıları paslanmaya karşı da oldukça dirençlidir. Herhangi biri özel mülkünüze girmek istediğinde, çevresinde jiletli tel olduğunu öğrenirse, girmekten kesinlikle vazgeçecektir. Zarar veren ve caydırıcı olan bir yapıları vardır.

Panel Çit Nedir?

Tel çit modellerinden en çok tercih edilen ve oldukça fonksiyonel olan ürünlerden biri de panel çitlerdir. Genelde bahçe duvarlarının üzerine monte edilen, sağlam bir yapıları vardır. Simetrik yapılarını gördüğünüz zaman, güzel bir işçilikle üretimlerinin sağlandığını siz de fark edeceksiniz.

Monte edilme aşamasında da herhangi bir sorun yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Çok kolay bir şekilde takılıp geri sökülebilmektedir. Genelde yeşil renk veya ham renkler tercih edilmektedir. Farklı bir renk istiyorum derseniz de farklı renkte üretimi sağlanmaktadır. Genişliğinin ne kadar olacağına veya yüksekliğine, tellerin aralıklarının ne düzeyde olacağına da siz karar verebilirsiniz.

Montaj aşamasında kelepçe, plastik klips ve daha pek çok ürün kullanabilirsiniz. Fiyat olarak da uygun oldukları için, müşteriler tarafından sık tercih edilen bir üründür.

Çim Çit Nedir?

Dekoratif ve estetik bir görünüm istiyorum, bahçem her an güzel gözüksün, doğayla iç içe olmak bana çok iyi geliyor diyenler için önerebileceğimiz bir diğer model çim çitlerdir. Çit fiyatları bakarken oldukça sık karşılaşabileceğiniz bir model olduğunu söylememiz mümkün olacaktır.

Yapım aşamasında güneş ışınlarından herhangi bir şekilde zarar görmemesi için PVC malzeme kullanılmaktadır. Bakımına herhangi bir maliyet ayırmanıza da gerek yoktur. Çok sık olmasa da belirli aralıklarla su yardımıyla temizlemeniz yeterli olacaktır. Temizleme aşamasında herhangi bir kimyasal kullanmamaya özen göstermenizi tavsiye ederiz. Yapılarında da kimyasal olduğu için, farklı bir kimyasal ile  temas ettiklerinde zarar görmeleri söz konusu olacaktır.

Yaptırdıktan sonra çok uzun süreler kullanabilirsiniz. Fiyatları da gayet uygundur. Yapımında doğal çim yerine suni  çim kullanılmasını tavsiye ederiz.

Çit Fiyatları Hangi Aralıktadır?

Çit fiyatları şu kadardır diyebileceğimiz, somut bir şey söylememiz pek mümkün değildir. Fiyatları etkileyen pek çok değişken bulunmaktadır.

 • Hangi modeli tercih edeceğiniz,
 • Renginin ne olacağı,
 • Ölçülerinin ne kadar olacağı,
 • Kalınlığının ne olacağı,
 • Ne tür bir zemine uygulama yapmak istediğiniz

Gibi her türlü unsur, fiyatların değişkenlik göstermesinde etkili olan unsurlardır. Aklınıza takılan herhangi bir sorun olduğunda ve direkt olarak online çit siparişi vermek isterseniz, bize ulaşabilirsiniz.

Çit fiyatları-Çit montajı-Çit firmaları-Çit tedarik-Çit sipariş ver-Çit satın al-online çit satış-Ankara çit fiyatları-Ankara çit montajı-Ankara çit firmaları-Ankara çit tedarik