blog

Çim Çit Görselleri

Çim çit görselleri

ÇİM ÇİT GÖRSELLERİ

Çim çit görselleri yazıp araştırma yaptığınız zaman mutlaka çim çit yaptırmaya karar vereceğinizi düşünüyoruz.

Bulunduğunuz alanda;

 • Koruma sağlamak,
 • Mahremiyet sağlamak,
 • Şık bir görünüm sunmak

Gibi çeşitli nedenlerle yaptırılan çitlere çim çit denmektedir. Hazırda bulunan çitlerin üstüne yapılırken beton duvarların üstüne de yapılabilmektedir. Hem güvenlik sağlayıp hem de şık bir görünüm sunduğu için pek çok kişi tarafından tercih edildiklerini söylememiz mümkündür. Oldukça işlevsel bir üründür. Aklınıza gelebilecek hemen her yerde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Genelde sitelerde ve villalarda kullanılmakla beraber çöp konteynırlarında bile kullanımları mümkündür. Bazen duvar çimi olarak da isimlendirilmektedir. Çitlerin görsellerine baktığınız zaman da aslında gerçek çim gibi göründüklerini siz de göreceksiniz. Ancak üretim aşamasında suni çim kullanılmaktadır. Suni çimler, kaliteli malzemeler kullanılarak üretildiklerinde gerçek çimlerin yerini tutmaktadırlar.

Pek çok durumda suni çimlerin doğal çimlerden bile daha avantajlı olduklarını söyleyebiliriz. Örneğin suni çimlerin her an yeşil kalması mümkündür. suni çimler toz tutmazlar ve sürekli bakım yapmanızı gerektirmezler.

Çitlerin yapım aşamasında doğal bir görünüm sunmak için yeşil renk tercihi yapılmaktadır ama dilerseniz kırmızı, siyah gibi renkler de tercih edebilirsiniz. Çitlerin bir diğer güzel özelliği de dilerseniz suni çimlerin arasına kamera da yerleştirebilirsiniz. Böylece güvenliği de en üst düzeye çıkarmış olursunuz.

Çim Çitlerin Kullanım Alanları

Çim çit görsellerine baktığınız zaman çitlerin kullanım yerleri konusunda herhangi bir sınırlandırmanın olmadığını siz de göreceksiniz. Aklınıza gelebilecek her yerde çim çitleri kullanabilirsiniz.

Hem beton zeminlere hem de toprak zeminlere uyum sağladıkları için zemin seçmeleri gibi bir durum da söz konusu değildir. Sadece toprak bir zemine çit yapıldığında daha sağlam olması için betonla destekleme yapılmaktadır. Onun haricinde herhangi bir problem yaratmadığını söylememiz mümkündür.

Sizlere belirttiğimiz alanlar dışında da pek çok yerde çim çitler kullanılır. Bu çitlerin kullanım alanları da her geçen gün artmaktadır.

 • Binaların etrafında,
 • Sitelerin çevresinde,
 • Villalarda,
 • Okullarda,
 • Spor sahalarında,
 • Kreşlerde,
 • Oyun parklarında,
 • Havuzların çevresinde,
 • Kafelerde,
 • Restoranlarda

Ve daha pek çok yerde kullanımları mümkündür. Belirttiğimiz alanlarda suni çim haricinde doğal çim de kullanabilirsiniz ancak her an yeşil kalmasını sağlamanız mümkün olmayacaktır.

Çim Çitlerin Özellikleri

Çim çit görsellerine bakıldığında bile pek çok özelliğe sahip oldukları belli olmaktadır. Bu kadar fazla özelliğe sahip olan bu telleri yaptırdığınız zaman çok memnun kalacaksınız..

Öncelikle kaliteli malzemeler kullanılarak oluşturulan çim çitler, dışarıdan içerinin görünmesini engellemektedir. Mahremiyet sağlarken oldukça şık olduğu için dekoratif bir görüntü de sunmaktadır. Üretim aşamasında galvaniz kullanılır. Galvaniz kullanıldığı için de aradan ne kadar geçerse geçsin tellerinizde herhangi bir aşınma ve oksitlenme olmayacaktır.

Çitleriniz ateş ile temas ederse alev almayacaktır. Sadece temas ettiği yer zarar görür, onda da çok kısa bir şekilde onarmanız mümkündür. Sadece sıcağa karşı değil soğuğa karşı da gayet dayanıklıdır. İç mekanda da dış mekanda da hava koşullarından etkilenmeyen bir yapıya sahiptir.

UV korumalı olduğu için güneşle temas ettiğinde de zarar görmemektedir. Yeşil rengi ilk yaptırdığınızda nasıl canlıysa daha sonradan da aynı canlılığını koruyacaktır. Çitlerin üretimi rulo halinde olmaktadır. Rulolar genelde 10 metre halinde üretilmektedir.  Online çim çit siparişi verdikten çok kısa bir süre sonra çitler elinize ulaşır. Kurulumu da çok kolay şekilde olacaktır.

Çitler sık sıktır ve duvar işlev görür. Çitin arkası herhangi bir şekilde görülmemektedir. Dışarıdan da doğal görünmektedir.

Çim Çitlerin Fiyat Aralığı

Çim çitlerin fiyatları genel olarak çok yüksekmiş gibi düşünülmektedir. Ancak böyle bir durumun söz konusu olmadığını söylememiz gerekir. Çim çitlerin fiyatları gayet bütçe dostudur diyebiliriz.

Seçilen suni çimin kalitesi fiyatların belirlenme aşamasında etkilidir. Kaliteli bir suni çim seçimi yaptığınız zaman çitlerinizi çok uzun süre kullanmanız mümkün olacaktır. Kalitesiz bir suni çim aldığınızdaysa bir sonraki sene bile renginde belirgin değişiklikler olduğunu görebilirsiniz.

Çit yaptırmak istediğiniz alanın çok büyük olması da fiyatlara etki eder. Daha büyük bir yere çit yaptırmanız demek daha fazla rulo çit satın almanız demektir. Bu sebeple de daha fazla fiyat çıkacaktır.

Online çim çit görselleri yazıp sitemizden de her türlü detaya ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir