blog

Çim Çit Fiyat Listesi

Çim Çit Fiyat Listesi

ÇİM ÇİT FİYAT LİSTESİ

Çim çit fiyat listesi nasıl belirlenir? Çim çitlerin avantajları nelerdir? Gibi sorularınızın cevabını yazımızı okuduktan sonra alacaksınız.

Paslanmayan çit sistemlerinin üzerine suni çim eklemesi yapılarak oluşturulduklarını söyleyebiliriz. PVC kaplı malzemelerden üretilir. Bu sebeple de çok kalitelidirler. Aradan ne kadar zaman geçerse geçsin sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Suni çimler genel olarak kimyasal ürünler kullanılarak üretilmektedir. Bu sebeple de konu temizlenme aşamasına geldiğinde çeşitli kimyasallardan uzak durulmalıdır. Çünkü zaten kimyasal ürünler kullanılarak üretildiği için bir de yeni bir kimyasalla tepkimeye girmesi çitlerinize zarar verecektir.

Çim çit yaptırdığınız zaman güvenlik sağlamak yanında bir de inanılmaz estetik bir görünüm de elde etmiş olursunuz. Hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda en ufak bir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz.

Evlerin balkonlarında da de dekorasyon amacıyla sıkça tercih edildiklerini söyleyebiliriz. Çitlerin kurulum aşamalarının da çok kolay olduğunu söyleyebiliriz. Bu sebeple de kolay bir şekilde kurulup geri sökülebilmektedir. Çit yaptırmak istiyoruz ama ya taşınırsak gibi bir düşünceniz varsa mutlaka bu çitleri yaptırabilirsiniz.

Ben çitlerimi sökebilirim ama sökme esnasında zarar görür diye düşünenleriniz varsa da herhangi bir şekilde zarar görmediklerini belirtebiliriz.

Çitler, yeşil, kahverengi, sarı gibi pek çok renkte üretilmektedir. Ancak doğal bir görünüm sağlamak isteyen müşterilerimizin genelde yeşil renkleri tercih ettiklerini de belirtebiliriz. Yeşil renkten bahsetmişken çitlerin üretim esnasında neden doğal çim yerine suni çim kullanıldığını da hemen belirtelim. Suni çimlerin dört mevsim boyunca yeşil kalması mümkündür ancak doğal çimlerle böyle bir durum söz konusu değildir. Doğal çimler aynı zamanda çok da bakıma ihtiyaç duymaktadır.

Çim Çitlerin Kullanım Alanları

Çim çit fiyat listesi araştırması yaparken çitlerin kullanım alanlarının oldukça fazla olduğunu siz de göreceksiniz.

 • Evlerin bahçesinde,
 • Sitelerde,
 • Villalarda,
 • Okullarda,
 • Parklarda,
 • Otellerde,
 • İş yerlerinde,
 • Çöp konteynırlarında,
 • Saha zeminlerinde,
 • Saha çevresinde,
 • Havuzların çevrelerinde

Ve daha pek çok yerde kullanılmaları da mümkün olmaktadır.

Çim Çitlerin Ne Gibi Avantajları Vardır?

 • Öncelikle çitlerin ateşle temas ettiği zaman alev almadıklarını belirtmek istiyoruz. Ateşle temas ettiğinde sadece temas ettiği kısım biraz zarar görür. Gördüğü zarar da çok kısa bir sürede onarılmaktadır.
 • Çitlerin fiyatları genel olarak baktığımız zaman çok ekonomiktir.
 • Zamanla aşınma, paslanma, renklerinde solma, akma, çıkma, eğilme, bükülme veya herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmanız da mümkün değildir.
 • Oldukça yüksek düzeyde mahremiyet sağlaması söz konusudur. Dışarıdan içerinin görünmesini tamamen engeller. Böylece siz de sevdiklerinizle beraber en iyi şekilde vakit geçirme şansını elde edersiniz.
 • Çitlerin aralarına kamera da yerleştirebilir. Böylece güvenliği de en üst noktaya getirmiş olursunuz.
 • Her mevsim sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.
 • Toz tutmayan bir yapısı vardır.
 • Temizlenme aşaması da çok kolaydır.

Çim Çitlerin Kalitesi ve Fiyatları

Çim çit fiyat listesi hakkında araştırma yaparken aslında çitlerin fiyatlarının çok da yüksek olmadığını fark edeceksiniz.

Öncelikle çim çitlerinizin kalitesini nasıl anlayacağınızdan bahsetmek isteriz. Çim çit yaptırdığınız zaman aradan ne kadar geçerse geçsin çitlerinizin renginde herhangi bir akma çıkma veya solma gibi bir durum yoksa çitleriniz zaten oldukça kalitelidir. Kaliteli suni çim kullanıldığı zaman çitlerin renkleri her an ilk günkü gibi canlı duracaktır.

Suni çimlerin kaliteli olması, çitlerinizi çok uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanabilmeniz anlamına gelmektedir. Diğer yandan kaliteli suni çim kullanılması demek fiyatın da buna paralel olması anlamına gelmektedir.

Çim çit yaptırmak istediğiniz alanın büyüklüğünün ne olduğu da fiyatların belirlenmesinde etkilidir. Oldukça büyük olan bir alanı çitle çevirmek istediğiniz zaman daha küçük olan bir alana göre daha fazla ücret ödemeniz gerekecektir.

Çitlerin kurulma aşamasında mutlaka uzman birinden yardım almanızı tavsiye ederiz. Çit yaptırmak ekstra uzun süreç gerektiren bir durum değildir ancak işini en iyi şekilde yapan uzman biri tarafından yapıldığında süreç çok daha düzgün olacaktır. Çitlerin kurulumunu siz de yapabilirsiniz ancak bu işi sürekli yapan birinin yaptığı iş tahmin edersiniz ki çok daha profesyonel olacaktır.

Çim çitlerin kurulumu, fiyatları, çitlerin yapısı gibi her türlü konuda aklınıza gelen her şeyi dilediğiniz zaman sorabilirsiniz. Online çim çit fiyat listesi yazıp sipariş vermeniz de mümkündür.