blog

Çim Çit m2 Fiyatı

Çim Çit m2 Fiyatı

ÇİM ÇİT m2 FİYATI

Çim çit m2 fiyatı çit yaptırmak isteyen kişilerin en çok arattığı başlıklardan biridir. Telfence olarak çim çitler hakkında merak ettiğiniz her şeyi yazımızda topladığımızı belirtmek isteriz.

Bahçenize veya özel bir mülkünüze yaptırdığınız çim çitlerin tam anlamıyla bir duvar görevinde olduğunu söylememiz mümkündür. çünkü dışarıyla olan görüntüyü tamamen kesmektedir. Hem şık hem de modern görünümünün yanında aynı zamanda koruma da sağlamaktadır. Halihazırda bulunan çit sistemlerinin üzerine suni çim kaplanmasıyla oluşturulduğu için koruma görevi de bulunmaktadır.

Çitlerin yapım aşamasında genel olarak doğal bir görünüm sunması amacıyla yeşil renk tercih edilmektedir. Ancak bu noktada dilerseniz siyah, kırmızı gibi farklı renkler de kullanmanız mümkündür.

Çim çitlerin hemen her alanda kullanılması mümkündür. Bu sebeple de her yerde çim çitlere rastlamanız da mümkün olmaktadır.

Çim Çitlerin Ne Gibi Avantajları Vardır?

Çim çit m2 fiyatı yazdığınız zaman, çitlerin çok fazla avantajıyla karşılaşmanız mümkün olacaktır. Çit yaptırmaya kesin karar vermediyseniz bile bu özellikleri okuduktan sonra çit yaptırmak isteyebilirsiniz.

Öncelikle doğal bir görünüm sunmak için yaptırdığınız çim çitlerin çevreci bir ürün olduklarını ve geri dönüşen malzemelerden oluştuklarını söyleyebiliriz. Çitleri yaptırdıktan sonra sık sık sulamanız da gerekmeyecektir. Dilediğiniz zaman temizlemek amacıyla sulayabilirsiniz.

Toz tutmayan bir yapısı olduğu için de temizlemesine de her an vakit ayırmanız gerekmemektedir. Sadece bu noktada dikkat etmeniz gereken şey, herhangi bir kimyasal kullanmamanız olacaktır. Kimyasallar tepkimeye girerek çitlerinize zarar verebilir. Çünkü suni çimlerin yapısında da kimyasal kullanılmaktadır.

Çim çitlerinizi kurduktan sonra farklı bir yere taşınmanız gibi bir durum olduğunda da kolay bir şekilde çitlerinizi sökebilir ve yeni taşındığınız yere çitlerinizi monte edebilirsiniz. Söküp çıkarma süreçlerinde de herhangi bir şekilde zarar görmediklerini de ayrıca belirtmek isteriz.

Çitlerinizi yaptırdıktan sonra çok uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Bakımına da ekstradan bir maliyet ayırmanız da gerekmeyecektir. Dört mevsim boyunca kullanım için uygun olan bir üründür. hava koşullarından etkilenmezler. UV korumalı bir yapısı olduğu için güneşin zararlı ışınlarından da etkilenmezler. Böylece her an canlı yeşil rengini korumaktadır.

Çitlerinizin suni çimden yapılıyor olması sizleri asla yanıltmasın. Gerçeğe en yakın şekilde üretildiklerini ayrıca belirtmek istiyoruz.

Çim Çitlerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Çim çit m2 fiyatı sadece binalarda veya sitelerde kullanılan bir çit türü değildir. Aklınıza gelebilecek her türlü alanda bu çitleri kullanmanız mümkündür.

 • Özel mülklerinizde,
 • Sitelerde,
 • Villalarda,
 • Arazilerde,
 • Parklarda,
 • Anaokullarında,
 • Çöp konteynırlarında,
 • Havuzların çevresinde,
 • Otoparklarda,
 • Havalimanlarında,
 • Restoranlarda,
 • İş yerlerinde,

Ve aklınıza gelebilecek olan her yerde bu çitleri kullanmanız mümkündür. Çim çitler hem çok fazla alanda kullanıldıkları için hem de pek çok özelliği bünyelerinde barındırdıkları için fiyatlarının pahalı olduğu düşünülmektedir. Ancak böyle bir durumun söz konusu bile olmadığını söylemek isteriz. Bütçenizi sarsmayacak gayet uygun olan fiyatlarla çim çit yaptırmanız mümkündür.

Çim Çitlerin Montaj Aşaması

Çim çitlerin montaj aşamasının oldukça kolay şekilde ilerleyen bir süreç olduğunu söylememiz mümkündür. her türlü tel sisteminde olduğu gibi çim çitlerin montaj aşamasında da sürece zemin işlemlerinden başlanmaktadır.

İlk olarak yapmanız gereken şey, zemini dümdüz bir hale getirmektedir. Bu noktada oldukça titiz çalışılması gerektiğini de ayrıca belirtmek istiyoruz. Çitleri yaptırmak istediğiniz zemin beton bir zemin mi? Yoksa toprak bir zemine mi çit yaptırmak istiyorsunuz? İkisinin oldukça önemli olduğunu belirtmek isteriz. Beton zeminlerde, betonda delikler açılır, toprak zeminlerde ise toprağa direkler yerleştirilir.

Özel vidalar, aparatlar ve klipsler kullanılarak çitlerinizin montaj aşamasını sürdürebilirsiniz. Genel olarak kolay bir şekilde montaj imkanının olması amacıyla çim çitler genelde 10 metrelik rulolar halinde üretilmektedir. Bu şekilde montaj aşaması ve çitlerin üzerine kaplanma aşaması çok daha kolay şekilde olmaktadır. Oldukça kısa bir sürede çitlerin montajı gerçekleşmektedir. Bu noktada özellikle dikkat etmeniz gereken şey, bu işlerden ne kadar anlıyor olursanız olun, uzman birinden mutlaka yardım almanızı tavsiye ederiz. Böylece çok daha profesyonel bir kurulum gerçekleştirmiş olursunuz.

Online çim çit m2 fiyatı yazıp sitemiz üzerinden de çim çitler ile ilgili gerekli her türlü bilgiye ulaşmanız mümkün olacaktır. Hepinize şimdiden bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 

Ankara çim çit m2 fiyatı-İstanbul çim çit m2 fiyatı-İzmir çim çit m2 fiyatı-Bursa çim çit m2 fiyatı-Ostim çim çit m2 fiyatı-Keçiören çim çit m2 fiyatı-Temelli çim çit m2 fiyatı-Sincan çim çit m2 fiyatı-Etimesgut çim çit m2 fiyatı-Mamak çim çit m2 fiyatı