blog

Çim Tel Örgü Fiyatları

çim tel örgü fiyatları

ÇİM TEL ÖRGÜ FİYATLARI

Paslanmayan ve herhangi bir hava koşulundan etkilenmeyen tel çitler, suni çim ile kaplandıklarından çim çitler oluşmaktadır. Çim tel örgü fiyatları ne kadardır? Çim çitlerin ne gibi avantajları vardır? Gibi her türlü sorunuza cevap verebilmek için bu yazıyı hazırladık.

Günümüzü düşündüğümüzde, oldukça sık tercih edilen bir tel sistemi olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle de sizin de bildiğiniz gibi yoğun bir pandemi döneminden geçtik ve bu dönemde evlerinde kapalı kalan ve şehirlerde yaşayan herkes bir yeşilliğe, bir temiz hava almaya ihtiyaç duydu. Çim çitler, size bu doğayla iç içe olma şansını verebilen bir yapıya sahiptir.

Yaptırdığınız zaman, keşke daha önce yaptırsaydım diyeceksiniz. Çim çitlerde doğal çim değil, suni çim kullanılmaktadır. Suni çimin kullanılması hem daha kolaydır hem de dört mevsim yeşil kalan çimler isterseniz, suni çimlerden yana seçim yapmalısınız. Doğal çimlerin bakımları da daha zordur.

Çit sistemleri genel olarak güvenlik sağlamak amacıyla yaptırılmaktadır. Çim çitler, şık bir görünüm sunduğu için güvenliği sağlamadığı gibi bir izlenim vermektedir. Ancak bunun tam tersi bir durum söz konusudur. Panel çitlerin üzerine bir de suni çim kaplandığı için diğer çitlere oranla daha dayanıklı olduklarını söylememiz mümkün olacaktır. Aynı zamanda çimlerin aralıkları da sık olduğu için sizlere dışarıya karşı da bir mahremiyet sağlamaktadır.

Yaptırmak istediğiniz zaman, amacınız doğal bir görünüm elde etmek olduğu için yeşil rengi tercih edeceğinizi düşünmekteyiz. Ancak yeşil renk istemiyorum, farklı bir renkte olmasını istiyorum derseniz de, üretimini sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz. Bazı müşterilerimiz kahverengi ve sarı renkler de tercih etmektedir.

Çim Tel Örgülerin Kullanım Alanları

Çim tel örgü fiyatları diye bir araştırma yaptığınızda, çim çitlerin çok fazla kullanım alanı olduğunu göreceksiniz. Bu alanların nereler olduğundan hemen sizlere bahsedelim.

 • Binalarınızın çevresinde,
 • Sitelerde,
 • Villalarda,
 • Otellerde,
 • Okullarda,
 • Oyun parklarında,
 • Kreşlerde,
 • Çöp konteynırlarında estetik bir görünüm sağlamak için,
 • Yüzme havuzlarının çevresinde,
 • Tarlalarınızda,
 • Arazilerinizde,
 • Kafelerde

Ve aklınıza gelebilecek daha pek çok yerde kullanabilirsiniz. Yaptırmak istediğiniz zaman, toprak zemine mi beton zemine mi montaj yapılıyor diye düşünebilirsiniz. Her iki zeminde de kullanabileceğinizi belirtmek isteriz.

Çim çit yaptırdığınız zaman, yıllar geçse de renklerinde herhangi bir solma olmadığını gözleyip, şaşıracağınızı belirtmek isteriz. UV korumalı oldukları için, güneşin zararlı ışınlarından herhangi bir şekilde etkilenmezler. Güneş ışınlarından etkilenmedikleri için de renkleri hep canlı kalmaktadır.

Çim tel örgü fiyatları diye yazıp bir göz attığınızda, fiyatlarının gayet uygun olduğuna şahit olacaksınız. Çok uygun fiyatlarla, yıllar boyunca kullanabileceğiniz çok güzel tel sistemlerine sahip olabilirsiniz.

Yaptırdıktan sonra çitleri kullanma süreniz en az 15 yıl kadar olacaktır. Zamanla çitlerinizde herhangi bir aşınma olmayacaktır. Her mevsim, gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir yapıları vardır. İsterseniz iç  mekanda isterseniz de dış mekanda kullanabilirsiniz. Yaptırdıktan sonra bir de bakımına ücret ayırmam gerekecek diye düşünüyor olabilirsiniz ancak bakımına herhangi bir maliyet ayırmanıza gerek yoktur.

Tel yaptırmak isteyen müşterilerimizin sordukları bir diğer soru da temizliğinin nasıl yapıldığıdır. Temizlenmesinin ekstra kolay olduğunu söyleyebiliriz. Siz de fark edeceksiniz, toz da tutmamaktadırlar. Hayatınızı daha kolay bir hale getirmek için tasarlandıklarını söylememiz gayet mümkün olacaktır.

Çitlerin avantajlarını saymakla bitiremeyiz. Bahçenize veya herhangi bir arazinize yaptırdığınız zaman siz de fark edeceksiniz. Ateşle herhangi bir şekilde temas ettiklerinde de zarar görmemektedirler. Üretim aşamaları genelde rulo şeklinde olmaktadır. Ruloların ölçüleri de genelde 10 metre kadardır.

Yaptırma aşaması gayet uygun diye yazımızın üst kısmında da sizlere belirtmiştik. Fiyatları da firmadan firmaya değişkenlik göstermektedir. Bazı firmalarda çok daha uygunken bazı firmalarda daha yüksek fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey, kaliteli suni çimler kullanılan çim çit tercihi yapmaktır. Böylece uzun yıllar sorun yaşamadan kullanabilirsiniz.

Kalitesiz malzemeler kullanılarak üretilmiş suni çimleri tercih ederseniz, oldukça kısa bir süre içerisinde renklerinin değiştiğini ve hava koşullarından etkilendiklerini gözlemleyebilirsiniz. Paranızın boşa gitmemesini ve iki kez masraf yapmak yerine bir kez masraf yapmak isterseniz, kaliteli ürünler tercih etmelisiniz. Aklınıza takılan farklı bir soru varsa, iletişim bilgilerimizden bize istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Online sitemizden de direkt çim tel örgü siparişi verebilirsiniz.

 

Ankara çim tel fiyatları-Ankara çim tel montajı-Ankara çim tel yapan firmalar-Ankara çim tel üreticileri-Ankara çim tel montajı-çim tel siparişi-çim tel kapına gelsin-online çim tel satışı