blog

Çim Çit İmalat

çim çit imalat

ÇİM ÇİT İMALAT

Çim çit imalat konusunda en iyi olan firmalarla çalışmak gerekmektedir. Telfence olarak sizlere en yüksek düzeyde hizmet vermekteyiz. Yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmektir.

Tel çit sistemlerinin üzerine suni çim kaplanmasıyla elde edilen çim çitler, dışarıdan bakıldığında duvar görevi görmektedirler. Ailenizle beraber bahçenizde keyifli bir şekilde vakit geçirirken dışarıdan sizi herhangi birinin rahatsız etmemesi adına seçebileceğiniz yöntemlerden biridir.

Çim çitlere olan talebin son zamanlarda hızlı bir şekilde arttığını da söylememiz mümkündür. Evlere çok fazla kapalı kaldığımız son dönemlerde çim çitlerin de yardımıyla dışarının keyfini doyasıya çıkarmaktayız. Hem gayet modern hem de şık görünen çitlere olan ilginin de günden güne arttığını söyleyebiliriz.

Genel olarak baktığımızda doğal bir görünüm sunmak adına yeşil renklerde üretilmektedir. Kullanılan suni çimin kalitesine paralel olarak renkleri her an canlılığını koruyacaktır. Bu noktada neden çim çitlerin üretim aşamasında doğal çim değil de suni çim kullanıldığını da açıklamak isteriz. Suni çimler her an yeşil kalır ve hava koşullarından da etkilenmeleri gibi bir durum söz konusu değildir. Aynı zamanda suni çimlere düzenli bir şekilde bakım yapmanız da gerekmemektedir.

Doğal çimlerle çit oluşturduğunuz zaman ise çitlere her an bakım yapmanız her an çitlerle ilgilenmeniz gerekir. Ayrıca amaç mahremiyet sağlayıp kaliteli vakit geçirmek olduğu için de çitlerin dört mevsim boyunca yeşil kalması da çok önemlidir.

Çim Çitlerin Monte Edilme Aşaması

Çim çit imalat ve monte edilme konusunda çok fazla soru almaktayız. Çim çitler genelde şık bir görünüm sunmak amacıyla tercih edildikleri için güvenliği sağlayamaz gibi düşünülmektedir. Ancak zaten çitlerin üzerine suni çim eklemesi yapılarak oluşturuldukları için ekstra koruma sağlamaktadırlar.

Online çim çit siparişinizi verdikten sonra ekip arkadaşlarımız çit yaptırmak istediğiniz alana gelmektedir. Daha sonrasında da zemini çit yapmak için en uygun olan hale getirmektedir. Zeminin düzeltilmesi aşaması oldukça önemli olan bir aşamadır. Çim çitlerin kurulumu hem beton hem de toprak zeminlere olmaktadır.

Çit yaptırmak istediğiniz zemin beton bir zemin ise, betonun üzerine monte etmek amacıyla delikler açılmaktadır. Ancak beton değil de toprak bir zemine çit yaptırmak istiyorsanız direkleri koymak için toprağa da belirli alanlar açılmaktadır.

Çim çitlerinizin monte edilme aşamasında özel aparatlar, klipsler kullanılmaktadır. Bu sebeple de çitleri monte eden kişinin profesyonel olması ve işini çok iyi yapması oldukça önemlidir.

Çim çitlerin üretimi rulolar halinde olduğu için monte edilmesi aşamasında da bu durum kolaylık sağlamaktadır. Süreç daha kolay şekilde işlemektedir.

Çim Çitlerin Kullanım Alanları Nerelerdir?

Çim çit denildiği zaman pek çok kişinin aklına binaların veya sitelerin çevresi gelmektedir. Ancak çim çitlerin kullanım alanı tabi ki bununla sınırlı değildir. Herhangi bir günde sokağa çıktığınızda veya aklınıza gelebilecek olan hemen her alanda çitleri kullanabilirsiniz.

Bu noktada artık belediyelerin de çok daha şık bir görünüm sunmak amacıyla kendi çöp konteynırlarında çim çit kullandığını söyleyebiliriz. Her yerin ev, apartman olduğu ve insanların da doğaya ve yeşile hasret kaldığı şu dönemlerde, belirli alanlarda yeşil bir görüntü görmek herkesi mutlu etmektedir.

 • Özel mülklerde,
 • Arazilerde,
 • Bağlarda,
 • Bahçelerde,
 • Sitelerde,
 • Havuzların çevresinde,
 • Şantiyelerde,
 • Okullarda,
 • İş yerlerinde,
 • Otellerde,
 • Ana sınıflarında,

Ve aklınıza gelebilecek olan hemen her yerde çim çitlerin kullanımının mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

Çim Çitler Sizlere Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Çim çit imalat yazıp araştırma yaptığınız zaman çitlerin çok fazla avantajı olduğunu göreceksiniz.

Öncelikle suni olan çimlerin üretimleri aşamasında doğayla ve çevreyle uyumlu ve çevreye zarar vermeyen ürünler kullanılmaktadır. Kurulumları inanılmaz kolaydır ve farklı bir yere taşınmanız gerektiğinde çok kolay bir şekilde sökebilir ve yeni taşındığınız yere monte edebilirsiniz.

Oldukça dayanıklı ve sağlamdır. Yaptırdıktan sonra çok uzun yıllar boyunca en ufak bir sorun çıkmadan kullanmanız mümkündür. Doğal çimlerden de çok daha avantajlıdır. Dört mevsim boyunca kullanabilirsiniz. Sizlere herhangi bir sorun çıkarmayacaktır. UV korumalıdır. Zamanla renginde herhangi bir değişme olmayacaktır.

Online çim çit imalat yazıp sitemiz üzerinden de gerekli olan her türlü bilgiyi edinebilirsiniz. Hepinize şimdiden bizi tercih ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.

 

 

Ankara çim çit imalat-İzmir çim çit imalat-İstanbul çim çit imalat